Szczecin

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez czerwonoczarna » czwartek 22 kwietnia 2010, 17:29

A ja jestem z Polic, czyli przy samym Szczecinie, i powiem Wam, że kurs robiłam w "jedynce", czego też żałuję. Mimo że instruktorzy mili, to nie wydaje mi się, żeby uczyli najlepiej. Po 4 oblanym egzaminie poszłam do Auto Sukcesu i wytknęli mi braki. Wystarczyły 4h, żeby zdać :) Polecam Auto Sukces.
czerwonoczarna
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 22 kwietnia 2010, 17:23
Lokalizacja: Police i okolice

Postprzez joasia520 » sobota 24 kwietnia 2010, 22:12

Polecam szkołę AS na prawobrzeżu:) teoria w tydzień, beż zastrzeżeń. A jazdy to nie z kim innym , jak tylko z panią Moniką O. Naprawdę mega cierpliwa, w przystępny sposób przekazywana wiedza, umiejętności, każda minuta była wykorzystana, jak była potrzeba, to nawet pod szkołą L-ka na mnnie czekała, miła atmosfera, każdy błąd był wyjaśniany, a jak coś nie szło, to wprost: 'słuchaj, no z tym masz problem', a nie takie owijanie w bawełnę, jak się nieraz słyszy, jak dana jazda była odwoływana, to zawsze się dzień, dwa wczaeśniej wiedziało, ogólnie super kobieta jako instruktor.
Wszystkim z prawobrzeeż i nie tylko polecam ASa.
'grunt, to odpowiednie podejście'
joasia520
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 27 marca 2010, 23:40
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez wajo2000 » sobota 01 maja 2010, 15:18

Ja polecam szkole jazdy Auto Styl,robilem tam szkolenie na kat.C+E,super instruktorzy(pozdrawiam pana Tadka)i szefowa pania Beate.Rowna babka.Szkolenie pierwszorzedne,dobry plac i mila atmosfera,a to jest bardzo wazne na poczatku.Instruktorzy sa wymagajacy ale to dla naszego dobra,zeby nie zdawac 10 razy.Wiem ze zdawalnosc w tej szkole jazdy jest wysoka,szczegolnie kat.C,C+E,D.[/b]
wajo2000
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 01 maja 2010, 14:57

efekt

Postprzez malina88 » środa 09 czerwca 2010, 14:56

Witam. Widzę, że nikt jeszcze nie pisał o nauce jazdy Efekt.
Trafiłam do nich przypadkiem, bo mają biuro niedaleko Galaxy. Zaszłam zapytać o kurs dodatkowy. Okazało się, że młoda kadra, ale bardzo konkretna. Dzięki cennym wskazówkom Kamila i Wojtka udało mi się zdać egzamin.
Nie narzekam na szkołę, w której robiłam kurs, bo dużo mnie nauczyli, ale okazało się że w miłej atmosferze można jeszcze lepiej!
Pozdrowienia dla chłopaków!

http://www.efekt-szczecin.pl
Ostatnio zmieniony czwartek 30 grudnia 2010, 14:42 przez malina88, łącznie zmieniany 1 raz
malina88
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 09 czerwca 2010, 14:44

Postprzez Jakismongol » wtorek 06 lipca 2010, 12:34

Naukę rozpocząłem w szkolę Fedeńczaka. W Dąbiu. Wybrałem głównie daltego, że blisko. Błąd. Można było wybrać coś innego na mieście. Instruktor praktyczny Jerzy D. - prywata bardzo. Teraz już tam podobno nie pracuje, ale z tego co wiem to często zmienia ośrodki szkoleniowe.
Egzamin nie zdany. Pierwszy. Przed drugim zmieniłem szkołę - L-Panda. Świetna! Co prawda drugiego egzaminu nie zdałem, bo wziąłem tylko dwie godziny doszkalające, nowy instruktor - stresik przed egzaminem, ale przed trzecim egzaminem wziąłem cztery godziny - zdałem śpiewająco. Instruktor p. Marek, ale inni też w porządku - gdyby tak nie było byliby zwolnieni.

L-Panda polecam szczerze!

P.S. Kolega uczył sie w Lpandzie od początku - zdał za pierwszym razem. Wziął tylko 6 godzin doszkalących.
Jakismongol
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 06 lipca 2010, 11:48

Postprzez 3ste » piątek 13 sierpnia 2010, 21:42

Nie wiem czy ktoś już o nich pisał, ale polecam szkołę Perfect Drive (PD) na Kujawskiej, zaraz obok stacji. Robiłem u nich cały kurs i potem jazdy dodatkowe, niestety imion instruktorów nie pamiętam poza panem Robertem, ale wszyscy wiedzą co robią i utrzymują miłą atmosferę. Na plus także to, że udało mi się zapisać na jazdy dosłownie z dnia na dzień kiedy potrzebowałem ich tuż przed egzaminem. Jeszcze raz polecam !
3ste
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 13 sierpnia 2010, 21:18

Re: Szczecin

Postprzez fikusna » środa 13 kwietnia 2011, 22:14

NIE POLECAM szkoły jazdy Wi-Kar. Chore układy, mój instruktor prowadzący wyjechał sobie gdzieś tuż po moim egzaminie wewnętrznym, szkoła nie dopilnowała by podpisał papiery, przez co musiałam zdawać egzamin wewnętrzny drugi raz, u właściciela szkoły, pana Sebastiana. Oczywiście ten dla odmiany oblałam, chociaż wcześniej miałam już zdany u innego instruktora, nie wiem, może szef liczył, że wykupię dodatkowe, doszkalające godziny w jego chorej szkole. Zabrałam papiery i wyniosłam się z Wi-Kara.


GORĄCO POLECAM za to szkołę K.BRATKOWSKI, do której przeniosłam się właśnie z Wi-Kara. Miły, fachowy instruktor, po kilku godzinach wyjeżdżonych w tej szkole wiedziałam więcej niż po 30tu w Wi-Karze. Zdałam kolejny, już trzeci w mojej karierze egzamin wewnętrzny u pana Krzysztofa Bratkowskiego i poszłam na egzamin państwowy, który zdałam za pierwszym razem. To tylko potwierdza profesjonalizm szkoły K.BRATKOWSKI, a ośmiesza ostatecznie chciwego właściciela szkoły Wi-Kar.
fikusna
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 13 kwietnia 2011, 22:00

Re: Szczecin

Postprzez tonia » środa 25 maja 2011, 14:55

[b]GRYF[b] zdecydowanie POLECAM! Moim prowdzącym był właściciel - pan Zbyszek - fantastyczny człowiek! Spokojny, cierpliwy, wyrozumiały i uprzejmy i serdeczny. Jazda to była czysta przyjemność. Polecam szczególnie tym, którzy jak ja mają ZEROWE pojęcie o samochodzie i nigdy nie siedzieli za kierownicą. Strasznie się bałam na początku, generalnie jestem panikarą. A z panem Zbyszkiem można czuć się w samochodzie bezpiecznie, nie rzuca na głęboką wodę od razu (bo bym chyba zemdlała), stopniuje trudność tras do Twoich w miarę upływu czasu wzrastających umiejętności. Komendy wydaje odpowiednio wcześnie, żeby można było się przygotować do np parkowania, skrętu w lewo, czy zawracania na rondzie itd. Także bez stresu.
Pozostali instruktorzy też godni polecenia! Pan Adam (jeden i drugi) - fachowe rady i opanowanie, i co bardzo mi się podobało - rzeczowość. Wewnętrzny zdałam za 2 razem, przed państwowym dokupiłam jeszcze 6 godzin i zdałam za pierwszym podejściem :D Gorąco polecam, nie ma się do czego przyczepić!
tonia
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 18 maja 2011, 17:01

Re: Szczecin

Postprzez predia » wtorek 14 czerwca 2011, 20:16

Witam.
W 1999 roku uczyłam się w Marsie i trzykrotnie oblałam... W tamtych czasach jeździło się na skodach i seatach. Niestety nie pamiętam kto mnie szkolił, ale podejrzewam, że od tego czasu kadra się zmieniła. Gdyby wtedy ktoś mnie zapytał to bym nie poleciła tej szkoły.
Dwa lata temu szkoliłam się w Igielskim i zdałam egzamin. Nie zasypiałam na teorii, ponieważ pan prowadzący zajęcia potrafił w ciekawy sposób przedstawiać materiał i nie przynudzał. Praktyka odbyła się w miłej atmosferze. Miałam szczęście ponieważ trafiłam na świetnych instruktorów, chociaż wiem, że w każdym "stadzie" są czarne owce i takie też w tamtym czasie były u Igielskiego.
Miałam problem z nadużywaniem biegów :) Jazdy zaczynałam na pandzie i trochę mi zajęło czasu aby przekonać instruktora żeby dawał mi po łapie za każdym razem jak niepotrzebnie będę chciała zmienić bieg (ostrzeżenia słowne jakoś na mnie nie działały). Zanim się przesiadłam do clio moja "miłość" do skrzyni biegów zmalała - używałam jej już tylko kiedy było trzeba. Potem jeździłam z panem J. Korskim, bez nerwów, spokojnie. Czasem jak coś przeskrobałam to zjechaliśmy, wytłumaczył co było źle i się mnie pytał jak powinno być. Nie wiem czy w każdych szkołach tak jest, ale u Igielskiego instruktorzy mają(mieli) tabliczki z różnymi skrzyżowaniami i jak było trzeba wszytko wyrysowali co było źle i jak poprawić błędy.
Nie wiem czy coś się zmieniło w składzie instruktorów... ale jeżeli jest "po staremu" to z ręką na sercu mogą polecić Igielskiego.
Wszystkim starającym się o prawko życzę powodzenia :D
Idę na spacer zobaczyć jak mirabelki rosną - ktoś idzie ze mną? :mrgreen: (odpoczywam od auta :) ... )
predia
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 14 czerwca 2011, 19:07

Police nauka jazdy

Postprzez skorpionik33 » czwartek 14 lipca 2011, 21:33

Z wielkim zapałem ,małżonka zapisała się na kurs w szkole Auto Sukces w Policach woj.zachodniopomorske. Teoria - przez pięć lekcji dwu i trzy godzinnych z przerwami- zaliczenie 30 godzin teorii. Jazda zamiast po wyznaczonych trasach egzaminacyjnych , to np. Bezrzecze w Szczecinie, gdzie instruktor opowiada przez dwie godz.zamiast o przepisach i sytuacjach na drodze to tematem jest architektura domków na zewnątrz,kariera instruktorska i jego życiorys. Na 5 jazd po dwie godz. każda -dwie jazdy z tym samym instruktorem a każda następna z innymi. Na skrzyżowaniu jeden każe zdjąć nogę ze sprzęgła drugi ,że należy trzymać sprzęgło włączone.KAŻDY INACZEJ INTERPRETUJE I OPISUJE sytuacje na drodze.MASAKRA!!!!! Na uwagi zgłoszone do kierownika ośrodka - .......została WYRZUCONA ze szkoły !!!!!!!! Impertynencja Kierownika Auto Sukcesu byłego EGZAMINATORA WORD, oraz jego małżonki jest nie do opisania . Materiały dydaktyczne ....cóż....musicie sami się przekonać!!! Moim zdaniem - jestem kierowcą od 1986 roku- zmarnowany czas i pieniądze. Właściciele bardzo chętnie od początku reklamują możliwość wykupienia dodatkowych godzin jazdy - osobiście , w takiej sytuacji wcale się nie dziwię- doszkalających kursów teoretycznych!!!!!!!!!!!!!

Robert
skorpionik33
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 14 lipca 2011, 21:13

Re: Szczecin

Postprzez Irena » niedziela 31 lipca 2011, 22:02

Magnet!
Polecam Szkole jazdy Magnet, jestem bardzo zadowolona z tej szkoly. Mili, kompetentni instruktorzy, nie denerwuja sie i nie krzycza. Teoria prowadzona jest ciekawie, tak, ze z checia sie slucha i uczy. Po teorii trzeba zaliczyc test i mozna sie zapiac na jazdy, polecam przede wszystkim Radka z ktorym mialam wiekszosc godzin, ale rowniez Pawla, Wieska, Agnieszke, w sumie to wszystkich polecam. Jazdy sa prowadzone w Szczecinie, instruktorzy pokazuja wszystkie wazne i trudne skrzyzowania, dobrze ucza parkowania, zawracania, wszystkich manewrow. Tlumacza wszystko na spokojnie, bezstresowo. W szkole panuje mila atmosfera, az przyjemnie sie chodzilo na teorie i jazdy. Szczeze mowiac, nawet troszke brak tego mile spedzonego czasu w tej szkole. Polecam z calego serca wszystkim, ktorzy chca sie na prawde dobrze nauczyc jezdzic. Zdalam za drugim razem, ale to z wlasnej glupoty, moi znajomi, ktorzy tam chodzili zdawali za pierwszym razem, maksymalnie za drugim.
Irena
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 31 lipca 2011, 21:49

Wiadomo, że szkoły zarabiają kasę

Postprzez witka » poniedziałek 15 sierpnia 2011, 23:48

Ja swoją szkołę znalazłam przez portal http://www.l.szczecin.pl na którym było sporo opinii i ranking szkół. Myślę, że ten portal jest za mało znany jeszcze a nawet szkoły o nim mnie mówią bo chyba wstydzą się swoich złych opinii ;P
witka
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 15 sierpnia 2011, 23:43

Re: Szczecin

Postprzez jepek » poniedziałek 07 listopada 2011, 15:41

Dodam również moją opinię nt. SOS, a dokładniej na temat jej biura.

Witam, zachęcony opiniami w internecie, m.in. tutaj udałem się do SOS zainteresowany kursem kat. B. Moja opinia odbiega jednak od tych przedstawianych w internecie, w szczególności jeśli mowa o jakości obsługi klienta. W biurze poczułem się jak... w dziekanacie - zbędny i narzucający się. Wchodząc do biura zastałem w nim 4 osoby w tym jedna zajęta jednak nikt z pozostałych nie poczuwał się aby mnie obsłużyć. Mówiąc "chcę uzyskać jak najwięcej informacji na temat kursu" usłyszałem... "Jest kurs - dd-mm-rrrr.". W lekkim szoku dopytując się o resztę informacji dostawałem jakieś tam informacje, ale jakbym się narzucał. Może ta szkoła ma po prostu za dużo kursantów i więcej im nie potrzeba, a może ja byłem "klientem roszczeniowym" chcącym uzyskać informacje?!

Jakość obsługi w biurze - 0. Na temat reszty się nie wypowiem, bo poszukałem innej szkoły jazdy po tym jak zostałem potraktowany. Ocena negatywna - może i się mylę, ale po mojej wizycie w biurze szkoła nie zasługuje na więcej. Może reszta jest znacznie lepsza. Może. Oby.

Pozdrawiam
jepek
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 07 listopada 2011, 15:23

Re: Szczecin

Postprzez Feminka » niedziela 27 listopada 2011, 11:16

Kurs robiłam w szkole "Cieślak nauka jazdy". http://cieslak-naukajazdy.pl/
Teoria. Prowadzona w sposób bardzo komunikatywny, energicznie i bez przynudzania przez pana Adama. Naprawdę skorzystałam z tych wykładów. Zajęcia o pierwszej pomocy, prowadzone przez ratownika medycznego uważam za bardzo przydatne i przeprowadzone profesjonalnie.

Jazdy.
Instruktorka, pani Ania to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Opanowana, kulturalna, a jednocześnie bradzo wymagająca. Po dwóch godzinach jazd byłam najczęściej bardzo zmęczona, bo robiłyśmy dużo trudnych manewrów. Ale muszę przyznać, że pani Ania wie, jak stopniować trudność jazd i doskonale dostosowuje zadania do stopnia gotowości kursanta. Pierwsze jazdy miałam poza miastem (okolice Głębokiego, Police), a kiedy już jeździłyśmy po centrum, to nie byłam elką zawalidrogą, bo panowałam nad pojazdem w dostatecznym stopniu, by jechać 50 tam, gdzie taka prędkość jest dozwolona, a nie 30 jak niektóre elki. To, co cenię sobie w instruktorce ze szkoły Cieślak, to szczerość. Nie dostałam dokumentów po 30 godzinach, bo nie byłam gotowa iść wtedy na egzamin. Dostałam je wtedy, gdy oceniła, że zdam i że potem będę mogła bezpiecznie jeździć. Zdałam za 2 razem. Ja, osoba, która idąc na kurs nie miała bladego pojęcia o prowadzeniu auta.
Polecam tę szkołę tym, któzy chcą naprawdę nauczyć się jeździć. Na koniec dodam jeszcze, że na korzyść Cieślak nauka jazdy przemiawiają też ststystyki zdawalności :)
28.10.2011 -
25.11.2011 Plac +, Miasto +
Feminka
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 22 sierpnia 2011, 13:04

Re: Szczecin

Postprzez Wojtaszek » czwartek 15 marca 2012, 22:41

Ośrodek "PRAWKO" na ul. Tkackiej gorąco ... NIE POLECAM !!!!!!
nie szanują Twojej prywatności - potrafią dzwonić wcześnie rano, np. przed 8 w sobotę ...
Pani J. która prowadzi zajecia teoretyczne jak i jazdy jest tak ospała, antypatyczna, że chcesz już skończyć tak szybko jak zacząłeś
Ogólnie panuje tam taki nieogar że oni sami nie wiedzą o co chodzi ...

STANOWCZO ODRADZAM
Wojtaszek
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 15 marca 2012, 22:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości