Swiadectwo kwalifikacji

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez tom9 » czwartek 22 października 2009, 13:12

ja juz chyba nic nie rozumie :roll:

Mam prawo jazdy kat. C styczen 2009.
Powiedzmy ze marzec 2010 zrobie kurs na przewoz rzeczy za 700 złoty (bo do wrzesnia 2010 moge zrobic)

pracy podejmowac nie bede, podejme dopiero w styczniu 2011 i co wtedy? czeka mnie jakis kurs, doszkolenie?

Bardzo prosze normalnym jezykiem (nie cytaty) i od razu z przyblizona kwota kursy wtedy szybciej załapie co i jak.

Bo wiem ze obecne swiadectwo kwalifikacji kosztuje +/- 8000 zł.

Przyznaje bez bicie że nie nadazam za tymi zmianami :roll:
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Postprzez pablo158 » czwartek 22 października 2009, 18:57

Witam!!!

Ja mam to samo, podobne pytanie jakie zadał tom9.
Tez powoli nie umie połapać się co i jak.
Prawo jazdy kat. C wydane 09.09.09r. Tydzień temu robiłem kurs na przewóz rzeczy.
I teraz pytanie jak to jest, jak podejmę pracę np.: w lutym 2010 roku to muszę zrobić znowu jakiś kurs? Czyli ten przewóz rzeczy wychodzi na to że nie jest mi już w tym momencie do niczego potrzebny? Muszę zrobić tą kwalifikację wstępną? Jak ktoś wie to niech to na chłopski rozum wytłumaczy, i tak jak w poprzednim poście, bez cytatów :wink:

I jeszcze jedno pytanie mając ten kurs na przewóz rzeczy to na tym zaświadczeniu jest wbite kat. B i C. Jak będę mieć kat. C+E to znowu muszę jakiś kurs przechodzić? Czy mogę z tym kwitkiem normalne tirami jezdzic?
Pozdrawiam!!! I z góry dziękuję za odpowiedź.
pablo158
 
Posty: 38
Dołączył(a): niedziela 19 lipca 2009, 11:34

Postprzez rafaello56 » czwartek 22 października 2009, 19:28

Robiąc KW na nowych zasadach w wieku 18 lat możesz zacząć pracę :d ale to dotyczy tej nowej Kwalifikacji. Jeżeli masz uprawnienia na przewóz rzeczy, a nie ukończyłeś 21 lat i miną ten termin roku to będą Cię obowiązywały szkolenie okresowe przed podjęciem pracy , ale jego koszt jest podobny do kosztu starego kursu na przewóz rzeczy. Jeżeli mamy kurs na przewóz rzeczy zrobiony przy kat B,C a póżniej dorobimy C+E to nie musimy ponawiać kursu , bo kat CE jest jedynie uzupełnieniem do kategorii C. Prawo jazdy kat C z stycznia 2009r daje możliwość zrobienia kursu na przewóz rzeczy na starych zasadach do 10.9.2010r
rafaello56
 
Posty: 73
Dołączył(a): środa 11 lutego 2009, 21:14

Postprzez pablo158 » czwartek 22 października 2009, 19:33

Czyli kiedy potrzebuje zrobić te swiadectwo kwalifikacji? Kiedy minie data 10.09.2010r a nie podejmę pracy?
I czy jak zrobie te świadectwo to bede musiał jeszcze cos robić żeby zostać zawodowym kierowcą? (oprócz badań lekarskich i psychologicznych) :wink:
Sorry ze tyle pytam ale wole się upewnić.
Pozdrawiam!!!

PS.: Dzięki za info 8)
pablo158
 
Posty: 38
Dołączył(a): niedziela 19 lipca 2009, 11:34

Postprzez Neurot » piątek 23 października 2009, 09:26

pablo158 napisał(a):I jeszcze jedno pytanie mając ten kurs na przewóz rzeczy to na tym zaświadczeniu jest wbite kat. B i C. Jak będę mieć kat. C+E to znowu muszę jakiś kurs przechodzić? Czy mogę z tym kwitkiem normalne tirami jezdzic?
Pozdrawiam!!! I z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie chciało Ci się szukać? Wiele osób już o to pytało...
Po co szukać? wystarczy zadać kolejne pytanie...

Ok. Odpowiem Ci, bo może myślenie nie jest Twoją najmocniejszą stroną:
Nie, Mając św.kw. z wbitym B,C nie trzeba przechodzić już ŻADNYCH szkoleń po zdobyciu C+E
Możesz z tym kwitkiem normalnie jeździć "TIRami"... :?
Pozdrawiam i życzę szczęśliwej podróży
Obrazek
Avatar użytkownika
Neurot
 
Posty: 308
Dołączył(a): wtorek 08 lipca 2008, 07:37
Lokalizacja: Białystok

Postprzez pablo158 » piątek 23 października 2009, 13:57

OK Dzieki za informacje.
Czytalem ten temat i nie wiem ale jakos nie bylem pewny tego to wolałem sie zapytac. Chyba po to jes to forum, nie? :?



edytowany przez moderatora/regulamin punkt 8
pablo158
 
Posty: 38
Dołączył(a): niedziela 19 lipca 2009, 11:34

Postprzez Pawel22 » poniedziałek 02 listopada 2009, 16:43

podsumują wcześniejsze pytania. Mam kat.C i kurs na przewóz rzeczy na starych zasadach, jak nie podejmę pracy do 10.09.10r to potem będę musiał robić kurs okresowy w cenie podobnej do starego kursu na przewóz rzeczy, a co gdy Teraz podejmę prace ten stary kurs jest ważny 5lat czy przez ten czas będę muł jeździć solówką i wszystko będzie ok? Bo teraz to nawet nie wiem gdzie szukać ośrodka który zrobi ten kurs okresowy.
Pawel22
 
Posty: 23
Dołączył(a): środa 25 marca 2009, 21:39

Postprzez Kasia » środa 04 listopada 2009, 18:01

Gdzie zrobić szkolenie okresowe?
Myślę, że najlepiej wpisać w przeglądarce hasło "szkolenie okresowe" oraz miasto i.... po kłopocie.
Można pytać też w wydziale komunikacji kto organizuje takie kursy.
Jeżeli ktoś ma kat C lub CE prawa jazdy i kurs na przewóz rzeczy to może jeździć do czasu kiedy będzie "jego" termin odbycia szkolenia okresowego.
Ponieważ nie mogę napisać za dużo bo moderatorzy to usuną - znajdźcie moją stronę internetową, w zakładce "szkolenie kierowców zawodowych" są informacje na temat terminów kiedy trzeba kurs ukończyć, kto musi to zrobić, itp.
A moderatorów proszę o to, aby może nie zmienili tego posta, a jeśli uznają, że mimo wszystko to reklama, to proszę, aby najpierw sami poczytali informacje na mojej stronie...
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez oohhh » wtorek 08 grudnia 2009, 00:01

Witam.Podlacze sie do tematu z malym pytankiem.Czy posiadajac Niemieckie prawko i majac meldunek w Polsce bede mogl zrobic sobie kurs na przewoz rzeczy.Ewentualnie jesli bede mogl zrobic ten kurs to czy bede musial wymienic prawko na Polskie?czy tylko dostane papier o ukonczeniu kursu?No i jeszcze jedno ,moze sie orientujecie czy ten papier o ukonczeniu kursu bedzie wazny w Niemiaszkowie z Niemieckim prawkiem???
Pozdrawiam
oohhh
 
Posty: 32
Dołączył(a): piątek 30 stycznia 2009, 18:23

Postprzez KatC » czwartek 14 stycznia 2010, 21:13

Witam. W tym miesiacu chcialbym sie zapisac na prawko Kat C. Doszly Mnie sluchy, ze kurs na Swiadectwo Kwalifikacji na ta wlasnie kategorie kosztuje miedzy 6 a 7 tysiecy zl. Znowu inne osoby twierdza, ze jest to koszt ok 700zl. Moze mi ktos powiedziec ile naprawde kosztuje taki kurs? Z gory dziekuje i pozdrawiam.
KatC
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 14 stycznia 2010, 21:05

Postprzez mk61 » czwartek 14 stycznia 2010, 21:17

Świadectwa Kwalifikacji nie ma już ładnych kilka lat.

Będzie Cię obowiązywać Kwalifikacja Wstępna, która właśnie kosztuje od 5 do 8 tysięcy złotych.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Postprzez tiromaniak » sobota 16 stycznia 2010, 18:14

oohhh napisał(a):Witam.Podlacze sie do tematu z malym pytankiem.Czy posiadajac Niemieckie prawko i majac meldunek w Polsce bede mogl zrobic sobie kurs na przewoz rzeczy.Ewentualnie jesli bede mogl zrobic ten kurs to czy bede musial wymienic prawko na Polskie?czy tylko dostane papier o ukonczeniu kursu?No i jeszcze jedno ,moze sie orientujecie czy ten papier o ukonczeniu kursu bedzie wazny w Niemiaszkowie z Niemieckim prawkiem???
Pozdrawiam


Będziesz i nie musisz wymieniać prawa jazdy. Zostaniesz zmuszony tylko je przetłumaczyć u notariusza. Ten papier ważny jest na terenie całej Uni Europejskiej.
To jak narkotyk, widzisz tylko znaki i drogę. Reszta świata nie istnieje i sensem życia staje się nieustanna wędrówka.
Avatar użytkownika
tiromaniak
 
Posty: 324
Dołączył(a): poniedziałek 31 sierpnia 2009, 18:56
Lokalizacja: Stockholm

Postprzez Buczek » poniedziałek 18 stycznia 2010, 14:17

ja już też nic nie rozumiem.
Zdałem dziś kategorie C.
Jezezli ktoś by mnie zatrudnił ( na stanowisku np magazyniera) założmy w firme która zajmuje sie sprzedażą np pralek i mam dostarczy towar do klienta to do 7.5 DMC moge czy nie? bez kwalifikacji
Buczek
 
Posty: 28
Dołączył(a): środa 21 stycznia 2009, 23:36

Postprzez oohhh » poniedziałek 01 lutego 2010, 23:23

tiromaniak dzieki :wink:
oohhh
 
Posty: 32
Dołączył(a): piątek 30 stycznia 2009, 18:23

Postprzez romek » sobota 03 kwietnia 2010, 11:44

Wystarczy że jedną z kategorii masz wydaną w datach D do 10 września 2008 LUB C do 10 września 2009 i robisz tylko szkolenia okresowe z jednego bloku programowego i w Urzędzie muszą Ci zrobić wpis do prawa jazdy kod 95 potwierdzenie kwalifikacji do drugiej kategorii kat. choćbyś ją zrobił po tych datach
w związku z tym, ze uprawnienia kat. „D” uzyskał Pan przed 10 września 2008 r. lub „C” przed 10 września 2009 r. Zgodnie z art. 39d ust. 6 ustawy z dnia 17 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym –
(Dz. U. z 2006 r., Nr 235, poz. 1701) może Pan odbyć szkolenie w zakresie jednego bloku programowego i uzyskać na tej podstawie wpis również do posiadanych uprawnień w zakresie drugiej kat. kategorii
romek
romek
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 03 kwietnia 2010, 11:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości