kupie auto, kierowca po egzaminie.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez Szymo » piątek 23 listopada 2012, 11:36

Oczywiście nie ma reguły i recepty na znalezienie uczciwego sprzedającego. Najgorszy jest pośpiech w kupowaniu. Ile razy na osiedlu widzę pod blokiem samochód z kartką sprzedam. Ostatnio kobieta, samotna sprzedawała auto, no miało 8 lat prezentowało się jak ta lala. Przy kasie kobieta,więc kiedy jej coś stukało to do ASO, na wszystko kwity, rozrządy powymieniane, przeglądy porobione, przychorowała biedna i chciała sprzedać. Pogadałem nawet z nią przez chwilę. Nawet dzwoniłem po znajomych nie było akurat chętnego, ale 2-3 dni i sprzedała. Taki samochód kupić to sztuka. :?
Szymo
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek 06 lipca 2012, 17:34

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez Baranek » sobota 15 grudnia 2012, 20:32

Ja też sądzę, że stereotypów nt. samochodów jest b. wiele. U nas dominuje stereotyp volkwagenowy - czyli, że vw to to to tamto och i ech...
Ja uważam, że powinno się naprawdę kupować to co się nam podoba, a nie kierować się opiniami typu, że vw jest nie do zajeżdżenia a że francuzy to to i tamto. To są jakieś stereotypy. Panuje u nnas jakaś lemingownia ;). Znaczy jest pęd do obiegowych opinii i kupowania tego co mają inni bo to jest "dobre".
Zawsze u nas w Polsce zastanawial mnie ten vw fenomen. NIe to, że vw to jest zły samochód. Ale u nas jest przekonanie że jest "lepszy". I potem efekt jest taki, że vw są u nas niewspólmiernie drogie do porównywalnych aut innych marek. I ja przede wszystkim z tego powodu nigdy bym vw nie kupił. Mówiąc krótko nie wart ceny za swoją jakość.

Natomiast doskonale rozumiem kolegę, który pisał w tym wątku że ma sentyment do golfa II - to jak najbardziej zrozumiałe - i to jest że tak powiem dobry - bo indywidualny powód dla którego chce się mieć takie a nie inne auto.
Generalnie - warto przy zakupie auta kierować się własnym rozumem i krytycznie podchodzić do różnych rad. Krytycznie - czyli używając rozumu ;)
Avatar użytkownika
Baranek
 
Posty: 507
Dołączył(a): piątek 23 stycznia 2009, 13:28

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez LexiconAvenue » niedziela 16 grudnia 2012, 18:19

Baranek napisał(a):Zawsze u nas w Polsce zastanawial mnie ten vw fenomen. NIe to, że vw to jest zły samochód. Ale u nas jest przekonanie że jest "lepszy". I potem efekt jest taki, że vw są u nas niewspólmiernie drogie do porównywalnych aut innych marek.

Coś w tym jest - za te same pieniędze, co golfa (i skodę powyżej felicii) można mieć młodszego seata, o fiacie i daewoo nie mówiąc.
Sama myślałam o golfie III, ale sobie odpuściłam (min. z powodu jego kultowości- tego jeździ strasznie dużo, sporo w dramatycznym stanie) i kupiłam...polo III.
Prawda jest taka, że najlepiej używane auto kupować od kogoś naprawdę zaufanego
Would you get hip to this kindly tip
And go take that California trip
Get your kicks on Route 66
Avatar użytkownika
LexiconAvenue
 
Posty: 189
Dołączył(a): środa 29 sierpnia 2012, 14:17
Lokalizacja: gleiTHENburg

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez Baranek » poniedziałek 17 grudnia 2012, 18:38

To czemu kupiłaś to POLO III ;)??
Avatar użytkownika
Baranek
 
Posty: 507
Dołączył(a): piątek 23 stycznia 2009, 13:28

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez Szymo » wtorek 18 grudnia 2012, 12:20

Może od znajomego był?
Szymo
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek 06 lipca 2012, 17:34

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez Baranek » wtorek 18 grudnia 2012, 18:14

Ano chyba żeby tak. No i jeśli był cenowo uchwytny to ok :)
Avatar użytkownika
Baranek
 
Posty: 507
Dołączył(a): piątek 23 stycznia 2009, 13:28

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez LexiconAvenue » czwartek 20 grudnia 2012, 00:08

Baranek napisał(a):To czemu kupiłaś to POLO III ;)??

Ha, dobre pytanie - marketingowcy VW wpłynęli na moją podświadomość ;-) Poważniej - Polo w przeciwieństwie do Golfa III nigdy nie było autem kultowym, to mniejsze prawdopodobieństwo trafienia kompletnego trupa.
Poważnie, po zdaniu szukałam niewielkiego auta za kilka tysięcy, najlepiej z gazem - ale oprócz Polo III brałam pod uwagę inne opcje z tej półki cenowej i klasy- Nissan Micra, Seat Ibiza, Fiat Punto, Opel Corsa, Skoda Felicia/Fabia.
Z konkretnych aut sprzed nosa sprzątnięto mi Hondę Civic 1.6 16V z '96, o której wiedziałabym wszystko, bo po pierwszych właścicielach (kumpel był szybszy- wspólni znajomi), rozważałam 11 letniego Lanosa z sekwencyjnym gazem od znajomej, słabo, ale jednak brałam pod uwagę 10 letnie Tico z przebiegiem 66 tys. od mamy koleżanki i kilkuletnie Lupo 3L z automatyczną skrzynią. Ostatecznie, kupiłam Polo III od obcego człowieka i chyba nie zrobiłam najgorszego interesu zycia ;) Ale tak - za tysiąc złotych mniej mogłam mieć młodszego o 5 lat Lanosa.
Would you get hip to this kindly tip
And go take that California trip
Get your kicks on Route 66
Avatar użytkownika
LexiconAvenue
 
Posty: 189
Dołączył(a): środa 29 sierpnia 2012, 14:17
Lokalizacja: gleiTHENburg

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez Szymo » czwartek 20 grudnia 2012, 10:50

Dobrze, że cię to Tico nie urzekło :spoko:
Szymo
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek 06 lipca 2012, 17:34

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez Baranek » piątek 21 grudnia 2012, 16:28

Ja tam nie wiem, ale wydaje mi się że w Polsce każdy VW jest "kultowy" - czemu nie przestanę się dziwić (chyba) do końca mojego żywota ;).
Tak jak pisałaś - mogłaś taniej coś kupić, ale nie kupiłaś :). Nie wiem, czy akurat lanos byłby strzałem w "10", ale z segmentu Polo jest spory wybór np. Corsa, która nie sadzę żeby była gorszym samochodem - a na pewno jest tańsza. Oczywiście dochodzi kwestia estetyki - co ładniejsze, no ale de gustibus non est disputandum - co się wykłada, że o gustach się nie dyskutuje :) .
W każdym razie - życzę Ci przede wszystkim tego, żebyś ze swojego pojazdu miała nie tylko pociechę z przemieszczania się z "A" do "B" ale także dużo radochy z jazdy
Avatar użytkownika
Baranek
 
Posty: 507
Dołączył(a): piątek 23 stycznia 2009, 13:28

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez CycloOxy » poniedziałek 24 grudnia 2012, 03:50

daghda napisał(a):
CycloOxy napisał(a):za 2300 zł kupiłem fiata uno 1.4 z 97 roku i jestem bardzo zadowolony :)) Jedyny wkład to wymiana oleju i filtry :) za jakiś czas akumulator :))

Auto kupiłem po namowie kolegi, który sam jeździł na początku Unem i był zadowolony również.


Szerokości i oby Ci jak najdłużej opierał się rudej :mrgreen: :spoko:


nie narzekam.... :wink: i wiem co masz na myśli... tu jest tak na 90% ok, zarówno podwozie jak i nadwozie :wink:

Pozdrawiam
CycloOxy
 
Posty: 17
Dołączył(a): czwartek 05 listopada 2009, 11:38

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez In72Ka » niedziela 09 czerwca 2013, 11:55

Polecam toyoty, od pierwszych właścicieli.
Ktoś bzdurnie pisze o drogich naprawach tych samochodów - jak dbasz tak masz.
Ja wymieniam olej, wymieniam co trzeba w mechanice i roczne utrzymanie starej 15 letniej toyoty avensis wynosi mnie 2000.
Pozdrawiam
In72Ka
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 09 czerwca 2013, 11:39

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez eLLLka » niedziela 09 czerwca 2013, 23:11

A ford ka? Co myślicie o takim jeździdełku?
eLLLka
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek 29 kwietnia 2013, 11:52

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez disaster » poniedziałek 10 czerwca 2013, 21:21

Dość szeroki promień skrętu.
Kłopoty sprawiają przełączniki elektrycznych szyb i centralny zamek.
Lubi cieknąć z układu wspomagania kierownicy.

Poza tym samochód, mały i zwinny, w sam raz do miasta.
Ty masz rację, a ja mam karabin.
Avatar użytkownika
disaster
 
Posty: 937
Dołączył(a): wtorek 17 października 2006, 16:41

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez eLLLka » poniedziałek 10 czerwca 2013, 21:40

disaster dzięki za informacje, na razie mam starego zgnitego polo, przy nim każde inne auto jest jak nówka nie śmigana, ale właśnie taki mały ford ka wydaje mi się odpowiedni jako pierwsze auto dla kobiety na krótkie trasy.
eLLLka
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek 29 kwietnia 2013, 11:52

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez disaster » poniedziałek 10 czerwca 2013, 22:00

Wszystko zależy ile chcesz wydać.
Pamiętaj, że cuda pod tytułem 10 letnie auto i 160 tysięcy km przebiegu raczej się nie zdarzają :)
Poza tym zawsze warto pooglądać blachę, zwłaszcza podwozie.
Ono prawdę mówi :D
No i raczej trzymaj się z daleka od aut z plastikowymi nakładkami na progi i błotniki.

Sporo osób chwali sobie Citroeny C3 - można dostać zadbany egzemplarz w okolicach 10 tysięcy PLN.
Jest 5 drzwiowy, więc wyjmowanie dziecka z tyłu jest o wiele prostsze.
Ty masz rację, a ja mam karabin.
Avatar użytkownika
disaster
 
Posty: 937
Dołączył(a): wtorek 17 października 2006, 16:41

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kupie auto

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości