Chorzów

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez Jelczuu » poniedziałek 17 maja 2010, 20:58

Obecnie uczęszczam do ELMAKA, już nie będzie się rozwodził jakim trupem jest autobus Autosan, ciekawsze jest, że z 60 h na kat. D, instruktor przewidział, tą niecałą część do klasycznych 40 po C, (czyli plus, minus 20 h) na ciężarówce, by "poznać i nauczyć się na początku, na czymś łatwiejszym" oraz "kiedyś, żeby robić D, musiałeś mieć C, więc należy od czegoś takiego zacząć". Spotkaliście się z takim cwanym pomysłem? Obecnie nie narzekam, godzin na cały jest kurs sporo, a z ciekawości pośmigam sobie Volvem po mieście, oczywiście do granic rozsądku i przyzwoitości... :twisted:
Avatar użytkownika
Jelczuu
 
Posty: 30
Dołączył(a): sobota 13 marca 2010, 17:01
Lokalizacja: Katowice

L-CAR Chorzów

Postprzez wuzetka » niedziela 25 lipca 2010, 15:29

Szczerze poleca tę szkołę nauki jazdy, profesjonalnie przeprowadzone wykłady jak i strona praktyczna, instruktorzy bardzo cierpliwi, odznaczający się uprzejmością i chęcią przekazania jak największej liczby pomocnych informacji również przydatnych w czasie egzaminu, a co najważniejsze zawsze punktualni. Jeśli chodzi o sam egzamin to wynik pozytywny za pierwszym podejściem T+P niewątpliwie zawdzięczam Adamowi i Panu Andrzejowi, z którymi świetnie mi się jeździło również trasami egzaminacyjnymi, które pokryły się podczas mojego egzaminu w 100%. Przepraszam jedynie o znikome przejawy mojego "piractwa", ale w takiej atmosferze każdy nabiera otuchy, pewności siebie i wiary we własne umiejętności. Życzę dalszych sukcesów L-CAR'owi i polecam również osobom z okolic Chorzowa (sama jestem z R.Śl.):)
wuzetka
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 25 lipca 2010, 15:03

Re: Chorzów

Postprzez Kozii90 » środa 12 stycznia 2011, 16:38

Witam wszystkich z Chorzowa!niedawno zdalem egzamin za pierwszym razem :D Gorąco polecam ośrodek szkolenia kierowców LAGRAS!(w samym centrum na ulicy Wolności)Teoria trwa tydzień, a cale prawko zrobilem w niecaly miesiąc :Di potem dwa tygodnie czekalem na egzamin. powodzenia dla tych co beda zdawać juz na Toyotach :p szczegóły tego ośrodka znajdziecie tutaj :arrow: http://www.lagras.pl
Kozii90
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 12 stycznia 2011, 16:27

Re: Chorzów

Postprzez malwina30 » piątek 14 stycznia 2011, 00:00

Witam
Z czystym sumieniem mogę polecić ZDZ w Chorzowie na Hajduckiej 21. Wcześniej chodził do tej szkoły mój kolega i też sobie chwalił. Wykłady z przepisów na wysokim poziomie, zajęcia z pierwszej pomocy też prowadzone w super sposób przez Pana ratownika medycznego. Co do jazd nie mam żadnych zastrzeżeń - instruktor sumienny, punktualny - nie było z jego strony żadnego odwoływania jazd, przekładania, odwożenia innych, itp. Uważam, że mój instruktor bardzo dobrze przygotował mnie do egzaminu państwowego i nauczył jeździć, chociaż wcześniej nigdy nie miałam kontaktu z samochodem i wszystko było dla mnie czymś nowym. Zdałam za drugim razem. Pierwsze podejście spaliłam przez niepotrzebny stres. :( Na drugi egzamin poszłam spokojniejsza, podbudowana psychicznie przez mojego instruktora, uwierzyłam w siebie i udało się :D Mam prawko. :lol:
PS. Dziękuję za cierpliwość i naukę oraz pozdrawiam.
malwina30
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 13 stycznia 2011, 23:28

Re: Chorzów

Postprzez zapracowana1 » czwartek 13 października 2011, 13:30

Elmak- to jedyna szkoła nauki jazdy jaką polecam.Szkoliło się tam wielu moich przyjaciół i ja osobiście.Wykłady miałam w Świętochłowicach i pierwsze jazdy z Arturem i Robertem-ale po kilku jazdach szybko zmieniłam instruktora prowadzącego na Roberta. Zdecydowanie lepiej prowadzi zajęcia praktyczne,jest rzetelny i spokojny,bardzo miły człowiek.
Dużo parkowań na mieście i jazdy po trasach egzaminacyjnych w Katowicach. Pokazywał mi miejsca w których najczęściej "oblewają" kursantów i na egzaminie faktycznie w 2 takich miejscach byłam.
Polecam Elmak z czystym sumieniem i nie bójcie się zmieniać instruktorów bo macie do tego prawo.
zapracowana1
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 13 października 2011, 12:41

Re: Chorzów

Postprzez zibi1987 » czwartek 27 października 2011, 20:24

Z czystym sumieniem mogę polecić OSK Lidka z ul. Krzyżowej.
Podejście i profesjonalizm mówią same za siebie.
Mimo, iż cały kurs robiłem w innym ośrodku, a do OSK Lidka trafiłem na dodatkowe jazdy to i tak ten ośrodek wszystkim polecam.
Dzięki profesjonalnym podejściu do kursanta indywidualnie można spokojnie i bez problemowo przygotować się do egzaminu.
Polecam serdecznie i pozdrawiam kierownika ośrodka jak i zarówno instruktora Panię Lidkę:-)


100% zadowolenia :-)

zapraszam do odwiedzania strony:
http://www.osk-lidka.pl/
zibi1987
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 19 października 2011, 18:20

Re: Chorzów

Postprzez abil » środa 11 stycznia 2012, 12:59

Ja polecam osrodek szkoleniowy Kliś brałam u nich tylko kilka dodatkowych godzin ale szczerze moge polecic maja plac manewrowy identyczny jak ten w word , istrurktor podczas jazdy stara sie przekazac jak najwiecej. Zaluje ze nie trafilam do tego osrodka wczesniej .
abil
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela 08 stycznia 2012, 11:21

Re: Chorzów

Postprzez hcchorzow » piątek 13 stycznia 2012, 17:28

Ja polecam Elmak.
2 godziny z instruktorem po dość długiej przerwie pomogły w zdaniu egzaminu Państwowego.
Kurs Robiłem w L-Carze który moim zdaniem nie jest dobrym ośrodkiem dla młodych kierowców,wożenie kursantów pod markety głupie i niestosowne uwagi w czasie jazd,robienie w czasie jazd zakupów to strasznie mnie wku..... :)oraz długie terminy oczekiwania na następne jazdy.
Z chorzowskich szkółek polecam jeszcze A-Test i PZMOT.
Pozdrawiam
hcchorzow
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 13 stycznia 2012, 14:00

Re: Chorzów

Postprzez Bacia » poniedziałek 30 stycznia 2012, 10:46

Z całego serca polecam L-CAR (ul. Kościuszki w Chorzowie). Właśnie jestem świeżo po egzaminie, zdałam za pierwszym razem a wcześniej myślałam, że się nie nadaję do jazdy samochodem:) Świetni instruktorzy z dużym doświadczeniem. Ja jeździłam głównie z Adamem ale miałam też okazję z Andrzejem i Mariuszem i wszyscy są super. Na początku pytają gdzie chce się zdawać egzamin i jeżdżą po trasach egzaminacyjnych w tym mieście, w którym się zdaje. Naprawdę polecam.
Bacia
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 30 stycznia 2012, 10:26

Re: Chorzów

Postprzez mloda999 » sobota 04 lutego 2012, 19:35

Moja historia z prawem jazdy: Zapisałam się do firmy X w Chorzowie ( nie chcę podawać danych ) kierując się najniższą ceną kursu. Mój błąd - jak cena taka - jakoś - czyli bylejakość - totalna "chińszczyzna" - wykłady dno, 26 jazd na "grande punto", ostatnie 4 na yarisce , słowem wyciąganie kasy. Zdawałam w Bytomiu i 3 razy "oblałam". Musiałam wyjeździć 5 jazd by zapisać się na kolejny egzamin. Koleżanka poleciła mi ZDZ w Chorzowie na Hajduckiej 21 - robiła tam cały kurs i zdała za pierwszym razem!!! Początkowo wahałam się czy udać się do tej szkoły jazdy, ale "raz kozie śmierć". Jednak warto było.
Trafiłam do Pana Tomka - super instruktror, człowiek spokojny, cierpliwy, ale wymagający. Więcej nauczyłam się na tych 5 jazdach niż na całym kursie w firmie X przez 30 godzin. Pan Tomek pokazał mi takie manewry, o których wcześniej na kursie nawet nie słyszałam - np. hamowanie do zatrzymania we wskazanym miejscu, pokazał mi w Bytomiu miejsca gdzie egzaminatorzy "lubią oblewać", zwrócił uwagę na skręcanie w lewo na jezdni jednokierunkowej - od lewej krawędzi- o czym na kursie w firmie X wogóle nie zwracano uwagi, na wciskanie sprzęgła w końcowej fazie hamowania. Wyjeździłam w ZDZ 5 jazd, zapisałam się na egzamin, czekałam na termin ponad miesiąc, przed egzaminem jeszcze 4 godziny z Panem Tomkiem i nastała chwila prawdy - egzamin........ ZDAŁAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przy tej okazji pragnę serdecznie podziękować Panu Tomkowi za profesjonalne przygotowanie do egzaminu i życzyć wszystkiego najlepszego. Gdybym od razu zapisała się na kurs do ZDZ to zaoszczędziłabym kasy- ale "mądry Polak po szkodzie" Jeszcze raz dziękuję Panie Tomku.
Polecę Pana innym.
mloda999
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 04 lutego 2012, 18:45

Re: Chorzów

Postprzez dawid89 » wtorek 17 kwietnia 2012, 13:13

W Chorzowie mieszkam więc tutaj robiłem kurs. Polecam OSK LAUDA
gdyż wszystkiego się uczyłem od początku. kurs robiłem w maju 2011, jeździłem z właścicielem Wojtkiem bardzo rzeczowy i cierpliwy :) Polecam
dawid89
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 17 kwietnia 2012, 13:01

Re: Chorzów

Postprzez marek17 » środa 09 maja 2012, 23:39

Witam :)
Bardzo serdecznie polecam szkołę L-CAR w Chorzowie. Niechętnie podchodziłem do pomysłu zdawania prawka, traktowałem to bardziej jako konieczność i że może się przydać, szczególnie ludziom w naszym wieku - mam 23 lata... Poza tym niektórzy naprawdę obrzydzają innym sprawę dziwnymi wizjami egzaminu itp. Do kandydatów na kierowców - nie przejmujcie się tym, skupcie się na swojej sprawie i zapiszcie się na kurs bez takich myśli. Będą umiejętności to się zda i tyle. Egzaminator to widzi, czy ktoś potrafi jeździć, czy też nie. Tę prawdę w tej szkole mi też uświadamiano i przekonałem się, że to jest racja :wink:

Zdecydowałem się w końcu, bo nie ma co czekać i wcześniej usłyszałem kilka pozytywnych opinii o L-CAR, jak się okazało były szczere.
Sam kurs teoretyczny jest prowadzony przez pana Adama naprawdę sumiennie i ciekawie. Ludzie chętnie zabierali głos, pytali itp. Można powiedzieć, że atmosfera wręcz rodzinna i nie jest to jednostronny wykład, a faktycznie również pytania i odpowiedzi. Polecam przyszłym kursantom udział we wszystkich zajęciach z teorii bo naprawdę przynosi to pozytywne efekty podczas jazdy.

Kurs praktyczny... Adam pyta kogo chcemy na jazdach. Polecam właśnie pana Adama i weekendowego pana Andrzeja :) i Bartka, którego poznałem na krótko ale wydał mi się tak samo sumienny. Jeśli idzie o godziny to prowadzący są bardzo elastyczni. Bardzo fajna jest sprawa, że kursanci spotykają co najmniej dwóch instruktorów podczas jazd. Nie wyobrażałem sobie, jak to może korzystnie wpływać. Każdy coś podpowie, a jeśli dwóch lub trzech mówi to samo: popełniasz ten i ten błąd albo obaj mówią: o Ciebie jestem spokojny bo dobrze sobie radzisz, no to człowiek też nabiera pewności, że to co słyszy jest jakąś prawidłowością. Później w momencie egzaminu nie ma tego szoku, że nagle tam obok siedzi jakiś inny facet :D Co do samej nauki. Bardzo sumienni instruktorzy. Są cierpliwi ale i szczerzy, poświęcają uwagę kursantom i mówią zawsze co trzeba skorygować itp. Uczą płynnej i co ważne przecież - dynamicznej jazdy. Nie produkują kandydatów, którzy mają wyjeździć godziny i spadać tylko naprawdę uczą jeździć i czuć się pewnie na tych naszych drogach. Trasy rozmaite. Nie miałem wrażenia, że się nudzę. Oczywiście dużo ćwiczy się te popularne drogi Bytomia i Radzionkowa - każdy musi się trochę obyć z tymi trasami, które potem często są na egzaminie (zdawałem w Bytomiu) ale odwiedzaliśmy i inne miejsca. Z panem Andrzejem pośmigałem i po Siemianowicach i Katowice obejrzeć dla porównania tras, także naprawdę bardzo fajnie. Pod koniec jeszcze była jazda, podczas której wypuściliśmy się na północ i zajechaliśmy na S1 pod Pyrzowicami i potem Gierkówką w celu również nauki szybszej jazdy i co tu dużo mówić trudnego dla początkujących manewru bezpiecznego wyprzedzania na drodze. Co jeszcze... Z tą szkołą i z tymi instruktorami wybierzecie się też pod ośrodek WORD obejrzeć sobie tam ten plac i ten budynek w którym będziecie zdawać. Adam opowiadał mi tam przy okazji właśnie jak to wszystko na egzaminie wygląda. Także kandydaci... dowiecie się przed egzaminem wszystkiego co potrzebne. Oczywiście też prezentację tych wszystkich dupereli pod maską także sumiennie robią. To akurat mi pan Andrzej dwa razy ładnie przedstawił. Ogólnie jeszcze dodam, że instruktorzy są też znakomitymi rozmówcami i psychologami. Dobrze wyczuwają jak kto się czuje na drodze, czego jest niepewny i naprawdę pomagają to naprawiać. Atmosfera bardzo wesoła. Na końcu każdej jazdy jakieś podsumowanie i wskazówki i tak to właśnie wyglądało.

Egzamin zdałem za pierwszym razem i nie to jest najważniejsze ale to, że mnie tam nauczyli jeździć nie będę się bać wsiąść w samochód. Pamiętam, że dzwoniłem do Adama po wszystkim i widziałem, że on się też szczerze cieszył z tego sukcesu. Chwilę później pan Andrzej sam do mnie dzwonił. Także im bardzo zależy, są bardzo bardzo ludzcy. Polecam każdemu kto chce się uczciwie nauczyć dobrze jeździć. Objętość tego posta chyba jest jakimś dowodem, że zadowoleni ludzie opuszczają tę szkołę.

PS. Kurs i egzamin przeszły naprawdę szybko ale nasze urzędy działają słuchajcie jak za Dziadka Mroza. Nie wyczytacie na forach wszystkiego co i jak, to po przeczytaniu instrukcji na stronie UM potem będziecie tak jak ja czekać jak głupki na dokument miesiąc :D. Egzamin miałem 6 marca dziś odebrałem dokument... Komuna pełną gębą. Ale po zdaniu to już naprawdę się aż tak nie liczy, da się ścierpieć. Pozdrawiam
marek17
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 09 maja 2012, 22:35

Re: Chorzów

Postprzez Adrian8533 » poniedziałek 23 lipca 2012, 22:06

Jezeli mieszkacie w Chorzowie i zamierzacie zapisać się na kurs prawa jazdy to polecam wam OSK KLIŚ. Teoria trzy razy w tyg., a jazdy - wiadomo. Jak komu wygodnie. Wielu moich znajomych też tam chodziło. Większość zdała za pierwszym razem. Jedyne co mogę dodać, to, że, gdy będziecie wybierać instruktora, to odradzam Marcina. Facet nie nadaje się do tej roboty. Jest strasznie nerwowy. Nie tylko ja tak myślę. Słyszałem to też od innych, w tym od instruktorów. Często krzyczy po kursantach, jak zrobią coś źle, zamiast na spokojnie im to wytłumaczyć.
Adrian8533
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 23 lipca 2012, 17:44

Re: Chorzów

Postprzez SONIA7BR » czwartek 26 lipca 2012, 15:17

Zgadzam się z tym. Po mnie też się wydzierał :x Jak zrobiłam coś dobrze, to nic mi nie powiedział, tylko siedział cicho. A jak popełniłam błąd, np.: pomyliłam biegi to od razu krzyczał :twisted: W dodatku facet opowiadał mi o swoich poprzednich kursantach, chyba nie powinien tego robić.
SONIA7BR
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 23 lipca 2012, 17:43

Re: Chorzów

Postprzez aagata1 » czwartek 06 września 2012, 14:54

Serdecznie polecam L-CAR!!
Kurs teoretyczny był interesujący, omawiane zagadnienia były przedstawiane w bardzo przystępnej formie, łatwej do zapamiętania. Adam to dobry pedagog. Szybkie powtórki omawianego wcześniej materiału na kolejnych zajęciach to b.fajny sposób na odświeżenie swojej wiedzy, a zapowiedź tematu kolejnych zajęć daje możliwość wcześniejszego zainteresowania się nim. Zajęcia to dialog, a nie tylko "suche" odczyty formułek z podręcznika.

Jeśli chodzi o praktykę to też na bardzo wysokim poziomie. Elastyczne godz. jazd dopasowane do kursanta, możliwość wyboru instruktora, jazdy przede wszystkim po trasach egzaminacyjnych. Miałam przyjemność jeździć z Adamem i Bartkiem. Ich cenne rady i wskazówki są pomocne w czasie egzaminacyjnego stresu. Są baardzo cierpliwi i sumienni, pomimo błędów Adam w ogóle się nie unosi, jest bardzo opanowany. Ćwiczymy dany manewr aż do perfekcji.
Jestem bardzo zadowolona z wyboru tej szkoły i polecam ją przyszłym kursantom.
Podsumowując, instruktorzy L-CAR to profesjonaliści o niewyczerpanych pokładach cierpliwości!
Pozdrawiam :D
aagata1
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 06 września 2012, 13:36

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości