Elektroniczny dowód tożsamości zastąpi prawo jazdy?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Elektroniczny dowód tożsamości zastąpi prawo jazdy?

Postprzez szofer80 » poniedziałek 30 maja 2011, 00:24

Jak w temacie, ktoś zna jakieś konkrety? czeka nas unifikacja dowodów osobistych i praw jazdy? bo z tego co czytam to za rok ma wejść i jak się takim dowodem wylegitymować poza unią?
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Elektroniczny dowód tożsamości zastąpi prawo jazdy?

Postprzez qwer0 » sobota 18 czerwca 2011, 18:58

http://moto.wp.pl/kat,121,title,Urzedni ... &_ticrsn=3

No i po klopocie :) Juz sie nie musisz glowic co i jak xD
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Elektroniczny dowód tożsamości zastąpi prawo jazdy?

Postprzez szofer80 » niedziela 19 czerwca 2011, 20:49

to mogliby zrobić żeby chociaż prawkiem można było się oficjalnie wylegitymować a nie tak jak teraz można tylko liczyć na łaskę urzędnika, a wracając do tego elektronicznego dowodu tożsamości to jestem ciekaw jak przebiegałaby kontrola poza granicami polski.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Elektroniczny dowód tożsamości zastąpi prawo jazdy?

Postprzez ks-rider » poniedziałek 20 czerwca 2011, 17:23

szofer80 napisał(a):to mogliby zrobić żeby chociaż prawkiem można było się oficjalnie wylegitymować a nie tak jak teraz można tylko liczyć na łaskę urzędnika, a wracając do tego elektronicznego dowodu tożsamości to jestem ciekaw jak przebiegałaby kontrola poza granicami polski.



Szofer, cytujesz / zamieszczasz linki w ktorych nie do konca pisza prawde. Z tego co sie orienuje to jak dotychczas w Europie niema kraju gdzie nie musisz miec przy sobie PJ. Generalnie masz je miec zawsze przy sobie, zdaza sie jednak, je mozna je zapomniec. To troche inna bajka. To, ze Policja po tablicach rejestracyjnych moze ustalic kto jest wlascicielem pojazdu to jedno a jaka ma kat. PJ to droga. Jak na razie to w niektorych krajach EU sprawdzenie kat PJ nie dziala np. w weekendy - wiec dupsko blade.

Co do Hameryki to i owszem, tam mozesz oficjalnie legitymowac sie PJ ale tam zadko kto ma Dowod osobisty. Wiec rowniez inna bajka.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Elektroniczny dowód tożsamości zastąpi prawo jazdy?

Postprzez szofer80 » poniedziałek 20 czerwca 2011, 18:28

ja się chcę tu czegoś konkretniejszego dowiedzieć a nie przekonywać Was że nowy dowód koniecznie powinien zastąpić też prawko, wiadomo że są przymiarki do tego i prędzej czy później będzie ujednolicony dokument pewnie w formie karty czipowej i co w związku z tym.

A to że obecne prawko powinno służyć OFICJALNIE jako dokument do (przynajmniej) wylegitymowania się nie budzi większych wątpliwości?
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Elektroniczny dowód tożsamości zastąpi prawo jazdy?

Postprzez szofer80 » sobota 28 listopada 2020, 13:43

a jednak od 5 grudnia plastiki do szuflady:

https://autokult.pl/39489,5-grudnia-kon ... zna-wersja
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Elektroniczny dowód tożsamości zastąpi prawo jazdy?

Postprzez ks-rider » sobota 28 listopada 2020, 15:12

Myslisz, ze teraz ktokolwiek bezdie PJrobil ? :mrgreen:

Wszyscynadowod osobistybeda jezdzic ! :mrgreen:

A potem beda sie tlumaczyc, PJ :eek2: nie wiedzialem, mowili, ze na dowod :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Elektroniczny dowód tożsamości zastąpi prawo jazdy?

Postprzez szofer80 » poniedziałek 30 listopada 2020, 17:04

Do pełni szczęścia brakuje tylko zniesienia konieczności wyrabiania plastiku, tylko podać wytyczne jakie smartfon musi spełniać żeby zdjęcie zaktualizować, krótki opis jak się ustawić, jakie światło etc i będzie już zupełnie ok. Zaraz odezwą się malkontenci że za granicą trzeba mieć..... No ok kto się szykuje za granicę to niech wyrabia plastik do czasu jeżdżenia tylko po kraju wyrabiać nie trzeba.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Elektroniczny dowód tożsamości zastąpi prawo jazdy?

Postprzez waw » niedziela 06 grudnia 2020, 17:49

W razie kolizji lepiej mieć dokumenta. Druga osoba chętniej dogada się bez policji.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Elektroniczny dowód tożsamości zastąpi prawo jazdy?

Postprzez ks-rider » niedziela 06 grudnia 2020, 19:13

waw napisał(a):W razie kolizji lepiej mieć dokumenta. Druga osoba chętniej dogada się bez policji.


Jak sie jezzdi wokol komina to moze i nie trzeba :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Elektroniczny dowód tożsamości zastąpi prawo jazdy?

Postprzez Cyryl » poniedziałek 07 grudnia 2020, 19:18

szofer80 napisał(a):ja się chcę tu czegoś konkretniejszego dowiedzieć a nie przekonywać Was że nowy dowód koniecznie powinien zastąpić też prawko...


trochę to dziwne, bo niby pełnoletni jesteś, niby wszystkie kategorie prawa jazdy masz, a więc człowiek doświadczony, a informacji szukasz na forum gdzie:
- użytkownicy są anonimowi,
- nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje wypowiedzi,
- większość z nich ma takie same pojęcie o zagadnieniu jak Ty,
- forum jest najmniej wiarygodnym źródłem informacji.

nie wiem skąd jesteś, ale na pewno możesz zadzwonić do urzędu, który wydaje prawo jazdy oraz urzędu który wydaje dowody osobiste i tam otrzymać wiążące informacje na ten temat.
nie powinno to stanowić dla Ciebie żadnego problemu.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Elektroniczny dowód tożsamości zastąpi prawo jazdy?

Postprzez ks-rider » poniedziałek 07 grudnia 2020, 21:24

Cyryl napisał(a):trochę to dziwne, bo niby pełnoletni jesteś, niby wszystkie kategorie prawa jazdy masz, a więc człowiek doświadczony, a informacji szukasz na forum gdzie:


Cyryl, plissssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss

Ja gdybym umial, to wpisal bym sobie w stopce patent A 6 ( na kazdy jeden statek, obojetnie jekiej wielkosci ) Patent na Jumbo i Mysliwce i kilkai nnych rzeczy. Tyle, ze nie umiem a co wazniejsze nie mam parcia, bo nie musze sie w ten sposob
dowartosciowywac ! :mrgreen:


To, ze ktos wpisuje sobie cos w stopke, nie znaczy, ze to ma. Na forum motocyklowym jeden taki pisal, ze zamknal tylna opone. Moze bym w to tez uwierzyl, ale ciezko wstac od kompa, ubrac sie, pojechac ja jakas droge poza obsz !arem zabudowanym gdzie znajdzie sie odpowiedni zakret aby ta opone zamknac, wrocic, rozebrac sie, zasiasc do kompa i napisac a wszystko to w 20 min. Cudow niema !

Stary szofer nie jest wcale stary a kategorie to moze miec dwie
i napewno niema CE a juz napewno niema D !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Elektroniczny dowód tożsamości zastąpi prawo jazdy?

Postprzez Cyryl » poniedziałek 07 grudnia 2020, 21:40

no ale wydaje mi się, że jest pełnoletni i zapewne chciałby aby traktować go jako rozważnego, doświadczonego dorosłego, więc dlaczego nie postępuje jak rozważny, doświadczony dorosły?

ks-rider napisał(a):...Stary szofer nie jest wcale stary...


jak ja miałem naście lat i już prawo jazdy pół roku, też mi się wydawało, że jestem stary szofer.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Elektroniczny dowód tożsamości zastąpi prawo jazdy?

Postprzez ks-rider » poniedziałek 07 grudnia 2020, 23:07

Cyryl napisał(a):no ale wydaje mi się, że jest pełnoletni i zapewne chciałby aby traktować go jako rozważnego, doświadczonego dorosłego, więc dlaczego nie postępuje jak rozważny, doświadczony dorosły?
jak ja miałem naście lat i już prawo jazdy pół roku, też mi się wydawało, że jestem stary szofer.


He, he, cos wtym jest a z drugiej strony zastanow sie, wypisujesz w stopce wzsystkie kategorie a o jednej czy dwoch bys zapomnial ? :mrgreen:


Troll i tyle.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Elektroniczny dowód tożsamości zastąpi prawo jazdy?

Postprzez Cyryl » wtorek 08 grudnia 2020, 09:47

ks-rider napisał(a):...He, he, cos wtym jest a z drugiej strony zastanow sie, wypisujesz w stopce wzsystkie kategorie a o jednej czy dwoch bys zapomnial ?...

oczywiście, ponieważ pisząc A, B, C, D, E można zapomnieć o A1, A2, B1, C1, D1 itp.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości