WORD Lublin - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Tutaj możesz umieścić informacje i opinie dotyczące danego ośrodka egzaminacyjnego oraz zdać relację z egzaminu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: WORD Lublin - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Bartekowy » środa 31 stycznia 2018, 21:27

Zdawałem w poniedziałek i środę. Na farcie zapisałem się na miejsce które się zwolniło.
Robiłem Kat. B
Ogólnie WORD Lublin dla mnie kapa po całości - dzisiejsze opóźnienie na egzamin to godzina i 15 minut, w poniedziałek 40 minut.
Pierwszy egzamin niezdany moim zdaniem niesłusznie (wiadomo, za pierwszym się nie zdaje, bo jeszcze za mało do WORDU wpłacone :D ), ale o tym będę smarował gdzie indziej.
A co do samego przebiegu:
Poniedziałek:
Pan był z początku bezproblemowy, plac perfekcyjnie (jeżdżę od ponad 10 lat różnymi małymi i dużymi pojazdami :mrgreen: ).
Miasto ogólnie bezbłędnie do momentu skrzyżowania równorzędnego - na nim nie zdałem, egzaminator nazwał to wymuszeniem, ale się zatrzymałem, nie będę tu dokładnie opisywał sytuacji.
Ale po tym wymuszeniu instruktor zaczął być bardzo nerwowy, szarpnął mi za kierownicę i zjechał na pobocze, po przesiadce bardzo nerwowo i szybko odwiózł mnie do WORDU, chyba mu się gdzieś śpieszyło :lol:
I jeśli to czyta egzaminator z poniedziałku 29.01.2018 godziny 13 samochodu nr. 8 to niech wie, że go nie lubię i mam do niego pretensje, szczególnie za to, że sam parę razy złamał przepisy odwożąc mnie, ale lekko mi gardło zacisnęło, żeby się odzywać :lol:

Środa:
Egzaminator był mrukowaty, mówił niewyraźnie, cały czas komentował jaki to on jest dla mnie łaskawy, że jeszcze jadę, ostatecznie egzamin zakończony z wynikiem pozytywnym i jednym błędem.
Tym błędem było zatrzymanie się przed przejściem dla pieszych kiedy pieszy wyraźnie zbliżał się z zamiarem przejścia.
Egzaminator uznał to za błąd, ponieważ za mną jechał rozpędzony bus i mógł we mnie wjechać (nie wjechał :D ).
Niby spoko, ale - wg przepisów kierujący busem (lub czymkolwiek innym) ma obowiązek zachować bezpieczną odległość (szczególnie za eLką) oraz na mieście prędkość max. 50 kmph - a ja nie hamowałem gwałtownie.

No nie polecam i tyle :D
Bartekowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 31 stycznia 2018, 20:42

Re: WORD Lublin - relacje z egzaminów, informacje i opinie

Postprzez Colidor » środa 09 maja 2018, 10:45

Zarejestrowałem się jedynie po to, by móc opisać swoje perypetie z egzaminem praktycznym na prawo jazdy kat. B, a moja relacja niech będzie ku pokrzepieniu wszystkich.

Teoria zdana w lutym za pierwszym podejściem.

Z praktyką - już o wiele gorzej, bo od lutego do dnia wczorajszego w sumie podchodziłem pięć razy do egzaminu. Za każdym razem plac bezproblemowo, wyjazd na miasto i wtedy problemy. A było to tak:

Pierwszy: Egzamin zakończony interwencją egzaminatora już po 3 minutach jazdy. Wyjazd z WORDu w prawo i przy zjeździe na Gospodarczej w kierunku Mełgiewskiej na hasło "skręcimy w lewo" egzaminator uznał, że za lekko skręcam, jest ryzyko zahaczenia o krawężnik i złapał mi za kierownicę. Niewiele sobie pojeździłem.

Drugi: Mega stresujący. Wynikało to z faktu, że egzaminator zachowywał się jak robot, patrzył tylko przed siebie, polecenia wydawał beznamiętnym głosem, ale dodatkowo co kilka sekund głośno cmokał. I nie wiadomo było, czy to jakiś tik, czy może ukryty komentarz do mojej jazdy. W efekcie tego na rondzie Berbeckiego, jadąc od Lwowskiej, na hasło "na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym prosto", po wjeździe na rondo od razu wrzuciłem prawy kierunek i nie wiedzieć czemu skręciłem w prawo w Andersa. Egzamin zakończony, wynik negatywny. Czas: 15 minut.

Trzeci: Tutaj znów typowe zaciemnienie umysłu. Ostatnie zadanie na egzaminie: zawracanie na rondzie przy Makro. Po tym wracalibyśmy do WORDu. Niemniej jednak przy zjeździe w lewo z ronda w kierunku Makro usłyszałem "błąd". I zamiast skupić się na dalszej jeździe, niepotrzebnie zacząłem analizować, jaki to niby błąd popełniłem. Stawiałem na pomylenie pasów jazdy, dostałem polecenia zawrócenia na małym rondzie i znów usłyszałem "drugi błąd". Egzamin zakończony wynikiem negatywnym - okazało się, że w nerwach dwa razy po kolei zapomniałem kierunkowskazu zjazdowego w prawo...

Czwarte podejście: Wjazd w jednokierunkową z Koryznowej w Trześniowską i polecenie zaparkowania prostopadle po lewej. Interwencja egzaminatora - hamulec wbity, bo jego zdaniem zaistniało ryzyko uszkodzenia prawego lusterka o zaparkowany samochód. Tym samym ryzyko kolizji i koniec egzaminu po kwadransie.

Piąte, szczęśliwe - pomimo dwóch błędów zakończone wynikiem pozytywnym. Pierwszy błąd to niewypuszczenie autobusu z zatoki, zasygnalizował włączenie się do ruchu, gdy mój przedni zderzak mijał jego tył. Mogłem nie zdążyć zahamować, bo to było na prostej na Mełgiewskiej i miałem równą pięćdziesiątkę na liczniku. Przejechałem więc koło niego, ale w protokole zaznaczone zostało jako błąd. Drugi z kolei bardziej niebezpieczny, na skrzyżowaniu wyjeżdżałem z podporządkowanej pod górę. Z nogą na gazie, bo pod górkę, i najpierw spojrzałem w prawo. Gdy zerknąłem w lewo byłem już poza linią poprzeczną ulicy wyznaczaną przez krawężniki. A tam od lewej dziadek z Hrubieszowa zasuwał sporo powyżej 70 km/h. W ostatniej chwili wdepnąłem hamulec i o ułamek sekundy wcześniej niż egzaminator. Tylko dlatego, że byłem szybszy od niego, dostałem błąd a nie koniec egzaminu. Cała reszta to już szczęśliwy przejazd bez błędów.

Tak więc - nie poddawać się. Niezdany egzamin to nie koniec świata, a skoro odbyło się cały kurs, to wypada już dokończyć wszystko i osiągnąć upragniony cel. Nie rezygnować! Nie dołować się, że może się człowiek nie nadaje! Tak naprawdę wielu wieloletnich kierowców nie dałoby rady przez te czterdzieści minut jeździć zgodnie z wymogami egzaminacyjnymi i nie popełnić żadnego błędu. Egzamin praktyczny na mieście to spora loteria: wynik połączenia kilku składowych - osobowości egzaminatora, trasy, jaką się pojedzie i natężenia ruchu na mieście.

Ja już szczęśliwie mam to za sobą i czekam na papierek. Powodzenia wszystkim zdającym!

Szerokości! :)
Colidor
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 09 maja 2018, 10:24

Poprzednia strona

Powrót do Ośrodki egzaminowania kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości