Poznań

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

OSK ALA JAZDA totalna porażka

Postprzez kks85 » sobota 31 października 2009, 12:21

Niki2009 napisał(a):Jeżeli nie miał ktoś do "czynienia" z samochodem, to odradzam OSK Ale Jazda. Praktyczna nauka w tej szkole to po prostu farsa.Z instruktorem, z którym jeździłem po mieście, tylko właściwie jeździłem- mało wskazówek, mało porad, przed jazdą instruktor nie informował mnie , a nawet w trakcie- co będziemy dziś praktycznie przerabiać. Po jazdach brak jakiejkolwiek oceny nt.mojej jazdy, jakiś uwag co powiniennem poprawić w mojej jeździe , na co zwracać uwagę itp.Przecież ja nie zapisałem się na doskonalenie jazdy tylko na naukę!Chyba instruktor ma poważne problemy komunikacyjne w relacji nauczyciel a uczeń i brak podejścia pedagogicznego. Nie chcę tu obrażać może wszystkich instruktorów z tej szkoły bo nie miałem z nimi jazd, ale moja nauka była do d....Aha i jeszcze jedno tragiczny plac manewrowy oświetlony jedną lampą, z jakimiś dołami na łuku, a jak spadł śnieg to nawet nie chciało im się odgarnąć tego śniegu z placu,a gdzie tu jazda żeby na linie nie najechać!ODRADZAM!!!


Witam:)
Potwierdzam Twoje zdanie na temat beznadziejne szkoły Ale Jazda, zapisałem się na kurs, wykłady jak to wykłady, koleś mądrzejszy niż ustawa przewiduje... Ale podczas jazdy to już było przegięcie, instruktor Jarosław B. nie ma podejścia do ucznia, jest niekomunikatywny i bezczelny, zajmuje się krytykowaniem, a nie udzielaniem jakichkolwiek rad i porad co do jazdy, podczas jazdy wiecznie niezadowolony nadęty burak, w dodatku lubi sobie przeklinać!! NIE idźcie do tej szkoły nie mając wcześniej do czynienia z samochodem, nie obchodzi go że się uczysz, według niego przychodząc na kurs powinieneś już wszystko wiedzieć i być ALFĄ I OMEGĄ w obsłudze samochodu.. Plac to porażka, na łuku górki i dziury, więc nic specjalnego.. Samochód którym jeździłem był brudny i w dodatku kilka świateł zewnętrznych się nie świeciło, ale Pan Instruktor nie był zbytnio tym przejęty.
Wiec szkółka niedzielna, byle szybko, byle dostać pieniądze!!!!
kks85
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 31 października 2009, 11:54

Postprzez olusia » niedziela 01 listopada 2009, 14:33

witam.ja polecam z czystym sercem OSK''SZOFER'' miesci sie na ul.solnej w szkole muzycznej.instruktor spoko tlumaczy tak dlugo az sie czlowiek nauczy bez stresu itp.5 lat temu uczylam sie w osk ''mototex''niepolecam wogole nie pojmowalam o co chodzi za to w osk''szofer''odrazu pojelam parkowania wzniesienia luki zawracania itp.wiec w 100%polecam osk''szofer''zdałam za 2 razem!
olusia
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 28 września 2009, 14:08

Postprzez Pawlisko7 » czwartek 12 listopada 2009, 08:13

Witam. Ja uczyłem się w OSK Akademia Jazdy na Ratajczaka. Wykłady były bardzo pouczające i przyjemne. Natomiast nauka jazdy zależy według mnie tylko i wyłącznie od instruktora, tak więc polecanie konkretnego ośrodka mija się z celem - należałoby pewnie polecać konkretnego instruktora. Ja z całego serca polecam mojego instruktora - pana Krzysztofa. Miałem z nim wykłady i od razu wiedziałem że na jazdach na pewno dużo się nauczę. I nie pomyliłem się. Potrafił nauczyć osobę, która przedtem jeździła samochodem przez 20 minut w lesie i właściwie omijała tematy motoryzacyjne szerokim łukiem. Egzamin zdałem za pierwszym razem i uważam, że tylko i wyłącznie dzięki niemu. Właściwie podzielił czas na plac i miasto i potrafił zawsze zwrócić uwagę na to co jest istotne. Nie było też takiej sytuacji żebyśmy stracili przez niego czas. Zawsze jak coś wypadło(spóźnił się przez korki, musiał wpaść do apteki) odliczał te minuty i gdy nazbierało się np pół godziny dodawał to gratis do następnej lekcji. Takie podejście instruktora to pewnie dziś prawdziwa rzadkość. Atmosfera na jazdach była zawsze miła, a instruktor nigdy nie używał żadnych wyzwisk. Polecam.
Avatar użytkownika
Pawlisko7
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2009, 08:10
Lokalizacja: Wielkopolska

Postprzez rr86 » wtorek 17 listopada 2009, 14:55

Nie polecam Osk Red Car, minusy wymienie od myslnikow

-bardzo dlugi okres kursu, szkola przyjmuje wiecej kursantow niz moze obsluzyc , moj kurs trwal 5miesiecy !!!
- olewanie jazd przez szefa szkoly, miedzy innymi nie stawianie na samodzielnosc na drodze czy tez opalanie sie instruktora kiedy wykonywalem luk
-zupelnie inne traktowanie kursantow i osoby dokupujace u nich jazdy
-kurs robilem jeszcze na samochodach punto i ich stan byl oplakany
-jedyny godny polecenia instruktor to zona wlasciciela

ogolnie odradzam, dodatkowe godziny dokupilem w osk sukces i przy nich red car wypada bardzo blado...
rr86
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2009, 14:47

Postprzez sony_1000 » środa 25 listopada 2009, 20:40

Krótka opinia z mojej strony:

brałem dodatkowe jazdy w ośrodku "High", a dokładniej
u pana "Włodka". Z czystym sumieniem mogę polecić tą osobę.
sony_1000
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 14 lipca 2009, 20:24

Polecam OSK Bajka

Postprzez Logan » czwartek 03 grudnia 2009, 12:06

Witam,
ja tam kurs prawa jazdy robiłem w OSK Bajka.
Dobry ośrodek i barzdo blisko miejsca zamieszkania. :lol:
Jak ktoś nie wie gdzie mieści się ośrodek najbliżej jego
miejsca zamieszkania to niech sprawdzi spis osk.
Logan
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek 03 grudnia 2009, 11:23

Postprzez miska » środa 09 grudnia 2009, 15:53

Czesc. Ja chcialabym sie zapytac o wasze opinie na osk Auto-rozwaga czy ktos sie tam uczyl?bo ja chcialam sie zapisac prosze o wasze opinie? z gory dziekuje
miska
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 09 grudnia 2009, 15:43

SZCZERZE POLECAM!!!!!!!!!!!

Postprzez DorotaWeronikaK. » wtorek 22 grudnia 2009, 23:15

Witam!
Zapewne każdy z was zastanawia się, którą szkołę nauki jazdy wybrać by rozpocząć kurs. Otóż szczerze polecam by udać się na kurs do szkoły -http://www.czterykolka.poznan.pl !! Miałam przyjemność uczestniczyć w kursie z p. Wojtkiem A., z czystym sumieniam polecam. Nauka odbywa się w sympatycznej, bezstresowej atmosferze. Pewnie nikt z was nie chciałby trafić na takiego instruktora, który krzyczy bo zrobimy błąd :). Na dodatek, dzięki cierpliwości i sumienności Pana Wojtka oraz odrobiny własnych umiejętności kurs zakończył się powodzeniem w 100%. Zdane egzaminy za pierwszym razem, oraz pewność siebie dzięki cennym wskazówa.!

Pozdrawiam wszystkich początkujących kierowców.

Dorota.
DorotaWeronikaK.
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 22 grudnia 2009, 22:59

OSK High Poznań

Postprzez n1k43et » sobota 02 stycznia 2010, 14:36

Witam. Chciałabym uzyskać jak najwięcej opinii o OSK High, może uczył się tam ktoś z Was? Albo być może polecacie inną szkołę jazdy? Niedługo chcę przystąpić do robienia prawka, więc każda informacja mi się przyda:)
Nie mieszkam w Poznaniu, będę musiała spory kawał dojeżdżać, dlatego zależy mi na tym żeby trafić do solidnej szkoły.

Pozdro
n1k43et
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 02 stycznia 2010, 14:28
Lokalizacja: Międzychód

polecam OSK Pegaz

Postprzez ewa_m » poniedziałek 11 stycznia 2010, 21:56

Witam,

dołączam się do opinii osób, które polecają naukę jazdy w OSK Pegaz. Ja zaczęłam robić tam kurs 15 października, a zdałam prawko 6 stycznia (za drugim podejściem).
W odróżnieniu od osób, które wcześniej wypowiadały się na tym forum ja jeździłam z panem Romanem (tym młodszym).
Całe 30 godzin praktyki wyjeździłam w 4 tygodnie, nie było problemu żeby jeździć codziennie, nawet w soboty i niedziele (oczywiście jeśli ktoś nie chce jeździć tak często to może się umawiać na jazdy rzadziej, ja chciałam skończyć kurs jak najszybciej). Roman podczas jazd dawał mi zawsze masę wskazówek, zostawiał dużo swobody w działaniach za kółkiem i nigdy na mnie nie krzyknął ani nawet nie podniósł głosu, chociaż czasem (szczególnie na początku) robiłam straszne głupstwa :oops: , zawsze jak zrobiłam coś źle, to tłumaczył co było złe i jak mam się zachować następnym razem. Generalnie atmosfera podczas jazd była zawsze bardzo miła.
Dzięki nauce jazdy w Pegazie plac na obydwu egzaminach zaliczyłam bezbłędnie, nie miałam też problemu z takimi manewrami jak parkowanie czy też zawracanie. Pierwszy egzamin oblałam z własnego gapiostwa i nerwów po 40 minutach jazdy po mieście, w drodze powrotnej do wordu. Za to drugi był już czystą formalnością i z miasta wrócilam po 25 minutach, nie popełniając żadnego błędu.

Pozdrawiam
Ewa
ewa_m
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 11 stycznia 2010, 21:01

Postprzez xlolax » czwartek 14 stycznia 2010, 21:38

Witam wszystkich! :)
Ja chodzę do OSK Red Car z Ulicy Piątkowskiej i polecam tę szkołę. Jeżdżę z 3 instruktorami, którzy są spokojni, opanowani, nie krzyczą, są bardzo sympatyczni i dowcipni. Badania lekarskie w cenie i na miejscu w ośrodku o umówionej godzinie, zajęcia z pierwszej pomocy z ratownikami z Uniwersytetu Medycznego, zakończone egzaminem praktycznym z udzielania pierwszej pomocy. Kto zdał otrzymał certyfikat o ukończeniu kursu z ratownictwa. A i cena ani nie najwyższa, ani nie najniższa, 1300zł.
http://www.red-car.poznan.pl/
Krótko mówiąc ja polecam ten OSK. :)
xlolax
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 14 stycznia 2010, 21:17
Lokalizacja: Poznań

Postprzez emigrowala » poniedziałek 25 stycznia 2010, 12:52

polecam Autoszkołę Nova !!! Pan Bogdan jest przesympatyczny, cierpliwy i indywidualnie podchodzi do każdego kursanta (program nauczania uklada wg indywiduanych predyspozycji;)). Jeździłam nie tylko po wszystkich możliwych trasach egzaminacyjnych, ale też nauczyłam się jeździć BEZKOLIZYJNIE po Kaponierze (omgh!)!!! Plac opanowałam perfekcyjnie (poznałam wszystkie triki pozwalające pokonać łuk). egzamin oczywiście zdałam za pierwszym razem, zresztą podobne jak większość kursantów Pana Bogdana.
Siedziba szkoły mieści się na ul Libelta (dobry dojazd; prawdziwy raj dla studenta, zresztą podobnie jak cena kursu;)). autoszkoła Pana Bogdana to naprawdę bezstresowa wyższa szkoła jazdy ;];]
emigrowala
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 25 stycznia 2010, 12:38

Postprzez O. » środa 03 lutego 2010, 21:27

Witam!
Chciałam polecić OSK Pegaz. W niecałe 3 miesiące po rozpoczęciu kursu bezproblemowo zdałam egzamin za pierwszym razem :)
Pan Roman ani razu nie podniósł głosu i ze spokojem (często wielokrotnie) tłumaczył zasady prawidłowej jazdy. Z tego co wiem, żaden z moich znajomych uczących się w innych szkołach jazdy, nie trafił tak dobrze. Dodatkowo jest to jeden z najtańszych kursów, jakie znalazłam.
Szczerze polecam!
O.
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 03 lutego 2010, 21:14

Postprzez marianna888 » wtorek 09 lutego 2010, 18:09

krzyszka napisał(a):A jakie macie opinie o OSK "Prawko" www.prawko.com.
Na stronie nawet opinia Wydziału komunikacji. Ale ... no właśnie nie za mało kursantów?



Ja osobiscie nie bylam zadowolona, malo indywidualne podejscie do kursanta...i kompletnie niedoswiadczeni instruktorzy...
kurs praktyczny to 30 godzin ja do 25 nie mialam nawet parkowania...i bardzo malo jezdzilismy po miescie gdzie przeciez odbywa sie egzamin!!!
NIE POLECAM
marianna888
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 09 lutego 2010, 17:54

Postprzez litwik » piątek 19 lutego 2010, 18:17

SAMOCHODOWKA

-długi okres wyjeżdżenia czasu praktycznego to największy problem tego ośrodka. Mają 1 swoje auto którym jeździ boss a pozostałe na dzień dzisiejszy 2 auta to franszczyzna
(ciężko o termin- 2h co 2tygodnie !!??)
-Co do "bossa" osk z którym miałem 3h kat. A po mieście (reszta na placu pod bacznym okiem starszego pana) - facet chyba zapomniał, że ja sie UCZE, darł papę, nawet mi pocisnął z lekka, żałuję, że się nie odpłaciłem.
Jazdy motorkiem TAJFUN, a yamahe zobaczylem 1raz na egzaminie.

Zdałem A i B w jednym dniu za pierwszym razem ale ze względu na mój dryg do jazdy, znajomi w tym osk zdawali za 2-3 razem.
litwik
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek 19 lutego 2010, 16:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość