Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » niedziela 27 czerwca 2021, 21:05

Blacksmith napisał(a):Idź ty pajacu skończony....
Trafiony? :D i o to chodzi, abys matole bezzasadnie nie opluwał innych.
Sam pokazałeś, jakim jesteś skończonym IDIOTĄ.
Szykuj się. Nie zaistniejesz tu wiecej, matole.
Czy ten pojazd egzaminacyjny na którym jest możliwość jazdy próbnej za 58 zł przez 30 minut (kolejny dowód na to, że WORD to obecnie bardziej instytucja biznesowa niż egzaminacyjna) to jest ten sam egzemplarz na którym taki zdający potem zdaje egzamin? Bo WORD ma jednak trochę tych samochodów
Tak jest. Najlepiej za darmo, aby niemoty mogły sobie gwoździem zaznaczyć, czy aby na pewno ten sam.
Godzina doszkalań w niektórych OSK dochodzi do 100 zł. Tak więc matole zobacz, jakie są realia. Chcesz poćwiczyć? Płać. Więcej nocników wyniesiesz.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 29 czerwca 2021, 01:43

Próżnoś repliki się spodziewał.
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet pies cię j....
bo to mezalians byłby dla psa.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 29 czerwca 2021, 09:27

Tuwim nie jedno ma imię

ostatni wers:
"Na pewnego endeka co na mnie szczeka".
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » wtorek 29 czerwca 2021, 21:46

Blacksmith napisał(a):Próżnoś repliki się spodziewał.
Nie jestem zaskoczony. Po prostu po raz kolejny się "wykazałeś" bezdenną głupotą.
Działasz tu na zasadzie
"Nie znam się, ale się wypowiem"
Tylko co próba to porażka.
Dlaczego? Bo jesteś IDIOTĄ.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » wtorek 29 czerwca 2021, 22:53

Cyryl8 napisał(a):ja wiem jak jest, a jak powinno być, w Polsce masz 2h jazdy po zmroku i 4h na obszarze o podwyższonej prędkości (co najmniej 70km/h).

jednak w dużych OSK, gdzie na jednym aucie jeździ dwóch instruktorów 6-14 i 14-22, trudno jest o jazdy po zmroku w takim czasie jak teraz, bo wschód masz zaraz po 4, a zachód prawie o 22.
także jak jeździsz rano to po pierwsze ja zamierzasz wstawać o 1-2 w nocy, po drugie skąd znajdziesz kursanta, który się zgodzi na jazdę w takich godzinach.
jak jeździsz po południu, to musiałbyś jeździć do 24 i później, problem ten sam.



Czyli ustawa swoje a zarzadzajacy OSK swoje ! :mrgreen:

Cyryl, ale kogo interesuje, ze kursantowi sie nie chce, czy nie moze.

Cala jazda nie musi byc w nocy, kursantma przejsc ze swiatla dziennego na nocne i to wszystko, a ze czuasami jest latwiej a czasami gorzej, no coz, taki lajf !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » wtorek 29 czerwca 2021, 23:13

ks-rider napisał(a):
Czyli ustawa swoje a zarzadzajacy OSK swoje ! :mrgreen:
To nie jest jedyne rozporządzenie, które traktuje temat.
Problem jest po stronie ustawodawcy, że nie mysli.
Skoro nie jest to egzekwowane to jest jednak coś na rzeczy.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » środa 30 czerwca 2021, 07:51

szerszon napisał(a):To nie jest jedyne rozporządzenie, które traktuje temat.
Problem jest po stronie ustawodawcy, że nie mysli.
Skoro nie jest to egzekwowane to jest jednak coś na rzeczy.


Oooooo, widzisz i maszkolejny punkt do zmiany PoRD'u Q! Pytanie tylko czyPoRD ten temat obejmuje ?

U mnie Jest zbior praw o ruchu drogowym wiec obejmuje.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » środa 30 czerwca 2021, 08:12

ks-rider napisał(a):
szerszon napisał(a):To nie jest jedyne rozporządzenie, które traktuje temat.
Problem jest po stronie ustawodawcy, że nie mysli.
Skoro nie jest to egzekwowane to jest jednak coś na rzeczy.


Oooooo, widzisz i maszkolejny punkt do zmiany PoRD'u Q! Pytanie tylko czyPoRD ten temat obejmuje ?

U mnie Jest zbior praw o ruchu drogowym wiec obejmuje.

:wink:
Rozporządzenie w sprawie szkolenia. To nie PoRD. Czyli nie ma co zmieniać w ustawie.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » środa 30 czerwca 2021, 08:37

jak wiesz od dawna nie bawię się kat. B. w wyższych kategoriach spełnienie jazdy na drogach o podwyższonej prędkości jest spełnione.
z prostej przyczyny, gdy ktoś nie jeździł jeszcze dużym pojazdem musi adoptować się podczas jazdy łatwej, czyli prosto, mało aut, na razie mniej zakrętów.
umysł ludziki jak nie wie co robić odwołuje się do tego z czym już się zetknął, kierując pojazdem osobowym, siedzimy bliżej krawędzi jezdni, jeżeli wsiadamy w duży pojazd, bez mimowolnie chcemy być na jezdni tak jak jeżdżąc osobówka, więc w początkowym wszyscy jeżdżąc ciężarówką lub autobusem jeżdżą prawymi kołami po krawężniku lub poboczu. trzeba zwrócić im uwagę, aby obserwowali w lusterkach gdzie są na szerokości, później przychodzi to intuicyjnie. jednak jeżeli na początku jeżdżąc poza miastem nie zwróci się na to uwagę gość do końca będzie miał z tym kłopot.
jak na rysunku.

co do jazd nocnych: w takiej porze jak teraz przejście ze świateł dziennych na mijania może być podczas opadów deszczu, a ponieważ Polska to nie Sahara czy Costa del Sol, więc nawet gdy masz kurs nawet w takiej porze roku musisz trafić na opady.
w sumie jednak masz raptem trzy miesiące długiego dnia, gdzie trudniej jazdę po zmroku zrealizować.

druga sprawa, to że u nas mimo możliwości jazdy na światłach dziennych, zalecamy jeżdżenie ciężarówkami i autobusem zawsze na światłach mijania.
trzecia sprawa, że część pojazdów wyższych kategorii i w OSK i w WORD jest z przed 2013 roku, kiedy to światła do jazdy dziennej nie były obowiązkowym wyposażeniem.
Załączniki
ustawienie na drodze.png
ustawienie na drodze.png (7.28 KiB) Przeglądane 2812 razy
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez waw » sobota 03 lipca 2021, 15:44

gumik napisał(a):Nie rozumiem czemu zakładasz, że mam takie zdanie na ten temat skoro się nie wypowiedziałem. Tylko zadałem pytanie, bo zaciekawiło mnie.

W każdym razie. Po zapoznaniu się z tą definicją nie wydaje mi się żeby jakoś specjalnie odstraszała. Gwałt, to seks bez zgody drugiej strony. Nie brzmi jakoś specjalnie idiotycznie.

Może źle się wyraziłem. Problem jest że w coraz większej liczbie krajów unijnych zmienia się definicje gwałtów doprowadzając do absurdu. Wymaganie zgody na współżycie w formie pisemnej lub w aplikacji to nie idiotyzm?
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » sobota 03 lipca 2021, 16:47

Nie słyszałem, aby w jakimś kraju była wymagana zgoda w formie pisemnej. Możesz rozwinąć temat?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 03 lipca 2021, 19:52

Pytania kwestii technicznej.

1) Kupiłem w Polsce laptopa i używam go w Polsce i w Niemczech. System win 10 po Polsku. Nie wiem dlaczego ale na google jest on ustawiony jakby na język niemiecki. Niemieckie opcje do wyboru, wyszukuje przede wszystkim niemieckie strony internetowe nawet w Polsce, itd. Jak mogę przestawić to na j.polski?

2) Jakiś czas temu niechcący szturchnąłem piwo i zalałem klawiaturę laptopa. Po wysuszeniu wszystkie klawisze co prawda działają, ale klawisze z lewej części laptopa wchodzą dosyć ciężko. Prawdopodobnie klawisze kleją się do "podłoża". Czy serwis jest w stanie to naprawić?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » sobota 03 lipca 2021, 23:58

Ad. 1
https://support.google.com/accounts/ans ... ktop&hl=pl

Ad. 2
Tak. Nawet możesz sam powyciągać klawisze i je wyczyścić. Ale jak nie masz wprawy, to lepiej zlec to serwisowi. Jest ryzyko, że uszkodzisz klawiaturę.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » niedziela 04 lipca 2021, 00:23

Dzięki, z językiem pomogło.

Co do klawiatury to spróbowałem trochę podważyć klawisze ale trzymają solidnie i boje się przedobrzyć. Lepiej poszukać jakiegoś serwisu.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez szymonix » niedziela 04 lipca 2021, 13:20

Blacksmith napisał(a): trzymają solidnie

Nie bój się, wyskoczy .. tylko sobie fotke klawiatury zrób, żebyś wiedział gdzie który potem..
Powietrze sprężone w sprayu pomaga w czyszczeniu, patyczek do uszu lub odkurzacz samochodowy..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 37 gości