Opole

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Opole

Postprzez Ewelinka90 » wtorek 08 stycznia 2013, 14:35

Firma godna polecenia. Zaangażowanie i cierpliwość instruktora wzorowe. Jestem pełena uznania i wdzięcznosci dla firmy Rojewskich.
Ewelinka90
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 08 stycznia 2013, 14:30

Re: Opole

Postprzez gusia1000 » sobota 22 czerwca 2013, 19:46

Witam,
Polecam Panią instruktor kat. B- Agatę T. ze szkoły "PZM" Opole.
Kobieta na prawdę zna się na rzeczy i robi to z pasją, a nie dla wyjeżdżenia godzin.
Jeździ trasami egzaminacyjnymi, tłumaczy do skutku i poprawia błędy kursanta od razu.
Wiele się złego słyszy i pisze o tej szkole, ale wg. mnie nie liczy się nazwa danej szkoły, a tylko zaangażowanie danego instruktora do kursanta, nie zależnie od tego, w jakiej szkole On akurat teraz pracuje.
Życzę od razu trafnego wyboru instruktora, by potem nie potrzebnie Go nie zmieniać.
Pozdrawiam.
gusia1000
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 22 czerwca 2013, 18:57

Re: Opole

Postprzez Elle » środa 06 listopada 2013, 20:09

Polecam szkołę nauki jazdy DH. Świetna kadra, świetna obsługa w biurze, możliwość rozłożenia płatności na raty. Jazdy przebiegały w miłej atmosferze. Praktykę zdałam za pierwszym razem. Polecam.
Elle
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 04 grudnia 2011, 16:19

Re: Opole

Postprzez Rafal1988 » poniedziałek 01 czerwca 2015, 20:38

Jeśli chodzi o prawo jazdy w Opolu to tylko Mistrz, fachowe podejście do tematu, wiele przydatnych wskazówek co do tras egzaminacyjnych, po których zresztą dużo się jeździ. Szczerze polecam : http://www.naukajazdyopole.com/
Rafal1988
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 01 czerwca 2015, 20:34

Re: Opole

Postprzez Kamil15 » wtorek 30 czerwca 2015, 15:10

Polecam OSK Bisowscy. Profesjonalnie podchodzą do tematu. Egzamin kat. A zdany za pierwszym razem :-)
Kamil15
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 30 czerwca 2015, 15:06

Re: Opole

Postprzez bartem99 » piątek 08 kwietnia 2016, 10:25

Nie polecam z całego serca Dakaru.
Właściciel sobie wymyślił ,że o tym czy idziesz na WEWNĘTRZNY zdecyduje on sam i kazał mi dokupić 5h.
Wydaje mi się ,że to egzaminator jest od sprawdzenia czy umie jeździć czy nie.
Naciągacze i tyle.
bartem99
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 08 kwietnia 2016, 10:18

Re: Opole

Postprzez semis » środa 11 maja 2016, 19:09

STRAŻAK

Szkoliłem się u nich na kat. C i CE , szef w porządku, można z nim śmiało porozmawiać. Jazdy na C i CE miałem u Marka i u Piotra. Obaj panowie bardzo w porządku, Piotr może i surowy, ale rzeczowy, bardzo dobrze tłumaczył techniki jazdy i manewrów, Marek na niektóre rzeczy przymykał oko :wink: . Wałkowali do skutku plac i najgorsze miejsca w Opolu, dzięki czemu z powodzeniem zdane C i CE ;)
Polecam, jednocześnie serdecznie pozdrawiając cały OSK Strażak ;)
semis
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 19 stycznia 2013, 11:06

Re: Opole

Postprzez zuzapinias » poniedziałek 31 października 2016, 11:44

Bardzo polecam szkołę nauki jazdy DAKAR, wcześniej próbowałam swoich sił w D-H, ale zdałam dopiero pod okiem okiem Pana Janka z DAKARU. Gdy pojawiała się krytyka, zawsze była konstruktywna. Pan instruktor w sposób jasny i klarowny wytłumaczył mi wszelkie niejasności. Jazdy przebiegały w bardzo sympatycznej atmosferze, dzięki czemu prowadzenie samochodu stało się mniej stresujące!
zuzapinias
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 31 października 2016, 11:16

Re: Opole

Postprzez kamix141 » poniedziałek 21 stycznia 2019, 18:12

Również polecam OSK Rojewscy
1.Wykłady teorii w bardzo spokojnej atmosferze, wszystko tłumaczone na spokojnie parę razy gdy trza było
2.Jazdy z bardzo uprzejmym i wyrozumiałym instruktorem który bardzo dużo mnie nauczył (Egzamin zdany za 2 razem ależ za 1 razem był mój błąd moja wina)
3.Atrakcyjna cena szkolenia kat.B
kamix141
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 21 stycznia 2019, 17:58

Re: Opole

Postprzez Radhezz » czwartek 28 marca 2019, 18:09

Od mojego ostatniego wpisu w tym temacie minęło 7 lat :lol:

Ale bogatszy o nowe kategorie i doświadczenia, powiem coś od siebie w temacie.

Więc tak: polecanie ośrodków szkolenia w dużej mierze mija się z celem - bo tak, warunki nauki, sprzęt, czy miła obsługa budują pozytywny wizerunek, jednak osoby które decydują o jakości szkolenia to instruktorzy. A Ci z reguły nie są dożywotnio przypisani do jednej szkoły, potrafią odejść do innej szkoły, albo swoją założyć.

I tak na przykładzie D-H, byłem bardzo zadowolony z jazd które tam odbywałem, zarówno na C, jak i późniejszych kursów na C+E i KW, tak wiem że instruktor który mnie dobrze przygotował do egzaminu p. Adrian już tam nie pracuje, a z innymi nie jeździłem w sumie, więc jak tu polecać?

Z perspektywy czasu - bardzo ważne jest, żeby instruktor posiadał doświadczenie. Jest to szczególnie ważne, przy kategoriach "zawodowych" C, C+E i D, żeby ten instruktor faktycznie nie był tylko posiadaczem prawa jazdy danej kategorii od jakiegoś czasu, ale żeby faktycznie pracował w zawodzie. Tutaj zwrócę uwagę na ośrodek w którym robiłem kurs na autobus, a mianowicie OSK PKS Opole. Ośrodek jest o tyle wyjątkowy, że powstał przy firmie transportowej - a nawet dwóch. Pierwszą, mniejszą ma w nazwie, a druga to rodzimy potentat na rynku przewozów autokarowych, czyli Sindbad. Czyli no, "trochę" szanse rosną na fachową kadrę.

I tak istotnie było - jest dwóch stałych instruktorów Jurek i Krzysiek, obaj świetni fachowcy, jakby mi kazali wskazać który lepszy to by decydowały naprawdę niuanse, szczegóły. Jeden i drugi na poziomie, a w toku szkolenia przeciągną człowieka po najgorszych zakamarkach i dziurach w mieście, tam gdzie jest ciasno i trudno... Nie ma jeżdżenia tam gdzie każdy głupi by dał radę, bo to strata czasu.

Dla większości użytkowników którzy tu zaglądają zdecydowanie ważniejsza jest opinia/wskazanie na kategorię B - i tutaj informacja że OSK PKS od niedawna prowadzi też kursy kat. B, gdzie instruktorem jest Krzysiek.

Co do innych szkół na kat. B, osobiście znam instruktora z Dakaru - Józka. Z charakteru spokojny, rzeczowy, pomocny. I teraz jeszcze słowo wyjaśnienia, bo on mnie nie szkolił na B, a mimo wszystko go polecam, ponieważ... tak jak wspominałem wcześniej, liczy się żeby instruktor był praktykiem, a on jest, jeździ zestawem, nawet jeździliśmy na bliźniaczych liniach przez jakiś czas, regularnie widując się na magazynach.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Opole

Postprzez KornelTwarog » piątek 06 listopada 2020, 16:55

Szanowni Państwo
Czytam wcześniejsze komentarze, polecenia czy nie-polecenia i chciałbym w tym momencie wszystkich szukających szkoły nauki jazdy przestrzec.
Nie idźcie ślepo do ośrodka szkolenia kierowców, którego ktoś często polecał na jakimś forum.
Pamiętajcie, że każdy człowiek jest inny. Jednemu spodoba się instruktor i będzie nim zachwycony a drugi powie, że to jego najgorszy instruktor - to całkowicie normalne. W końcu jest to praca z ludźmi i czasem po prostu dwójka osób może nie dogadać się na tym samym poziomie.

Zwracajcie też uwagę jak dawno temu były zamieszczone te polecenia. Niektóre OSK już nie istnieją, inne zmieniły właścicieli czy nawet kadrę instruktorów. Co będzie jak pójdziecie do szkoły X bo polecali tam instruktora "A" a potem okazuje się, że ten instruktor już dawno tam nie pracuje? Pamiętajcie, że wybieracie szkołę dla siebie, a nie dla koleżanki, kolegi czy jakiejś obcej osoby z internetu.

To jest bardziej skomplikowana sprawa, żeby tak szybko wybrać szkołę bo polecał ją ktoś na forum. Pamiętajcie, że prawo jazdy robi się raz w życiu. Trzeba się do tego odpowiednio przygotować i samemu zbadać grunt jaki aktualnie się prezentuje.

Osobiście prowadzę jeden ośrodek szkolenia kierowców na Opolszczyźnie i znam doskonale temat. Codziennie rozmawiam z naszymi kursantami i znam ich bolączki. To normalne, że ktoś zmienia instruktora, bo "niedogaduje się" z nim, a koleżanka bardzo go polecała" taka właśnie jest praca z ludźmi. Sami musicie poczytać, napisać czy zadzwonić do szkoły jazdy i porozmawiać chwilę jak to wygląda czy też po prostu poczytać w internecie jak caly ten proces wygląda, na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły nauki jazdy? Unikniecie wtedy dużej ilości nerwów.

Żeby nie szukać daleko przykładu: Jeden z moich poprzedników nie poleca firmy konkurencyjnej, ponieważ jej właściciel nie chciał zakończyć kursu po 30 godzinach i "kazał" dokupić 5h. Otóż tak właśnie jest, pamiętajcie, że to Wasz instruktor podpisuje się na dokumencie, który w skrócie mówi "Ta osoba została nauczona, potrafi jeździć i kwalifikuje się do egzaminu państwowego." Jeżeli instruktor uzna, że te 30h to dla nas za mało (co zdarza się często) to zgodnie z literą prawa nie może nas "wypuścić" z kursu.

Dla każdego, którego czeka szukanie odpowiedzi na pytanie: "Jak wybrać ośrodek szkolenia kierowców?" przygotowałem krótki poradnik na blogu - mam nadzieję, że pomoże któremuś z Was w wyborze szkoły. Tutaj link: https://ocsk.pl/porady-i-wskazowki/jak- ... kierowcow/ Pozdrawiam serdecznie, Kornel Twaróg, kierownik OCSK STRAŻAK z Opola ;)
KornelTwarog
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 14 września 2020, 15:35

Re: Opole

Postprzez olafbud » czwartek 28 stycznia 2021, 14:45

Cześć,

Kilka słów o moich doświadczeniach ze szkołą D-H (https://prawko.opole.pl/). Uczyłem się tam aby zdobyć uprawnienia C+E w ramach "Pakietu kierowcy zawodowego". Moim instruktorem był Pan Feliks - genialny człowiek, który wykazał się ogromem cierpliwości i wyrozumiałości. Auta mają nowe, sprawne i przyjemnie się nimi jeździ, min. ze względu na automat. Najważniejsze w tym wszystkim było to, że egzamin w WORD Opole zdawałem na tym samym aucie, na którym uczyłem się jeździć - D-H podstawiło swoje auto do WORDu, stres był zdecydowanie mniejszy :) Ja osobiście polecam :)
olafbud
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 28 stycznia 2021, 12:04

Poprzednia strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości