Zabrze

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez sara_rokitnica » piątek 08 maja 2009, 17:21

a ja robiłam kurs w ABJ Lanette na ul. Wandy - gorąco polecam ten OSK! świetna atmosfera i jeszcze lepsi instruktorzy (w tym momencie przesyłam gorące pozdrowienia dla Pani Asi i innych instruktorów z którymi miałam przyjemność jeździć). Nie dość, że przygotowują do zdania egzaminu, to jeszcze uczą jak dobrze i bezpiecznie jeździć, każdy kursant ma możliwość poćwiczyć jazdę na płycie poślizgowej z czego byłam bardzo zadowolona bo wiem, że w razie czego będę miała większą szansę na to, że poradzę sobie z samochodem gdy wpadnę w poślizg lub gdy będę musiała w niesprzyjających warunkach gwałtownie zahamować. Do tego miałam okazję pojeździć różnymi samochodami, nie tylko Grande Punto, który jest samochodem egzaminacyjnym, ale także VW New Beetle, Toyotą Yaris, Oplem Corsą, Fiatem Punto, Renault Clio i VW Golfem (tym ostatnim na płycie poślizgowej) co wg. mnie jest bardzo przydatne, bo pozwala na przyzwyczajenie się do tego, że nie każdym samochodem jeździ się tak samo nawet jeśli to ten sam model :P No i dzięki temu mam większą szansę na to, że będę dobrym kierowcą ;) Jeszcze tylko pozostaje pytanie za którym razem zdam :D ale z tego co wiem, to kursanci z tego OSK nie mają większych problemów ze zdaniem :D
sara_rokitnica
 
Posty: 70
Dołączył(a): piątek 08 maja 2009, 16:54
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez ambraa » wtorek 16 czerwca 2009, 11:39

Zanim ja sie zapisałam na prawko to wypytałam wszystkich którzy zdawali czekałam 3 lata.
i wybrałam się do LISKA.
Najlepsza i bezkonkurencyjna szkoła!
Siostra odwiedziła Lanetta i klęła na potęgę.Jeździła czym popadnie Puntem tylko 2h efekt egzamin oblany...poszła do Liska i zdała
LOK to chyba najgorsza szkoła.Sąsiadka się pokusiła po 30 h nie miała pojęcia o jeździe.Wykupiła godziny w tadex-sie trochę ją poduczyli ale 2egzamin oblany,poszła do rzewuckiego - oblała dopiero po namowach zapisała się u Liska i zdała bez problemu.
kuzynki zdają w jakiejś szkole na Koperniku nie pamiętam niestety nazwy - obie podchodzą już 5 raz....
tylko i wyłącznie LISEK żadna inna szkoła nie dorasta im do pięt
ambraa
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 16 czerwca 2009, 11:24

Postprzez stepien26 » piątek 19 czerwca 2009, 19:20

Popieram , OSK LISEK jest to najlepsza szkoła na śląsku , bardzo mili i profesjonalni instruktorzy , samochody git , po prostu "perfect". Na poparcie tezy że lisek to super szkoła : osoby które znam ( które zdawały w lisku) zdały za 1 razem
stepien26
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek 19 czerwca 2009, 14:48

Postprzez elzbieta » środa 24 czerwca 2009, 15:27

z całym szacunkiem polecam osk PRIMUS instruktorzy to fachowcy !
zdałam za pierwszym razem !
pozdrawiam wszystkich instruktorów :)))))))))))))))))))
elzbieta
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 17 czerwca 2009, 10:20

Postprzez Hessian » poniedziałek 13 lipca 2009, 14:41

ABJ Lanette !

Nie zgadzam się z opinią parę postów wyżej. To dobra szkoła jazdy.
Jak koleżanka miała tylko 2 godziny na Grande Punto, to Jej wina. Chciała więcej - trzeba było zapisywać się tylko na jazdy Grande Punto. Ale wtedy nie miałaby jazd codziennie a pewnie nie chciało się Jej czekać. Nie wiem gdzie tutaj wina ośrodka szkolenia ?

Instruktorzy bardzo sympatyczni, niektórzy lepsi od innych ale ogólnie poniżej pewnego poziomu wiedzy i umiejętności nauczania nie schodzą. Ja lubię tych "czepliwych" więc najbardziej przypadł mi do gustu p.Waldek i p.Zbigniew :) Nie ma szans żeby nie zauważyli jakiegoś błędu. Jak ktoś preferuje spokojniejszą i przyjemniejszą jazdę to Panie nauczające tam nadadzą się świetnie.

Płyta poślizgowa jest super, może nie do końca uczy jak się zachować w poślizgu, bo w ciągu 3 godzin (godzina wykładu i 2 godziny płyty) wiele nie da się nauczyć. Ale napewno można przyswoić kilka dobrych odruchów a lepsze to niż nic. No i zabawa jest przednia. Zawsze po zakończeniu kursu można zapisać się na doskonalenie techniki jazdy i trochę dłużej pobawić się na płycie.

Z tego co się orientuję w chwili obecnej mają tam ciekawą promocję (a przynajmniej mieli jeszcze miesiąc temu) - jeśli zapłacicie za kurs z góry dostajecie 3 godziny dodatkowych jazd przed egzaminem. Za zapłacenie w 4 ratach dostajecie godzinę.
Dodatkowo za każdą osobę którą zapisze się z Waszego polecenia dostajecie godzinę gratis :)

Cena kursu w ABJ Lanette to 1500 pln. Niektórzy twierdzą że drogo. Ale z tego co się orientuję to w innych ośrodkach koszt kursu wynosi 1300 + 100 zlotych badania lekarskie. W Lanette macie to wliczone w cene. Czyli kurs w Lanette wychodzi 100 zlotych drozej.
Czyli 100 zlotych za płytę poślizgową + ewentualne darmowe godziny dodatkowe + szeroki wybór samochodów. Moim zdaniem się opłaca i to bardzo.

Rozpisałem się trochę ;P
Jutro mam egzamin praktyczny w Gliwicach, trzymajcie kciuki. Przygotowany jestem solidnie, jeżeli nie zrobię głupiego błędu to powinienem zdać ;P


Pzdr
Hessian
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 13 lipca 2009, 14:27

Postprzez Naja » wtorek 28 lipca 2009, 23:25

stepien26 napisał(a):Popieram , OSK LISEK jest to najlepsza szkoła na śląsku , bardzo mili i profesjonalni instruktorzy , samochody git , po prostu "perfect". Na poparcie tezy że lisek to super szkoła : osoby które znam ( które zdawały w lisku) zdały za 1 razem


ambraa napisał(a):Zanim ja sie zapisałam na prawko to wypytałam wszystkich którzy zdawali czekałam 3 lata.
i wybrałam się do LISKA.
Najlepsza i bezkonkurencyjna szkoła!


podpisuje sie pod wypowiedziami - jestem przykładem na zdany egzamin przy pierwszym podejsciu .... Lisek to najlepsza szkółka i bezkonkurencyjna ... nauka jazdy bezstresowa a to podstawa, instruktorzy pierwsza klasa ! .... i oby tak dalej ! :!:
Naja
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 27 lipca 2009, 14:38
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez ania28011988 » poniedziałek 03 sierpnia 2009, 09:00

Popieram :D robiłam kurs u Liska i było naprawdę rewelacyjnie :) :) Kurs weekendowy to alternatywa dla tych którzy nie maja czasu w tygodniu:) a jazdy ustala się na bierząco:)
Zdałam za pierwszym razem i uważam że to własnie dzieki mojemu instruktorowi :)przy okazji pozdrowienia dla Pana Krzysia :)
ania28011988
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 22 lipca 2009, 14:46
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez Messiah » poniedziałek 03 sierpnia 2009, 14:24

Robiłem u L-Piotra. Tylko dlatego, że miałem blisko. Jak się okazalo nie zawiodłem się. Kurs nienajtańszy- 1400zł, ale za ceną zazwyczaj idzie jakość i tak też było w tym przypadku. Wykłady raz dwa, egzamin wewnętrzny i od razu jazdy, bezproblemowo się umówiłem na 20h z rzędu codzień. Zdałem za pierwszy podejściem, na placu tyle ile potrzeba, a nie tyle ile nakazuje szef, by oszczędzić na paliwie. Pozdrawiam pana Józefa i syna- Tomka. Bardzo mili.
Messiah
 
Posty: 12
Dołączył(a): niedziela 28 czerwca 2009, 10:00
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez Martii » środa 09 września 2009, 11:13

ja także robiłam kurs u Liska i baaardzo polecam
co prawda za II podejściem ale I egzamin skończył się z mojej winy na placyku (nerwy)
zdałam wczoraj w Bytomiu bez problemu :lol:
Martii
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 08 września 2009, 21:38

primus bis

Postprzez Pati-ka » piątek 11 września 2009, 09:57

ja równiez polecam gorąco szkołę PRIMUS wszystko rzeczowo i profesjonalnie, przy czym przyjacielska atmosfera, samochody są takie jak na egzaminie a instruktorzy genialni, jestem bardzo zadowolona i choc oblałam pierwszy egzamin (ewidentnie ze swojej winy) to przed nastepnym na pewno dokupie sobie jazdy znów w tym ośrodku

to już prawie jak rodzina
Pati-ka
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 11 września 2009, 09:54

LOK Zabrze

Postprzez kosakola » czwartek 29 października 2009, 12:49

Witajcie! Rozpoczęłam kurs w LOK-u w Zabrzu i po 30 godzinach wyjeżdżonych nie dość, że miałam duże braki w prowadzeniu auta, to zanim wyjechałam do Gliwic minęło dużo czasu. Jednym słowem po zakończonym kursie czułam się tak jakbym go nie zrobiła:/ Pomyślicie czemu nie zwracałam uwagi instruktorowi...otóż zwracałam i to nieraz, ale widocznie nic to nie dało. Wkurzało mnie jeszcze zbyt częste wykorzystywanie moich jazd do załatwiania prywatnych spraw albo tankowania samochodu. Ludzie pamiętajcie żeby nie dać się wykorzystywać i mówcie co chcecie się uczyć! A jeśli instruktor ma to w nosie to zmieńcie szkołę.



post edytowwny przez moderatora
Pozdrawiam, Kosa :)
kosakola
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 29 października 2009, 12:37
Lokalizacja: Mysłowice/Zabrze

Postprzez gosiak91 » wtorek 03 listopada 2009, 14:23

Jestem w trakcie robienia prawka w PRIMUSIE. Na razie jestem po teorii i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona :D
znajomi opowiadali mi o teorii w innych szkołach, mówili, że było nudno i nie dało się wysiedzieć :P
tutaj było inaczej, wszystko dokładnie omówione i nie tylko suche fakty.. do tego ciekawe historyjki z morałem i wskazówki jak NIE jeździć ;) można się pośmiać, atmosfera jest bardzo wesoła, a jednocześnie można się wielu rzeczy nauczyć :D
polecam!
gosiak91
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 03 listopada 2009, 14:10
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez dratewka » poniedziałek 16 listopada 2009, 20:39

robiłam u L-Piotra i nie zmaieniłabym tej szkoły na żadną inną :-) świetni instruktorzy, którzy przykładają się do tego, by człowiek nauczycł się wszystkiego, no i świetna atmosfera :-)
dratewka
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 16 listopada 2009, 20:35

Postprzez Mody90 » czwartek 25 lutego 2010, 18:56

Robiłem kurs w OSK TRAFFIC na placu teatralnym. http://www.osk.zabrze.pl W 100% polecam ten ośrodek. Jestem bardzo zadowolony. Już na drugich jazdach jechałem to miasta w którym chciałem zdawać egzamin. Pokazane zostały mi drogi i zakątki gdzie egzaminatorzy zabierają na tzw "wpadki". POLECAM tą szkołę!
Kurs na prawo jazdy? Tylko:
OSK TRAFFIC http://www.osk.zabrze.pl
Mody90
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 25 lutego 2010, 18:49

Postprzez Godelaine » sobota 27 lutego 2010, 16:45

Ja ze swojej strony polecam PRIMUS BIS.

Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że jazda samochodem będzie dla mnie przyjemnością i że nie będę mogła się doczekać każdej następnej godziny jazd - wyśmiałabym go. A jednak! Jestem pewna, że w sporej mierze jest to zasługą fantastycznych instruktorów. Niezwykle cierpliwych, z świetnym podejściem do kursanta, ale co ważniejsze - z dużą wiedzą i umiejętnościami.

Zobaczymy, jak będzie dalej, ale na ten moment uważam, że nie mogłam wybrać lepiej :)
Godelaine
 
Posty: 42
Dołączył(a): sobota 27 lutego 2010, 16:33
Lokalizacja: Zabrze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości