Gdynia

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Gdynia

Postprzez dzikiwiesiek » środa 05 stycznia 2011, 17:50

miałem znajomego który tam chodził i wydaję mi się, że szkoła jak każda inna.




______________
dzikiwiesiek
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela 26 grudnia 2010, 21:25

Re: Gdynia - EUROMOTO

Postprzez olusiaxblum » piątek 21 stycznia 2011, 01:15

polecam euromoto
Ostatnio zmieniony wtorek 15 marca 2011, 18:46 przez olusiaxblum, łącznie zmieniany 1 raz
31.01.11-Plac (+) Miasto (-)
10.02.11-Plac (-)
18.02.11-Plac (+) Miasto (-)
Stres ;(
olusiaxblum
 
Posty: 47
Dołączył(a): czwartek 20 stycznia 2011, 15:14

Re: Gdynia

Postprzez makoron » poniedziałek 24 stycznia 2011, 20:45

Ja robilam kurs w ELKA SCHOOL i bylo naprawde SUPER, kurs minal bardzo szybko okolo 1 miesiaca czasu (zaczelam na poczatku grudnia). Wspaniale sie dopasowywali do mojej dyspozycyjnosci. Dostalam super instruktora Janusza a pozniej dwie ostatnie godziny jezdzilam z instruktorka Maria. rewelacyjni ludzie, fachowcy w kazdym calu! Musze sie pochwalic ze w piatek zdalam egzamin za pierwszym razem a co najwazniejsze zostalam pochwalona przez egzaminatora ze super jestem przygotowana i bardzo dobrze radze sobie na drodze. Ja moge szczerze polecic Elke. Moja siostra rok temu robila w Elcarze i do tej pory nie moze zdac :( polecilam jej instruktorke Marie i teraz bierze jazdy dodatkowe wlasnie u Mari.
makoron
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 24 stycznia 2011, 20:41

Re: Gdynia

Postprzez pinezka777 » sobota 05 lutego 2011, 17:48

ktoś tu ostrzegał przed OSK 'Iwona". Małe sprostowanie-szkoła jest w Rumii, nie Chylonii. Z reszta się zgodzę- instruktor jest nieuczuciwy! Nalezy uważać. W trakcie jazdy załatwia swoje prywatne sprawy: a to odwozi dziecko do szkoły (a kursant siedzi na fotelu pasażera), a to spotyka się z żoną i cos tam omawia. Regularnie spóźniał się i odwoływał spotkania na ostatnią chwilę. Wziął ode mnie zaliczke w wysokośi 400 zł i ZNIKNAŁ!! Nie było z nim kontaktu. Natomiast kiedy zadzwonil do niego mój znajomy ściemniając, ze chce sie umowic na jazdy dodatkowe (żeby doprowadzic do konfrontacji, taki był cel), to pan instruktor był bardzo chętny natychmiast. A kiedy odebrał w koncu moj telefon (zaraz po rozmowie z kolega), to mówil mi, ze lezy w szpitalu pod kroplówką i żebym nie wywierała presji. Porażka! Przez te wszystkie odwoływania zostawił mi 5 godzin jazd dokształcających w dniu egzaminu! Niewyobrażalne. Nie wystawia paragonów, przez co bałam się, ze nie zobacze ani swoich pieniedzy, ani nie wyjezdze godzin.

Osoba nieuczciwa i nieodpowiedzialna, natomiast jako instruktor jazdy, trzeba przyznać, że umie uczyć. Ale nie warto ryzykować.

OSK TURBO L-umowilam sie na dwie godziny przed egzaminem. Samochod im nie odpalil (zimno bylo). No w porzadku, zdarza sie, ale jak mozna bylo nei dopilnowac czegos takiego? Nie było innego Punciaka dostepnego. Mialam miec zaraz po tym egzamin. Co do samego instruktora, mily mezczyzna, ale niewiele komentowal. Imienia nie pamietam. To byla "jednorazowa" znajomosc, tj jazda;) Udało się wyjeździć jedną godzinę (po tym, jak inny instruktor zdał swoje auto).


ELKA SCHOOl-źle wspominam. Obcinanie godzin, chamski instruktor Darek, z którym nigdy nie mogłam się skontaktować. Przyjechałam raz dwie godziny za wczesnie, bo nie raczyl ani odebrac telefonu, ani odpisac na smsa z pytaniem, o ktorej sie widzimy (nie byłam pewna). Godziny jazdy do wyboru-albo 5 rano albo czekaj dwa tygodnie. Chłopak, bo to jeszcze młodziaszek, nieprzyjemny, niecierpliwy. Żal. Złozyłam,na niego skargę, pani z sekretariatu życzliwie wysłuchała, obiecała zbadać sprawę. Pozniej przekazała mi informację, że Darek wcale godzin nie obicnał, nikt sie nie skarżył nigdy na niego i wcale nie ma problemów z dodzwonieniem się! Czyli, że sama sobie wszystko wymyśliłam. Rewelacyjne podejscie do klienta! W Elkaschool nie podobało mi się tez to, że na 30 godzin większośc wyejzdzilam w centrum Gdyni, a nie tam, gdzie sa trasy egzaminacyjne.
Pochwalić jednak moge instruktorkę Agnieszkę z czystym sumieniem. Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku, widać, że nie przychodzi do pracy za karę.

Polecam za to pana Tadeusza z OSK PASAT. Wysoka kultura osobista, cieprliwość, doświadczenie. W koncu zdałam.
Ostatnio zmieniony środa 09 lutego 2011, 07:59 przez pinezka777, łącznie zmieniany 1 raz
pinezka777
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 05 lutego 2011, 17:35

Re: Gdynia

Postprzez Elka school » poniedziałek 07 lutego 2011, 20:58

pinezka777 napisał(a):ktoś tu ostrzegał przed OSK 'Iwona". Małe sprostowanie-szkoła jest w Rumii, nie Chylonii. Z reszta się zgodzę- instruktor OSZUST! Nalezy uważać. W trakcie jazdy załatwia swoje prywatne sprawy: a to odwozi dziecko do szkoły (a kursant siedzi na fotelu pasażera), a to spotyka się z żoną i cos tam omawia. Regularnie spóźniał się i odwoływał spotkania na ostatnią chwilę. Wziął ode mnie zaliczke w wysokośi 400 zł i ZNIKNAŁ!! Nie było z nim kontaktu. Natomiast kiedy zadzwonil do niego mój znajomy ściemniając, ze chce sie umowic na jazdy dodatkowe (żeby doprowadzic do konfrontacji, taki był cel), to pan instruktor był bardzo chętny natychmiast. A kiedy odebrał w koncu moj telefon (zaraz po rozmowie z kolega), to mówil mi, ze lezy w szpitalu pod kroplówką i żebym nie wywierała presji. Porażka! Przez te wszystkie odwoływania zostawił mi 5 godzin jazd dokształcających w dniu egzaminu! Niewyobrażalne. Nie wystawia paragonów, przez co bałam się, ze nie zobacze ani swoich pieniedzy, ani nie wyjezdze godzin.

Oszust i osoba nieodpowiedzialna, natomiast jako instruktor jazdy, trzeba przyznać, że umie uczyć. Ale nie warto ryzykować.

OSK TURBO L-umowilam sie na dwie godziny przed egzaminem. Samochod im nie odpalil (zimno bylo). No w porzadku, zdarza sie, ale jak mozna bylo nei dopilnowac czegos takiego? Nie było innego Punciaka dostepnego. Mialam miec zaraz po tym egzamin. Co do samego instruktora, mily mezczyzna, ale niewiele komentowal. Imienia nie pamietam. To byla "jednorazowa" znajomosc, tj jazda;) Udało się wyjeździć jedną godzinę (po tym, jak inny instruktor zdał swoje auto).


ELKA SCHOOl-źle wspominam. Obcinanie godzin, chamski instruktor Darek, z którym nigdy nie mogłam się skontaktować. Przyjechałam raz dwie godziny za wczesnie, bo nie raczyl ani odebrac telefonu, ani odpisac na smsa z pytaniem, o ktorej sie widzimy (nie byłam pewna). Godziny jazdy do wyboru-albo 5 rano albo czekaj dwa tygodnie. Chłopak, bo to jeszcze młodziaszek, nieprzyjemny, niecierpliwy. Żal. Złozyłam,na niego skargę, pani z sekretariatu życzliwie wysłuchała, obiecała zbadać sprawę. Pozniej przekazała mi informację, że Darek wcale godzin nie obicnał, nikt sie nie skarżył nigdy na niego i wcale nie ma problemów z dodzwonieniem się! Czyli, że sama sobie wszystko wymyśliłam. Rewelacyjne podejscie do klienta! W Elkaschool nie podobało mi się tez to, że na 30 godzin większośc wyejzdzilam w centrum Gdyni, a nie tam, gdzie sa trasy egzaminacyjne.
Pochwalić jednak moge instruktorkę Agnieszkę z czystym sumieniem. Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku, widać, że nie przychodzi do pracy za karę.

Polecam za to pana Tadeusza z OSK PASAT. Wysoka kultura osobista, cieprliwość, doświadczenie. W koncu zdałam.


Jako kierownik OSK ELKA SCHOOL często śledzę opinie kursantów na forach poniewaz interesuje mnie spojrzenie kursantów na szkolenie w moim ośrodku jak i firmach kokurencyjnych. Nie mogłem więc nie zwrócić uwagi na opinię naszej kursantki Inez L. piszącej pod pseudonimem pinezka777, ponieważ ta opinia jest dla mojego ośrodka bardzo krzywdząca, a także zawiera nieprawdziwe informacje, nie mogę jej pozostawić bez komentarza. Sytuację powyżej opisaną czyli że przyszla Pani do biura i złożyła oficjalną skargę na instruktora Darka pamiętam dokładnie zarzuty, które Pani opisała również, natomiast reakcja osób pracujących w biurze i zakończenie tej sprawy wyglądały zupełnie inaczej. Została Pani poinformowana, że w samochodach zainstalowane są urządzenia GPS i że pozycja samochodów jest możliwa do ustalenia co do minuty każdego dnia. Tak więc historia Pani jazd została przeanalizowana i nie stwierdzono żadnych nadużyć, jazdy zaczynały się punktualnie i tak też konczyły. Co do telefonów których pan Darek nie odbierał gdy Pani chciała potwierdzić termin jazd szkoleniowych to informowalismy Panią że instruktor w czasie jazd nie może poświęcać czasu na prowadzenie rozmów telefonicznych i uważam że to iz Pan Darek tego przestrzega jest jego zaletą a nie wadą (dzwoniąc przed swoją jazdą nie myślała pani o tym, że w tym czasie inny kursant odbywa swoją godzinę jazdy i to jemu Pan Darek musi poświęcić maksimum uwagi), pamiętam że chamstwo Pana Dariusza tłumaczyła Pani tym że nstruktor na stacji "nie raczy sam zatankować gazu, tylko czeka aż zrobi to za niego pracownik stacji" pamiętam też jakie było Pani zdziwienie, gdy wytłumaczyliśmy że instruktor nie robi tego z lenistwa, ale dlatego że nikt ze względów bezpieczeństwa nie może sam gazu zatankowac, z wyjatkiem pracownikow stacji. Wszystkie zarzuty choć okazały się absurdalne miały nas zmusic do przyzania Pani pakietu dodatkowych godzin, a ponieważ było to całkowicie nieuzasadnione odmowiliśmy, przykre jest to że nadal próbuje Pani oczernić instruktora i szkołę. Wszystkich którzy śledzą opinie na tym forum i kierują się nimi przy wyborze szkoły chciałbym przestrzec że nie zawsze jest tak że instruktor jest zły a kursant jest ofiarą. Często instruktorzy bywają oskarżani bezpodstawnie ale o tym wiedzą tylko własciciele ośrodków i sami instruktorzy.
Elka school
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 10 października 2009, 23:44

Re: Gdynia

Postprzez pinezka777 » wtorek 08 lutego 2011, 15:01

Zastanawiające jest, że na wszelkie zarzuty, od kogokolwiek Państwo z Elka School je usłyszą, macie zaraz jedną jedyną rispote-że kursant kłamie. To fakt, zapronopowano mi pakiet dodatkowych godzin (użycie liczby mnogiej jest próba manipulacji!), czyli konkretnie 1 godzinę i pozwolę sobie zacytować Państwa słowa: "żeby nie czuła się Pani pokrzywdzona". GPS miał być sprawdzony w celu ustalenia, czy sytuacje opisane przeze mnie miały miejsce. Poinformowano mnie, ze nie miały-nikt mi tych rzekomych wyników nie pokazał. Czyli znów wychodzi, ze kursant kłamie,a dowodów na to brak. 1 godzina extra, którą otrzymałam, nie rekompensuje sumy tych straconych na każdych zajęciach minut. Więc proszę mi tutaj nei zarzucać, że przeinaczam fakty, bo tak nie jest.
Druga kwestia-odbieranie telefonu. Państwa argument w zupełności mnie przekonuje, to słuszne podejście. Prosze mi w takim razie wyjaśnić, dlaczego jeżdząc ze mną instruktor nie miał problemu odbierac telefonów od innych osób i odpisywac im na smsy?! Jakoś brak tu konsekwencji.
Trzecia kwestia-zachowanie instruktora. Tak, najlepiej wyciąć wypowiedź z kontekstu i pokazać ją tu w korzystnej dla siebie formie. A co z moimi uwagami, że pan isntruktor jest niecierpliwy, nie chce mu się tłumaczyć moich wątpliwości na drodze, na wszystkie moje pytania odpowiada "to było na teorii, powtórz sobie sama"? Tankowanie miało miejsce na większości zajęć, tak samo załatwianie jakichs spraw w PORDZIE. To jest nie do zaakceptowania.

Staram się w swoich osądach być osobą obiektywną i nie pokazywać tylko tej strony, która jest dla mnie wygodniejsza. Oddałam Państwu honor co do innej instruktorki-co jest dowodem na to, że jak zawsze zadowolenie z kursu wynika głownie z dobrej współpracy z dobrym instruktorem. Mają Państwo na pewno jeszcze więcej dobrych instruktorów. Ja przez mojego pierwszego jednak zdecydowanie zmarnowałam ponad pół kursu, pieniądze w błoto. A Państwa rekację skategoryzować moge jako "masz tu godzinę, ciesz się i nie marudź. I nigdy nie mów o nas źle". Wnioski nasuwaja się same.

Pozdrawiam
pinezka777
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 05 lutego 2011, 17:35

Re: Gdynia

Postprzez marzena 9 » poniedziałek 14 marca 2011, 23:13

Polecam wszystkim OSK PASAT ul. Opata Hackiego 8-10 .Do szkoły trafiłam na jazdy dodatkowe po kursie odbytym w innej szkole i w porównaniu z poprzednimi doświadczeniami instruktorzy osk Pasat to jest klasa! :-) Jezdziłam z Piotrem B. mogę szczerze polecić – pełen profesjonalizm, duże zaangażowanie, dużo praktycznych rad, zarówno odnośnie techniki jazdy jak i wszystkich ulubionych miejsc i kruczków egzaminatorów Pord. No i ta cierpliwość.. :-)
I to poczucie humoru p.Piotra :-) Dziękuję raz jeszcze POLECAM SZCZERZE !!! pozdrawiam :-)
marzena 9
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 14 marca 2011, 21:14

Re: Gdynia

Postprzez westie89 » czwartek 23 czerwca 2011, 16:54

Ja z całego serca mogę polecić szkołę OSK Jurkiewicz w Gdyni Obłuże. Wykłady są prowadzone w ciekawy sposób, p. Patrycja wyjaśnia wszystkie wątpliwości. Załatwianie z nią "spraw papierkowych" staje się przyjemnością. Jeździłam z jednym instruktorem, więc nie wiem jacy są pozostali. Wiem jedno, że p. Zbyszka będę wychwalać pod niebiosa za to jak uczył mnie jeździć. Jazdy z p. Zbyszkiem były bezstresowe i pouczające. Nie uczy jedynie tego "jak zdać egzamin", ale daje też dużo rad jak jeździć. Nie było pobłażania i głaskania po główce, dzięki czemu wiem, że mogę spokojnie wyjechać na ulicę :) Do dziś mam backflash'e z jazd z moim instruktorem i bardzo miło je wspominam. :) Złapałam bakcyla na kierowanie samochodem - jest to duża zasługa świetnego instruktora.
POLECAM!
westie89
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 10 czerwca 2011, 13:08

Re: Gdynia

Postprzez canis » wtorek 16 sierpnia 2011, 12:57

Robiłem kurs niedawno w Elka School...bardzo polecam

Każdy instruktor inaczej prowadzi jazde, na inne sprawy zwraca uwage, jechałem z 3 w sumie instruktorami w tym jednym gównym). Kurs trwał 3 weekendy teoria, potem ok. 5 tyg. jazdy (40h wykupiłem), nie bylo problemu z umawianiem się, jazde zaczynalem albo o pełnej godzinie lub moze 2 minuty po ale to niewielka róznica. Przyjemna atmosfera, czuje się ze nie chca Ciebie skrzywdzic, pomagaja, tlumacza. Wykłady super sprawa, fajne, ciekawe i dużo sie z nich pamięta. Ja zdałem egzamin wewnetrzny jak i pordowski za pierwszym podejściem. A nigdy wczesniej nie interesowały mnie auta i nic nie wiedziałem co jak dziala.
canis
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek 16 sierpnia 2011, 11:38

Re: Gdynia

Postprzez niebieska » piątek 26 sierpnia 2011, 23:59

O.S.K. Pasat - warto! Szkoła wypada trochę drogo w porównaniu do innych na rynku, ale przynajmniej jazdy z instruktorami są tego warte.
Kurs teoretyczny - jak to kurs. Trochę nudny... Materiały niestety nie są wliczone w cenę. Największe wrażenie zrobiły na mnie jedynie zajęcia z pierwszej pomocy.

Wiadomo jednak, ze najważniejsze są jazdy, a instruktorzy są siłą tej szkoły.
Moje lekcje nigdy nie były skracane, odwoływane w ostatniej chwili. Instruktor nie załatwiał swoich prywatnych spraw w czasie mojej nauki. No ale najważniejsze, po prostu mnie UCZYŁ. Spokojnie, metodycznie, bez wrzasków, ale też bez głaskania po głowie.
Myślę, że nie warto wybierać szkół tanich i niesprawdzonych, bo bardzo często i tak finalnie ląduje się w Pasacie na dokształ przed egzaminem :-)
Polecam p .Wojtka i p. Jacka :-)

aaaa, no i bezpośrednie sąsiedztwo z gdyńskim PORDEM też ma swoje plusy. Widok elek egzaminacyjnych, czy podglądnie placu manewrowego gdzie pocą się zdający kursanci jest na porządku dziennym ;-)
niebieska
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 17 sierpnia 2011, 19:35

Re: Gdynia

Postprzez zadowolony2512 » środa 16 listopada 2011, 19:29

Elka School Rumia - polecam, a przede wszystkim mojego instruktora Łukasza K.
Znakomity kontakt od pierwszej jazdy, świetna atmosfera w samochodzie. Bardzo dobre przygotowanie instruktora. Instruktor dyspozycyjny, poświęcający się pracy mimo czasem spędzonych kilkunastu godzin z kursantami.
Pomimo dojazdów z Rumi (na które siłą rzeczy poświęcić trzeba było ze 30 minut z jazdy) zdałem za drugim razem.
Co do samego OSK, jestem zadowolony również z części teoretycznej szkolenia, prowadzonej w Gdyni, przez Maćka U. Świetne warunki do nauki (kawa, herbata bez ograniczeń, luźno prowadzone zajęcia, materiały szkoleniowe).
Polecam jeszcze raz! Mają już nowe yariski, więc tylko się zapisywać i śmigać kilkutygodniowymi autami, bo zmiany w PORDzie już niedługo.. ;]
Pozdro!
P.S.: W zakładce trasy egzaminacyjne, zamieszczę swoją zdaną niedługo :)
zadowolony2512
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 16 listopada 2011, 18:04

Re: Gdynia

Postprzez Zuzia1977 » piątek 11 maja 2012, 10:04

Ośrodek szkolenia kierowców Easy Drive!!!! Fachowo, solidnie. Polecam!!!!
Zuzia1977
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 16 listopada 2011, 14:09

Re: Gdynia

Postprzez PrzyszlyKierowcaa » piątek 23 listopada 2012, 15:44

Ja wybrałem najtańszą szkołę w Gdyni czyli Elka-Plus i jestem bardzo zadowolony - wczoraj zdałem egzamin za pierwszym podejściem :-) Za kurs zapłaciłem jedynie 999 zł. (+ 50 zł. za badanie lekarskie) i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że plotki jakoby tanie szkoły jazdy były gorsze można włożyć między bajki. W innych szkołach zapłaciłbym 200-300 albo nawet 500 zł za to samo. Szkoła posiada z tego co się orientuję 8 instruktorów, każdy ma swój samochód (najnowsze Yarisy). Plac manewrowy znajduje się przy ulicy hutniczej, jest trochę nierówny i na początku sprawiał problemy, ale jeśli nauczy się na nim jeździć to tym bardziej asfalt w PORD-zie nie będzie sprawiał problemów.
Teoria trwała standardowo 3 tygodnie, zajęcia 3 razy w tygodniu (pon. śr. pt). Zaletą jest to, że można w każdym momencie dołączyć do grupy, nie trzeba czekać aż kolejny kurs się zacznie. Wykłady prowadziła bardzo sympatyczna pani, której z przyjemnością się słuchało.
Z jazdami wyrobiłem się w 4 tygodnie. Moim instruktorem był pan Wojtek M. - człowiek momentami trochę oschły i stanowczy, ale bardzo dobrze przygotowany merytorycznie, bardzo dobrze zna trasy którymi jeżdżą egzaminatorzy, zwraca uwagę na każdy szczegół, jest bardzo skrupulatny i dużo komentuje podczas jazdy. Zdecydowanie mogę go polecić.
No to chyba tyle, polecam Elkę+ :-)
PrzyszlyKierowcaa
 
Posty: 36
Dołączył(a): poniedziałek 10 września 2012, 11:58
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gdynia/Elcar Gdyńska Szkoła Jazdy

Postprzez Kamila2679 » środa 18 września 2013, 01:29

Z polecenia wielu znajomych kurs prawa jazdy w Gdyni robiłam w Elcarze. Dziś zdałam egzamin państwowy za pierwszym podejściem. Ta szkoła nauki jazdy została mi polecona i będę dalej wszystkim polecać. Na egzaminie państwowym zero stresu a na teście max punktów 74/74. Super atmosfera na wykładach i rewelacyjni wykładowcy. No i dużo chętnych. Reasumując jeśli chcecie zrobić prawko w Gdyni wybierzcie Elcar Gdyńską Szkołę Jazdy
Dla zainteresowanych podaje adres http://www.elcargdynia.pl
Kamila2679
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 18 września 2013, 01:16

Re: Gdynia

Postprzez Thomas90 » niedziela 29 września 2013, 15:46

Ja również zrobiłem prawo jazdy w Gdyni a konkretnie w Euroschool i jestem zadowolony z odbytego kursu . Ta szkoła jazdy została mi polecona przez trzech moich kumpli, którzy zrobili tam prawko wcześniej niż ja, jeden z nich zrobił także prawko na motor. Wszyscy zdali za pierwszym razem. Bardzo polecali mi tą szkołę, więc idąc za ich radami zapisałem się do Euroschool. Kurs przebiegł szybko i sprawnie, odbywał się w przyjemnej atmosferze, instruktorzy byli mili i wyrozumiali, dobrze też wszystko tłumaczyli. Udało mi się zdać za pierwszym razem. Więc jeśli zastanawiacie nad wyborem szkoły, to polecam tą.
Wrzucam tutaj namiary dla zainteresowanych (mam nadzieję, że admin się nie obrazi :wink: ) http://www.osk-euroschool.pl/
Thomas90
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 29 września 2013, 15:38

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości