Badanie techniczne - termin w Święto

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Badanie techniczne - termin w Święto

Postprzez kolezankafilizanka » środa 20 listopada 2019, 10:03

Termin badania technicznego wypada w dniu świątecznym. Następny dzień też jest ustawowo wolny (bo to drugi weekend). Pójdę na badanie przed tym weekendem, to za rok data badania przesunie mi się, a za dwa lata wyjdzie w Nowy Rok. Jak jest z egzekwowaniem tych terminów? Policja uszanuje, że po drodze długi weekend?
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Badanie techniczne - termin w Święto

Postprzez szymonix » środa 20 listopada 2019, 13:14

Miało wejść, że badanie do dwóch tygodni przed terminem nie skraca terminu - jest wpisywany następny "za rok" od daty poprzedniego - poszukaj czy już działa. Jeśli nie, to data nie jest dniem wykonania następnego badania, ale terminem "do ostatecznego wykonania" czyli trzeba wykonac wcześniej, najpóźniej w tym dniu ..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Badanie techniczne - termin w Święto

Postprzez yorki » środa 20 listopada 2019, 13:15

Nawet jeśli Twój wdzięk i urok skłonią policjanta aby przymknął oko, to nie zadziała na bezduszną machinę ubezpieczyciela.
W razie jakiejś kolizji musisz liczyć się, że wszelkie koszty pokryjesz z własnej kieszeni.
Z drugiej strony, jeśli to co masz w stopce jest prawdą, to może warto zrobić ten przegląd wcześniej, aby w razie jakiejś niespodzianki na przeglądzie nie zostać na święta bez auta.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Badanie techniczne - termin w Święto

Postprzez kolezankafilizanka » czwartek 21 listopada 2019, 13:05

Dziękuję.
Zapomniałam, już nie jeżdżę złomem :)
Znalazłam informację: https://www.bankier.pl/moto/przeglad-te ... inie-4869/
Ale nie wiem, od kiedy naprawdę działają przepisy, bo robiąc badanie w styczniu 2019, i tak do DR miałam wpisaną datę wcześniejszą, a nie tę, kiedy miałam obowiązek zrobić ten przegląd. W 2020 muszę chyba się upomnieć...
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Badanie techniczne - termin w Święto

Postprzez jakubmalsz12 » piątek 03 lipca 2020, 11:58

Ja bym nie ryzykował. Policjant może jeszcze odpuści ale ubezpieczyciel już nie.
jakubmalsz12
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 03 lipca 2020, 11:52


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości