Swiadectwo kwalifikacji

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez toma87 » wtorek 29 września 2009, 18:32

Witam


Ile dokładnie kosztuje ten kurs "kwalifikacja wstępna"????
a gdzie można odbyć taki kurs?


z góry dziekuje
toma87
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 29 września 2009, 18:27

Postprzez tiromaniak » wtorek 29 września 2009, 18:44

1. Jakie masz prawo jazdy?
2) Kiedy zrobiłeś prawo jazdy?
3) Gdzie mieszkasz?
Avatar użytkownika
tiromaniak
 
Posty: 324
Dołączył(a): poniedziałek 31 sierpnia 2009, 18:56
Lokalizacja: Stockholm

Postprzez toma87 » wtorek 29 września 2009, 19:14

Mam prawo jazdy kat. C po 10 września 2009,, dokładnie jutro odbieram prawo jazdy, mieszkam w Dąbrowie Górniczej
toma87
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 29 września 2009, 18:27

Postprzez tiromaniak » wtorek 29 września 2009, 19:31

Nie będę ci cytował przepisów, rozporządzeń i mieszał ci w głowie. Ogólnie jeśli chcesz zostać zawodowym kierowcą musisz odbyć i przejść tzw. kwalifikacje wstępną. To dawny kurs na przewóz rzeczy. Szkolenie trwa 280 godzin i kosztuje 6-8 tyś zł. Na kursie uczycie się wszystkiego co kierowcy zawodowemu potrzebne do pracy - przepisy ruchu drogowego, technika kierowania, przewóz i zabezpieczanie ładunków i wiele naprawdę wiele innych rzeczy. Ogólnie profesjonale rzeczy że tak napisze.

Co do kursów to ciężka sprawa bo to nowy przepis i jak na razie mało jest takich ośrodków co takie kursy organizują. Cena wysoka. Musisz sam się doszukiwać m.in w google wpisując np. Kwalifikacja wstępna kursy czy kwalifikacja wstępna dąbrowa górnicza i szukać.
Avatar użytkownika
tiromaniak
 
Posty: 324
Dołączył(a): poniedziałek 31 sierpnia 2009, 18:56
Lokalizacja: Stockholm

Postprzez Pawel22 » czwartek 08 października 2009, 11:23

tiromaniak mam prawko C kors na przewóz rzeczy i psychotesty. Czy to starczy żeby pracować jako kierowca? Pytam bo w ostatnim czasie straciłem prace (tzn jestem na okresie wypowiedzenia) i muszę coś znaleźć. Słyszałem ze to ze mam kurs na przewóz rzeczy (prawo jazdy i kurs na przewóz rzeczy zrobiony przed 10.09.09r) to mnie jeszcze nie uprawnia do pracy zawodowej bo trzeba mieć jeszcze jakiś inny kurs 35godz bo przewóz rzeczy to za mało. I jeszcze jedno pytanie jak jest z badaniami lekarskimi Czy ta są zwykłe badania które robi lekarz medycyny pracy jak do każdej innej pracy?
Pawel22
 
Posty: 23
Dołączył(a): środa 25 marca 2009, 21:39

Postprzez tiromaniak » sobota 10 października 2009, 14:47

To jak narkotyk, widzisz tylko znaki i drogę. Reszta świata nie istnieje i sensem życia staje się nieustanna wędrówka.
Avatar użytkownika
tiromaniak
 
Posty: 324
Dołączył(a): poniedziałek 31 sierpnia 2009, 18:56
Lokalizacja: Stockholm

Postprzez Pawel22 » sobota 10 października 2009, 18:42

gdzie będzie można zrobić badań i szkolenie okresowe żeby mieć wpis w rubryce 11 prawa jazdy?
Pawel22
 
Posty: 23
Dołączył(a): środa 25 marca 2009, 21:39

Postprzez Duszek » środa 14 października 2009, 11:20

Szkolenie Okresowe należy ukończyć w Ośrodku Szkoleniowym, który posiada licencje na prowadzenie takich szkoleń.

Badania psychologiczne uzyskamy u psychologa uprawnionego do badań kierowców.
Badania zdrowotne - u lekarza uprawnionego do badania kierowców.

Po szkoleniu i badaniach zanosimy wszystkie dokumenty do Wydziału Komunikacji i dokonujemy formalności związanych z wymianą prawa jazdy.
Ósma pasażerka mazdy.
Szczęśliwa posiadaczka kategorii B i C :D
C+E - w trakcie.
A i D - w planach :wink:
Avatar użytkownika
Duszek
 
Posty: 534
Dołączył(a): piątek 04 lipca 2008, 21:06
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Postprzez Kasia » czwartek 15 października 2009, 17:13

Badanie lekarskie musi przeprowadzić lekarz posiadający uprawnienia medycyny pracy oraz uprawnienia do badań kierowców. Same uprawnienia do badań kierowców nie wystarczą.

A do Tiromaniaka:
Nie wiem czy ośrodków szkolących według nowych przepisów jest tak mało - uzyskując w kwietniu zezwolenie na prowadzenie takiego ośrodka w woj. śląskim dostaliśmy 8 numer.
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez kaziux » wtorek 20 października 2009, 22:53

Witam wszystkich!
Nie chce tworzyć nowego tematu na forum, ponieważ myślę że tu dostane odp. A więc zacznę od początku. Mam skończone 20 lat w lutym będe miał 21 planuję zostać zawodowym kierowcą, posiadam prawojazdy kat. B,C data wydania kat. C (04.09.09) Teraz pytania do was, czy załapie się na kursy po starych zasadach? ile mnie to mniej więcej wyniesie ? Chcę jeszcze zaznaczyć, że w przyszłym roku zacznę chodzić na kat. E czy będe musiał przejść kolejne kursy ? bo przecież data wydania prawajazdy się zmieni. Proszę was o pomoc
kaziux
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 20 października 2009, 21:19

Postprzez mk61 » środa 21 października 2009, 12:20

czy załapie się na kursy po starych zasadach? ile mnie to mniej więcej wyniesie ?

Tak, jeśli podejmiesz pracę przed 10.09.2010, to robisz Kurs na Przewóz Rzeczy. Jeśli podejmiesz pracę po tej dacie, obowiązuje Cię Szkolenie Okresowe (koszt, mniej więcej, jak przy Kursie na Przewóz, ale już będziesz musiał wymienić PJ).
Chcę jeszcze zaznaczyć, że w przyszłym roku zacznę chodzić na kat. E czy będe musiał przejść kolejne kursy ?

Jedyny kurs, jaki będziesz musiał przejść, to kurs nauki jazdy.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Postprzez Neurot » środa 21 października 2009, 20:58

mk61 napisał(a):
czy załapie się na kursy po starych zasadach? ile mnie to mniej więcej wyniesie ?

Tak, jeśli podejmiesz pracę przed 10.09.2010, to robisz Kurs na Przewóz Rzeczy. Jeśli podejmiesz pracę po tej dacie, obowiązuje Cię Szkolenie Okresowe (koszt, mniej więcej, jak przy Kursie na Przewóz, ale już będziesz musiał wymienić PJ).


Troszkę się rozpędziłeś w odpowiedzi...
Tu praca nie ma nic do rzeczy.
Ogólnie furtka jest taka (tak jak w przypadku pytającego)...
PJ masz PRZED 10.10.2009. I dzięki temu nadal możesz zrobić kurs na przewóz na starych zasadach i za mniejsze pieniądze. Masz taką możliwość chyba przez rok. Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, jaki czas masz na zrobienie kursu. Nie jestem z zamiłowania czytelnikiem ustaw i jakiś przepisów... Doszukasz sobie resztę...

Generalnie chodzi tu o uzyskanie PJ, nie podjecie pracy
Pozdrawiam i życzę szczęśliwej podróży
Obrazek
Avatar użytkownika
Neurot
 
Posty: 308
Dołączył(a): wtorek 08 lipca 2008, 07:37
Lokalizacja: Białystok

Postprzez mk61 » środa 21 października 2009, 23:48

Neurot, przeczytaj FAQ i inne tematy dotyczące kursu na przewóz i KW. :)
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Postprzez Neurot » czwartek 22 października 2009, 11:57

mk61 napisał(a):Neurot, przeczytaj FAQ i inne tematy dotyczące kursu na przewóz i KW. :)


Art. 3.
1. Wymóg określony w art. 39a ust. 1 pkt 5 ustawy, o której mowa w art. 1, nie dotyczy osób posiadających prawo jazdy:
1) kategorii D1, D1+E, D lub D+E, wydane do dnia 10 września 2008 r.;
2) kategorii C1, C1+E, C, C+E, wydane do dnia 10 września 2009r.
(...)


Art. 4.
(...)
2. Osoby, o których mowa w art. 3 ust. 1, zamierzające podjać po raz pierwszy prace na stanowisku kierowcy po dniu 10 września 2010 r., obowiązane są ukończyc szkolenie okresowe, o którym mowa w art. 39d ustawy określonej w art. 1.


Chylę kapelusza i przepraszam za zamęt.
Pozdrawiam i życzę szczęśliwej podróży
Obrazek
Avatar użytkownika
Neurot
 
Posty: 308
Dołączył(a): wtorek 08 lipca 2008, 07:37
Lokalizacja: Białystok

Postprzez kaziux » czwartek 22 października 2009, 12:14

To rozumiem panowie, że mi się udało z tym odbiorem Prawajazdy. I jeszcze tak do końca nie jestem spokojny z myślą czy jest różnica miedzy Kursem na Przewóz Rzeczy przy kat. C i jak pozniej zdam E to nie musi być jakiś jeszcze dodatkowy ? Prawdopodobnie będe jeździł zestawem około 40 ton. Przepraszam za takie dziecinne pytania, ale bardzo się martwię dalszą karierę. Pozdrawiam
kaziux
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 20 października 2009, 21:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości