Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez wiewioreqezg » czwartek 17 stycznia 2013, 16:51

Hmm to faktycznie nie ciekawie :D czyli lepiej zdać, a czy na KW jest jakaś określona baza pytań?? mozna gdzieś to ćwiczć??
wiewioreqezg
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa 22 lutego 2012, 23:49

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez barthez » czwartek 17 stycznia 2013, 17:37

Nie ma określonej bazy pytań są stronki co można ćwiczyć. Albo na e-kierowca jest podręcznik i oddzielna książka z pytaniami ja to dostałem na kursie w cenie. Tutaj masz stronki:
http://strychalski.eu/e_learning,sprawd ... nline.html
http://osk.e-kierowca.pl/testowy/kursKW_online.html
Kat.B (2009)
Kat.C (2012)
Kat.D (2013)
Avatar użytkownika
barthez
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek 02 października 2012, 15:45
Lokalizacja: Kielce

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez wiewioreqezg » czwartek 17 stycznia 2013, 22:51

Aha nie ma bazy pytań więc , te co mamy tutaj w linkach od ciebie mogą nie być podczas mojego egzaminu tak??
wiewioreqezg
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa 22 lutego 2012, 23:49

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez barthez » piątek 18 stycznia 2013, 11:38

Nie ma konkretnej bazy pytań w przeciwieństwie do prawa jazdy, może sie trafi pare pytań takich samych lub podobnych .
Kat.B (2009)
Kat.C (2012)
Kat.D (2013)
Avatar użytkownika
barthez
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek 02 października 2012, 15:45
Lokalizacja: Kielce

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez domin85 » niedziela 07 kwietnia 2013, 20:58

Czy będąc właścicielem firmy recyklingowej i posiadając kategorię prawa jazdy C (zrobioną w tym roku) również potrzebuję zezwolenia na przewóz rzeczy czy kwalifikację wstępną przyspieszoną? W zamiarze mam przewożenie gruzu i kruszyw własną 4 osiówką. Z góry dziękuję za pomoc.
domin85
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 07 kwietnia 2013, 20:51

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez Radhezz » niedziela 07 kwietnia 2013, 21:13

domin85 napisał(a):Czy będąc właścicielem firmy recyklingowej i posiadając kategorię prawa jazdy C (zrobioną w tym roku) również potrzebuję zezwolenia na przewóz rzeczy czy kwalifikację wstępną przyspieszoną? W zamiarze mam przewożenie gruzu i kruszyw własną 4 osiówką. Z góry dziękuję za pomoc.

Potrzebujesz zaświadczenia o przewozie na potrzeby własne (dla firmy) i Kwalifikacji Wstępnej. Nie słuchaj oszołomów których jest pełno i mylą przewóz na potrzeby własne z użytkiem osobistym (do którego nie potrzeba KW), bo to dwie zupełnie różne sprawy.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez Damski75 » czwartek 18 kwietnia 2013, 21:20

Witam mam pytanie czy żeby zapisać się na kurs KW muszę najpierw posiadać prawo jazdy ? Załóżmy nie mam KAT>C czy mogę wtedy pójść na kurs czy najpierw musi byc prawko?
23 Listopad 2007 Egzamin teoria i praktyka

Teoria +

Praktyka+
Damski75
 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek 22 listopada 2007, 14:56

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez Radhezz » piątek 19 kwietnia 2013, 00:25

Damski75 napisał(a):Witam mam pytanie czy żeby zapisać się na kurs KW muszę najpierw posiadać prawo jazdy ? Załóżmy nie mam KAT>C czy mogę wtedy pójść na kurs czy najpierw musi byc prawko?

Ot mało sensowny zapis prawny, ale nie, nie trzeba mieć kategorii C, C+E, D, D+E żeby zrobić kwalifikację na te kategorie.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Kwalifikacja wstępna przeniesienie na egzamin do drugiego oś

Postprzez Marcin7dudka » wtorek 04 października 2016, 15:20

Mam pytanie jak to jest: Czy w ośrodku szkolenia w którym robię KWALIFIKACJĘ WSTĘPNĄ czy jak chce na egzamin przenieść się do innego ośrodka czy mogą mi oddać moje dokumenty żebym mógł umówić się na egzamin? Bo w ośrodku do którego chce się przenieść mówią że tak że jak nie podchodziłem jeszcze do egzaminu mogę z dokumentami się do nich przenieść na egzamin z obecną grupą a mój obecny ośrodek mówi że nie mogą bo jeszcze u nich nie zdawałem i dopiero po nie zdanym egzaminie mogę sie przenieść. Chce się przenieść bo zapomnieli mnie zapisać 2 miesiące temu i każą mi czekać jeszcze ponad miesiąc a ja chce już iść do pracy teraz. Kto ma racjię? :?:
Marcin7dudka
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 04 października 2016, 15:00

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez gasterosteus » czwartek 31 sierpnia 2017, 18:11

odgrzewam temat

stoje przed koniecznoscia zrobienia kwalifikacji wstepnej przyspieszonej na blok C, na razie przekopuje rozne informacje na ten temat i szukam zlotego srodka :)

podstawowy problem polega na tym ze mieszkam na stale za granica, moj obecny OSK oferuje uczenie sie przed komputerem ale w osrodku co nie ukrywam ze wybitnie mi nie pasuje (miesieczny pobyt w Polsce, codzienny dojazd <=> 200km i pol dnia w osrodku), podobno takie sa zasady ale czytam ze sa kursanci ktorzy robili caly e-learning w domu i nikt sie nie czepial, mnie interesuje wlasnie zalatwienie teorii w domu, w zwiazku z tym chcialbym zadac bardziej doswiadczonym uzytkownikom forum kilka pytan

A) da rade zrobic 100% teorii w domu? czy sa szkoly ktore to oferuja?
B) prosze o streszczenie na czym dokladnie polega czesc praktyczna KW czyli:
- 2 godziny zajęć praktycznych jazdy w warunkach specjalnych,
- 8 godzin praktycznych zajęć w ruchu drogowym.
C) czy istnieje mozliwosc ze OSK nie dopusci kogos do egzaminu... np. oblanie jakichs testow wewnetrznych czy tez niezaleznie od wszystkiego po przerobieniu 140h przystepuje sie bezwzglednie do egzaminu
D) czy sa jakies ograniczenia czasowe w dlugosci odbywania kursu KW? (powiedzmy pol roku)
E) czy na egzaminie rzeczywiscie jest tylko teoria?
gasterosteus
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek 19 maja 2017, 07:27

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez gasterosteus » sobota 02 września 2017, 08:44

ok, znam juz odpowiedzi, najwazniejsza informacja jest taka ze da sie zalatwic KW siedzac w domu:)
gasterosteus
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek 19 maja 2017, 07:27

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez macmaciekfili » sobota 04 lipca 2020, 15:29

Jeżeli chodzi o KW to spokojnie mogę polecić Deltę Radom. Robię u nich kursy i jestem zadowolony. Szybko sprawnie i przyjemnie. I co najwierniejsze z dobrym skutkiem
macmaciekfili
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 04 lipca 2020, 15:17

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez KornelTwarog » czwartek 25 lutego 2021, 13:44

Cześć, Z tej strony Kornel Twaróg z OCSK STRAŻAK. Od wielu lat prowadzę kursy właśnie na kwalifikacje. Chciałem przy okazji zwrócić uwagę na nazewnictwo. My dobrze znamy wyrażenia o których się mówi na codzień, Czyli, że mamy kurs na przewóz rzeczy czy osób, albo kod 95, czy ważność prawa jazdy. Nazewnictwo się zmieniło i jest rozgardiasz. Teraz, każdy kto już ma "stare uprawnienia" i chce je odświeżyć musi zrobić kurs "Szkolenie Okresowe" A ten, kto zdobył prawko kat. C po 1 września 2009 roku musi zrobić kurs "Kwalifikacji Wstępnej" lub "Kwalifikacji Wstępnej Przyśpieszonej". Oczywiście Szkolenie okresowe trwa 35 godzin i kosztuje między 400 a 500 złotych, a kwalifikacje to już koszt od ok 2500 do 5000 złotych. Czy to zmiana byłą dobra, czy nie, to już nie mnie oceniać. Kursy robie, bo muszę. Wprowadzenie e-learningu do tych kursów ułatwiło robienie tych kursów. Ale początki były takie, że jedna firma miała monopol i robiła kursy po 12 tysięcy złotych. Ceny niepojęte. Co by sie nie działo zapraszam na szkolenie przy okazji do mnie do Opola - www.ocsk.pl
KornelTwarog
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 14 września 2020, 15:35

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości