Sport, sylwetka, dieta i zdrowie - wątek ogólny

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Sport, sylwetka, dieta i zdrowie - wątek ogólny

Postprzez kontomoto » środa 14 października 2020, 18:46

i znalazł - grupa Charuckiego (kiedyś kolarza) teraz właściciela Harfa-Harryson.
dzisiaj jeździ w bike maratonach, trenują razem i na każdy treningu namawiają się, którego to dzisiaj zajechać.
każdy trening jest świetną zabawą.


w 100% się zgadzam ta grupa sama w sobie jest świetna
kontomoto
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 14 października 2020, 11:36

Re: Sport, sylwetka, dieta i zdrowie - wątek ogólny

Postprzez mlokos » czwartek 24 czerwca 2021, 20:00

rower fajna sprawa. Lubię jeździć na rowerze bo mogę zwiedzić więcej miejsc niż np autem. A po takich wycieczkach wieczorem lubię dać troszkę relaksu mięśniom. Do tego używam poduszki masującej. Łatwo się użytkuje, przynosi ulgę.
mlokos
 
Posty: 14
Dołączył(a): niedziela 27 listopada 2016, 23:45

Re: Sport, sylwetka, dieta i zdrowie - wątek ogólny

Postprzez Blacksmith » piątek 25 czerwca 2021, 00:48

Co do kwestii aktywności fizycznej to polecam książkę, która bardzo do mnie przemówiła: "Rusz swoje DNA" Katy Bowman.

Autorka proponuje trochę inne podejście niż się głosi zazwyczaj. Podejście oparte na tym jak powinna tak naprawdę wyglądać nasza aktywność w zgodzie z naszą biologią. W skrócie... "Jeśli nie śpisz to staraj się być w ciągłym ruchu"... Chodzi o to aby być w ruchu najwięcej jak to możliwe, aby wykonywać jak najwięcej przeróżnych ruchów. O wiele lepiej dla nas być w zwykłym ruchu przez większość dnia niż biegać godzinę i potem usiąść na 8 godzin przed monitor. Generalnie ludzie pracujący np. w biurze czy instruktorzy OSK... no... trochę tracą pod względem fizycznym. A pamiętajmy, że jeszcze dochodzi okres snu. Autorka dowodzi, że 16 godzin niemal bezruchu jest już fatalne dla organizmu, a wielu ludzi ma takich godzin bezruchu jeszcze więcej. Najbliżej ideału w kwestii aktywności fizycznej według autorki były społeczności zbieracko-łowieckie.

Co do kwestii ogólno-zdrowotnych to jestem zwolennikiem książek i nauk Michała Tombaka.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Sport, sylwetka, dieta i zdrowie - wątek ogólny

Postprzez Cyryl8 » piątek 25 czerwca 2021, 09:35

To wszystko nie zależy od wykonywanego zawodu, ale od człowieka.
Znam instruktorów otyłych, bez sprawności, ale znam i takich, którzy jeżdżą na rowerze, biegają maratony lub grają w siatkówkę.

Gdy ktoś lubi aktywność fizyczna, to żaden zawód mu nie przeszkodzi.

Ważne jest jedno, aby zamiast się ruszać nie spędzić życia bez aktywności czytając książki jak się ruszać.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Sport, sylwetka, dieta i zdrowie - wątek ogólny

Postprzez Blacksmith » piątek 25 czerwca 2021, 16:06

Prawda jest taka, że wielu ludzi tak naprawdę nie wie co to jest prawdziwe zdrowie bo często nawet go nie doświadczyło. Często ludziom wydaje się, że są zdrowi bo mają mylne pojęcie o zdrowiu, np. "Nie choruje, potrafię iść do przodu, potrafię się przebiec, wygląd i sylwetka są ok, a więc jestem zdrowy". Nie... to może po prostu oznaczać, że nie są kalekami, a nie, że są okazami zdrowia. Jak napisał jeden z propagatorów zdrowia Vadim Zeland...: "Wielu ludziom którym wydaje się, że są zdrowi to tak naprawdę wielu z nich nie wie co to prawdziwe zdrowie. Jeśli nie chce Ci się wstać z rana z łóżka i iść pobiegać/poćwiczyć to znaczy, że nie masz żadnego zdrowia".
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Sport, sylwetka, dieta i zdrowie - wątek ogólny

Postprzez Cyryl8 » piątek 25 czerwca 2021, 17:06

co mnie obchodzi jakiś Vadim Zeland?

ja gram w swoją siatkówkę, czasem płacę za to kontuzjami, czasem choruję, ale tak mi się podoba.
a co mnie obchodzą inni?
jak ktoś ma inny sposób na życie i rozrywkę - jego wybór, jego sprawa.

właśnie Sobiesław Zasada rozpoczął rajd Safari zaliczany do rajdowych mistrzostw świata WRC mając 91 lat.
mając 67 lat zajął 2 miejsce w klasie N w 1997 roku.

może trzeba zacząć czytać jego (Zasady) książki, bo wspomniany Vadim jest od niego ponad połowę młodszy.

przestało padać, jadę grać.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Sport, sylwetka, dieta i zdrowie - wątek ogólny

Postprzez Blacksmith » piątek 25 czerwca 2021, 17:28

Cyryl8 napisał(a):co mnie obchodzi jakiś Vadim Zeland?

Czy Ty jesteś normalny? O czym Ty do mnie piszesz? Napisałem po prostu kolejny wpis do tematu. Z tego co widzę to w postach trzeba wyraźnie zaznaczać : "Niniejszy mój komentarz nie jest bezpośrednią odpowiedzią na komentarz napisany przez poprzednika".
Bo ja mogę teraz napisać co mnie obchodzi jakiś Sobiesław Zasada.
Cyryl8 napisał(a):a co mnie obchodzą inni?

A czy ja Cię poprosiłem albo napisałem, że mają Cię obchodzić inni? A co Cię obchodzi Sobiesław Zasada?
Cyryl8 napisał(a):jak ktoś ma inny sposób na życie i rozrywkę - jego wybór, jego sprawa.

Oczywiście, że tak. Tylko nie wiem w jakim celu piszesz oczywistości które można porównać do stwierdzenia np. że trawa ma kolor zielony...
Jeśli to miało w jakikolwiek sposób odnosić się do zasad Zelanda czy Bowman to śpieszę wyjaśnić, że Bowman i Zeland absolutnie do niczego nikogo nie zmuszają. Napisałem, że JA osobiście jestem zwolennikiem ich zasad, ale nikogo poza mną nie musi to obchodzić.
Cyryl8 napisał(a):rozpoczął rajd Safari zaliczany do rajdowych mistrzostw świata WRC mając 91 lat.

Istnieją jednostki wyjątkowe, których natura obdarzyła lepszym zdrowiem i dobrymi genami. Najstarsza osoba (której metrykę udowodniono) dożyła 122 lat. Ale to nie znaczy tym samym, że dożyć takiego wieku to reguła. Uwierz mi, że Pan Sobiesław Zasada jest jednym z wyjątków i na pewno umiejętności prowadzenia auta w takim wieku nie zawdzięcza tylko temu, że jeździł samochodem.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Sport, sylwetka, dieta i zdrowie - wątek ogólny

Postprzez Cyryl8 » piątek 25 czerwca 2021, 20:54

Blacksmith napisał(a):...Istnieją jednostki wyjątkowe, których natura obdarzyła lepszym zdrowiem i dobrymi genami...


takich osób jest więcej, przykładem jest kobieta śpiąca na skwerku tam gdzie mieszkam na ławce mająca chyba 64 lata.
od zawsze pije, od wielu lat śpi na ławce, przy większych mrozach się gdzieś zaszywa, choć kilka razy dzwoniłem do straży miejskiej, bo nie byłem pewny czy do rana przeżyje.

gdyby ja lub inny przeciętny człowiek prowadził taki tryb życia po tygodniu odszedłbym z tego świata. jej jak do tej pory nic nie szkodzi.

podobny przykład:
to że członkowie zespołu Rolling Stones wciąż żyją, a Maradona nie, jest świadectwem, że prawdziwym problemem nie są narkotyki i alkohol, ale sport.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Sport, sylwetka, dieta i zdrowie - wątek ogólny

Postprzez Blacksmith » piątek 25 czerwca 2021, 21:29

Cyryl8 napisał(a):prawdziwym problemem nie są narkotyki i alkohol, ale sport.

Uznaje, że to wypowiedź o sporym zabarwieniu ironicznym. Maradona w swoim czasie był oczywiście wielkim sportowcem, ale potem się zapuścił, miał nadwagę (co ogromnie obciąża serce), itd. A o zdrowie trzeba dbać cały czas. Można powiedzieć, że w ostatnich latach życia Maradony jego sportowa przeszłość nie miała już żadnego znaczenia pod względem czysto biologicznym dla jego organizmu z ostatnich lat.
Ale oczywiście to było jego życie i jego decyzje, nic mi do tego.

P.S- Bardzo się dziwię przytoczeniem przez Ciebie przykładu Maradony. Jako wieloletni czynny sportowiec powinieneś wiedzieć o takich rzeczach, że np. biegacz wyrobioną dobrą kondycję czy kulturysta wyrzeźbione mięśnie mogą stracić bardzo szybko jeśli nagle ze swoich aktywności zrezygnują.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Sport, sylwetka, dieta i zdrowie - wątek ogólny

Postprzez Cyryl8 » piątek 25 czerwca 2021, 21:48

no tak, ale Rolling Stonsi nigdy nie uprawiali sportu, a całe życie prowadzili się jak Maradona w najciemniejszych okresach swego życia i jeszcze życją, a Maradona - nie.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Sport, sylwetka, dieta i zdrowie - wątek ogólny

Postprzez Blacksmith » piątek 25 czerwca 2021, 22:14

Cyryl8 napisał(a):no tak, ale Rolling Stonsi nigdy nie uprawiali sportu, a całe życie prowadzili się jak Maradona w najciemniejszych okresach swego życia i jeszcze życją, a Maradona - nie.

Powiedz... Jaką masz pewność co robili tak naprawdę Rolling Stonsi? Widziałeś osobiście albo chociaż na nagraniu jak Mick Jagger daje w żyłę? Być może tylko udawali ćpunów bo wtedy była na to moda wśród zespołów muzycznych. Być może kojarzysz taki zespół "TaTu", gdzie dwie wokalistki tylko udawały lesbijki aby wytworzyć wokół siebie sensacje i kontrowersję. Aktualnie od dawna mają rodziny z facetami. Kontrowersja się sprzedaje. Gdyby w piłce plażowej obowiązywała tradycja, że zawodnicy po meczu na oczach widowni wyciągają butelki Malibu i piją do dna... to jako niepijący alkoholu po prostu zapewne wylałbyś wcześniej zawartość zastępując ją kozim mlekiem i byś wypił aby nie być czarną owcą i wszyscy byliby zadowoleni.

Jestem pewny, że Stonsi nawet jeśli mieli do czynienia z używkami, narkotykami, itd. to raczej się pilnowali aby z tym nie przesadzać.

Poza tym organizmy są róże. Jeden palacz dostanie raka płuc po 15 latach palenia, inny po 30-50 latach. Inny nie dostanie w ogóle i dożyje sędziwego wieku. Jakiś tam 100 latek jak go zapytali jakie są jego recepty na tak długie życie to oznajmił z powagą, że dzięki paleniu papierosów. Ale to już raczej fanaberie starszego umysłu. Ale czy to, że jakiś palacz dożył 100 lat to wymówka aby dalej palić i że to zdrowe? Na pewno nie.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Sport, sylwetka, dieta i zdrowie - wątek ogólny

Postprzez Cyryl8 » sobota 26 czerwca 2021, 06:00

Może nie kojarzę tego zespołu, ale kojarzę wielu artystów z okresu największej świetności RS, którzy zmarli na skutek używek.
Perkusista Zeppelin zmarł po 24 godzinnym pijaństwie.

Przeczytaj biografię Ozzy.

W tym czasie używki były czymś w rodzaju narzędzia pracy, na porządku dziennym wszystkich rockmenów, a to opamiętanie skutkujące umiarkowanym i kontrolowanym używaniem, o którym piszesz przyszło dopiero pod koniec lat '70-tych, gdy RS byli już zespołem od ponad 15 lat, a każdy z nich był aktywny wcześniej.

Ale nie o to chodzi.
Możesz się ruszać, a możesz czytać jak się ruszać.
Bo często czytanie na ten temat niektórym zastępuje ruch.
Spotkałem się z osobą, która oblała egzamin zdziwiona mówiąc ile to się modliła żeby zdać, tylko zapomniała się uczyć.
Także najlepsza nawet książka o tym jak się ruszać nie zastąpi ruchu.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Sport, sylwetka, dieta i zdrowie - wątek ogólny

Postprzez gumik » sobota 26 czerwca 2021, 08:57

Polecam pilates. Na efekty trzeba "poczekać" parę miesięcy, ale to tak jak ze wszystkim.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sport, sylwetka, dieta i zdrowie - wątek ogólny

Postprzez Blacksmith » sobota 26 czerwca 2021, 19:16

Cyryl8 napisał(a):ale kojarzę wielu artystów z okresu największej świetności RS, którzy zmarli na skutek używek.

Wiem. Też tak było oczywiście.
Cyryl8 napisał(a):Także najlepsza nawet książka o tym jak się ruszać nie zastąpi ruchu.

Oczywista oczywistość. Tak jak kupienie i samo przeczytanie książki kucharskiej nie sprawi, że na stole pojawią się wykwintne dania.
gumik napisał(a):Polecam pilates

osobiście to trenujesz?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Sport, sylwetka, dieta i zdrowie - wątek ogólny

Postprzez gumik » sobota 26 czerwca 2021, 22:39

Tak
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości