Honda Jazz - pierwsze auto

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Honda Jazz - pierwsze auto

Postprzez ja11 » czwartek 28 lutego 2019, 18:48

Cześć :)

po zdaniu prawka przyszedł czas na kupno pierwszego auta. Dysponuję budżetem maks. 15 000 zł i planuję kupić używaną Hondę Jazz.
Koleżanka dała mi się przejechać swoją i była to miłość od pierwszego wejrzenia (przede wszystkim ze względu na świetną widoczność z przodu). Czytałam również opinie wg których Honda Jazz jest stosunkowo bezawaryjnym samochodem, idealnym dla osób które nie znają się na samochodach, a zależy im na sprawnym i wygodnym przemieszczaniu się z punktu A do B.
Niestety, nie jestem znawcą motoryzacji i w najbliższej rodzinie też nie mam nikogo takiego, więc raczej żaden specjalista nie pojedzie ze mną na oględziny auta...

Czy Honda Jazz to dobry wybór? na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego auta żeby nie dać się zrobić w balona?
ja11
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek 26 października 2018, 14:19

Re: Honda Jazz - pierwsze auto

Postprzez gumik » czwartek 28 lutego 2019, 19:07

ja11 napisał(a): więc raczej żaden specjalista nie pojedzie ze mną na oględziny auta...
Na rynku obecne są teraz firmy, ktorym placisz i jedzie z Tobą specjalista oglądac samochod. Mowi co jest w porządku, a co nie. Można też nawet wykupic opcje, ze to oni Ci szukaja ofert i przedstawiaja tylko te sensowne. Takze idealna opcja dla kogos, kto sie zupelnie nie zna. Wiadomo, ze troche wiecej kasy trzeba wylozyc, ale za to masz gwarancje, ze nikt Cie w balona nie zrobi.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Honda Jazz - pierwsze auto

Postprzez ks-rider » piątek 01 marca 2019, 04:24

Mialem Honde Accord prez 6 lat poszla kostka od kierunkowskazow.

Obecnie Civic , - w Maju beda 2 lata, nic sie nie dzieje

Hpnda - moge polecic
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Honda Jazz - pierwsze auto

Postprzez Radhezz » piątek 01 marca 2019, 21:56

Ok, japońce są obecnie najtrwalsze, ale nie istnieje coś takiego jak auto dla nieznających się kompletnie. Jak się ktoś nie zna, to się powinien zapoznać, bo nieprawidłowej eksploatacji nie zniesie nawet czołg. Sam znam trzy przypadki w których brak obeznania zakończył się całkowitym zniszczeniem dwóch silników. Trzeci cudem przetrwał, ale chodzi teraz jakby miał dwukrotnie większy przebieg niż ma w rzeczywistości...
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości