Pytanie do Panów egzaminatorów.

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Pytanie do Panów egzaminatorów.

Postprzez rewers » piątek 29 maja 2015, 13:17

Pytanie. Jadą po drodze jednokierunkowej, bardzo wolno - w korku, dwa rzędy samochodów. Pojazdy te poruszają się po dwóch wyznaczonych pasach ruchu, z których z jednego pasa ruchu można jechać na wprost a z drugiego w lewo. Pojazdy dojeżdżają do skrzyżowania, przed którym znajduje się przejście dla pieszych. Pojazdy zarówno przed skrzyżowaniem jak i na nim wyprzedzają lub omijają się wzajemnie. Moje pytanie brzmi, czy w takiej sytuacji można mówić o wyprzedzaniu na przejściu dla pieszych i tym samym przerwać egzamin oraz ustalić wynik jako negatywny?
Avatar użytkownika
rewers
 
Posty: 44
Dołączył(a): piątek 20 lipca 2012, 09:47

Re: Pytanie do Panów egzaminatorów.

Postprzez Borys_q » piątek 29 maja 2015, 17:30

W przypadku wyprzedzania jak najbardziej mówimy o przerwaniu egzaminu, omijanie jest zabronione tylko jeśli omijany zatrzymał się w celu przepuszczenia pieszego.

Edit : Sorry nie jestem egzaminatorem, ale miałem teorie dla egzaminatorów zdaną to może moje zdanie będzie pomocne :)
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pytanie do Panów egzaminatorów.

Postprzez skov » piątek 29 maja 2015, 18:24

W kwestii formalnej to sam autor chyba też nie ma wątpliwości. Przypuszczam, że pojawił się dylemat moralny czy zasadnym jest karanie zdającej osoby w miejscu gdzie kompletnie nikt inny na taki zakaz nie zwraca uwagi.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Pytanie do Panów egzaminatorów.

Postprzez Borys_q » piątek 29 maja 2015, 19:19

W sensie moralnym, im większa różnica prędkości wyprzedzany/wyprzedzający tym większe zagrożenie (kwestia widoczności i czasu reakcji). W korku taka różnica prędkości może być duża, jeden kula się 10 drugi chwilowo mógł się nawet do 50 rozbujać.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pytanie do Panów egzaminatorów.

Postprzez JAKUB » sobota 30 maja 2015, 00:29

rewers napisał(a):Pytanie. Jadą po drodze jednokierunkowej, bardzo wolno - w korku, dwa rzędy samochodów. Pojazdy te poruszają się po dwóch wyznaczonych pasach ruchu, z których z jednego pasa ruchu można jechać na wprost a z drugiego w lewo. Pojazdy dojeżdżają do skrzyżowania, przed którym znajduje się przejście dla pieszych. Pojazdy zarówno przed skrzyżowaniem jak i na nim wyprzedzają lub omijają się wzajemnie. Moje pytanie brzmi, czy w takiej sytuacji można mówić o wyprzedzaniu na przejściu dla pieszych i tym samym przerwać egzamin oraz ustalić wynik jako negatywny?
NIE, ja nawet błędu bym nie zaznaczył.
Przejście ma ograniczoną widoczność więc dokładnie trzeba je zlustrować.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Pytanie do Panów egzaminatorów.

Postprzez oskbelfer » środa 03 czerwca 2015, 23:03

JAKUB napisał(a):NIE, ja nawet błędu bym nie zaznaczył.
Przejście ma ograniczoną widoczność więc dokładnie trzeba je zlustrować.


A to błąd...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie do Panów egzaminatorów.

Postprzez JAKUB » czwartek 04 czerwca 2015, 00:03

Możesz rozwinąć,...
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Pytanie do Panów egzaminatorów.

Postprzez oskbelfer » niedziela 07 czerwca 2015, 22:44

tzn. że mam odmienne zdanie
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie do Panów egzaminatorów.

Postprzez JAKUB » poniedziałek 08 czerwca 2015, 09:47

Każdy egzamin państwowy powinien być miarę możliwości taki sam (po to są wprowadzone tabele zadań egzaminacyjnych do zrealizowania).

(...?...?...?) tzn. w tej sytuacji dajesz wynik 'N" i ... do kawusi.

Co nadzór (Urząd Marszałkowski) na temat dowolnych interpretacji przepisów przez pracujących w WORD-ach egzaminatorów?
(u nas śmiech na sali,... jakoś to będzie,... a życie toczy się dalej bez efektów).
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Pytanie do Panów egzaminatorów.

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 08 czerwca 2015, 18:14

przepisy są jasne, podobnie jak "instrukcja egzaminowania" - dlatego zgodnie z przepisami w opisanej sytuacji spokojnie można dać "lufę".

Co ma do tego kawa ? Kawy nie pijam.

Co ma do tego nadzór ? Nadzór może mnie cmoknąć :)

Na dowód tego niechaj cały nadzór zrobi zestawienie ilu egzaminatorom odebrano uprawnienia. Nie mówię o wykreśleniu za brak corocznych warsztatów :)

Jeżeli wyprzedzanie na przejściu dla pieszych jest prawidłowym manewrem - to proszę o wskazanie art. który dopuszcza wyprzedzanie (pomijam ruch kierowany)

Dziękuje za uwagę :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie do Panów egzaminatorów.

Postprzez JAKUB » poniedziałek 08 czerwca 2015, 22:25

oskbelfer napisał(a):(...)Co ma do tego nadzór ? Nadzór może mnie cmoknąć :)
(...)
Dziękuje za uwagę :)
I tak żyjemy wszyscy w "sobiepaństwie" którego system przyznawania kwalifikacji w WORD jest tylko jedną z "komórek". Współczuję ubiegającym się o uprawnienia,...
dziękuję i POWODZENIA
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Pytanie do Panów egzaminatorów.

Postprzez skov » wtorek 09 czerwca 2015, 08:51

Co nadzór (Urząd Marszałkowski) na temat dowolnych interpretacji przepisów przez pracujących w WORD-ach egzaminatorów?


a co tu interpretować, przepis jasny, sytuacja autora wątku klarowna.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Pytanie do Panów egzaminatorów.

Postprzez rewers » piątek 03 lipca 2015, 12:51

Aby nie tworzyć nowego tematu, zapytam o coś jeszcze. Czy zatrzymanie na przejściu dla pieszych wynikające z warunków lub przepisów ruch drogowego jest dozwolone?
Avatar użytkownika
rewers
 
Posty: 44
Dołączył(a): piątek 20 lipca 2012, 09:47

Re: Pytanie do Panów egzaminatorów.

Postprzez dylek » piątek 03 lipca 2015, 17:16

rewers napisał(a):Aby nie tworzyć nowego tematu, zapytam o coś jeszcze. Czy zatrzymanie na przejściu dla pieszych wynikające z warunków lub przepisów ruch drogowego jest dozwolone?

Jest... wsiądź na zestaw C+E i popróbuj pozatrzymywać na znakach B-20.... nie zatrzymasz się na przejściu....jeśli go nie będzie.
A tutaj : https://goo.gl/maps/MiogS lub https://goo.gl/maps/pf1Ta możesz poćwiczyć stanie na przejściu nawet osobówką.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości