Martwe pole w ciężarówce

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Martwe pole w ciężarówce

Postprzez gumik » wtorek 13 lipca 2021, 17:41

Ostatnio widziałem taką akcję reklamową.

phpBB [media]

https://www.youtube.com/watch?v=PGOJJ8Or0Fk

Proszę o komentarze osoby kierujące ciężarówkami. Czy naprawdę martwe pole jest takie gigantyczne?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez Blacksmith » wtorek 13 lipca 2021, 19:38

Właśnie akurat jestem u kolegi kierowcy Tira i pokazałem mu ten filmik. Skomentował tak... "Gość z filmiku ma za mało lusterek. I tutaj u niego cały problem. Ja u siebie w Tirze mam 6. U mnie widać oba boki Tira i widziałbym normalnie tych wszystkich rowerzystów".

Jeżdżę często towarzysko jako pasażer u kolegi i mogę tylko podpisać się pod jego słowami.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez Cyryl8 » wtorek 13 lipca 2021, 20:09

Pojazdy zarejestrowane po 31.03.2009 muszą być wyposażone w lusterka sześciu klas.
Jezeli chodzi o pojazdy ciężarowe to powinny być wyposażone w lusterka klasy od II do VI:
II i III to lusterka boczne.
IV lusterka boczne szerokokątne,
V lusterko zewnętrzne bliskiego zasięgu (w nim możemy zobaczyć czy po prawej stronie pojazdu nie ma pieszego lub rowerzysty).
VI lusterko przednie bliskiego zasięgu, w którym widać co jest bezpośrednio przed pojazdem, tak zwane lusterko rampowe.

Nie oglądałem tego filmu, ale przy prawidłowym ustawieniu obowiązkowych lusterek, martwe pola są minimalne.
I tu większy wpływ ma czynnik ludzki, coś przegapimy, nie obserwujemy wszystkich itp.

Teraz popatrzyłem, mimo że samochód wydaje się wspólczesny brak mu lusterek bocznych szerokokątnych, lusterka przedniego i bocznego bliskiego zasięgu.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez Blacksmith » wtorek 13 lipca 2021, 21:13

A więc tak jak ja napisałem (a dokładniej jak powiedział mój kolega). Cyryl po prostu rozdrobnił wszystko na części pierwsze.

Prosty chłop (mój inny znajomy kierowca Tira) by powiedział: "Brakuje mu dodatkowych lusterek i ch...." :wink:
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez gumik » wtorek 13 lipca 2021, 23:56

No właśnie tak mi się wydawało. A ponoć teraz we Francji robią taką kampanię i mają być obowiązkowe naklejki "uwaga martwe pole". Coś takiego.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez Blacksmith » środa 14 lipca 2021, 00:23

Nie wiem czemu kierowca na filmiku nie ma lusterek aby widzieć boki ciężarówki. To jakieś nieporozumienie. Nie jest to wymagane we Francji czy w innych krajach? Niedorzeczność.

P.S- A naklejkę "uwaga martwe pole" (czy lepiej... martwy obszar mózgowy) niech sobie na czoło naklei Emmanuel Macron. Dziad wprowadza dla niezaszczepionych zakaz wstępu do kawiarni, teatrów, galerii handlowych, pociągów, itd. To akt terroryzmu na wolnych obywatelach niechcących brać udziału w eksperymentach medycznych. Oby nie skończył jak jego rodak Ludwik XVI.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez Cyryl8 » środa 14 lipca 2021, 07:02

Wszystkie pojazdy zarejestrowane po 31.03.2009 muszą być wyposażone w takie lusterka o jakich wspomniałem.

Owy brak dodatkowych, OBOWIĄZUJĄCYCH lusterek to modyfikacja właściciela lub użytkownika niezgodna z prawem albo zrobiona na potrzeby owego filmiku, który ma uświadomić innym użytkownikom zagrożenia ze strony pojazdów ciężarowych i z czego one wynikają, ale ten film nie ma wiele wspólnego ze stanem faktycznym.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez gumik » środa 14 lipca 2021, 08:22

Blacksmith napisał(a):eksperymentach medycznych
He? Szczepionki mamy już grubo ponad 50 lat. O jakim eksperymencie mowa?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez Cyryl8 » środa 14 lipca 2021, 09:22

A co mają wspólnego szczepionki z martwym polem w ciężarówkach?
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez gumik » środa 14 lipca 2021, 09:45

Sam chcialbym wiedziec.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez Blacksmith » środa 14 lipca 2021, 12:05

gumik napisał(a):Szczepionki mamy już grubo ponad 50 lat. O jakim eksperymencie mowa?

A ile wcześniejsze szczepionki (na grypę, gruźlicę, itd.) były badane zanim zostały masowo dopuszczone do użytku a ile były badane szczepionki na covid? Nie wiem czy wiesz ale skutki uboczne aktualnych szczepionek są cały czas aktualizowane a zaszczepiły się już miliony.

A ile lat mamy leki farmaceutyczne? Przecież o wiele dłużej niż szczepionki. A poczytaj o Talidomidzie.

Cyryl8 napisał(a):A co mają wspólnego szczepionki z martwym polem w ciężarówkach?

Nie wiem. Ale za to być może miałby coś do powiedzenia mój 50 letni sąsiad któremu zaraz po szczepieniu padło bardzo mocno na wzrok (kiedy wcześniej wzrok miał świetny), że powyżej 1 metra widzi wszystko rozmazane. Lusterka nawet XVIII klasy w ciężarówce by mu zapewne nie pomogły.
Ale zapewne kolejny "przypadek".
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez gumik » środa 14 lipca 2021, 12:50

Blacksmith napisał(a):A ile wcześniejsze szczepionki (na grypę, gruźlicę, itd.) były badane zanim zostały masowo dopuszczone do użytku a ile były badane szczepionki na covid?
AFAIK szczepionki na covid przeszły dokładnie taką samą procedurę jak inne współczesne szczepionki.
Blacksmith napisał(a):Nie wiem czy wiesz ale skutki uboczne aktualnych szczepionek są cały czas aktualizowane a zaszczepiły się już miliony.
No jasne. Nie widzę w tym specjalnie nic dziwnego. Popatrz też na dane ile żyć te szczepionki uratowały.
A ile lat mamy leki farmaceutyczne? Przecież o wiele dłużej niż szczepionki. A poczytaj o Talidomidzie.
A możesz jaśniej definiować swoje myśli?
Nie wiem. Ale za to być może miałby coś do powiedzenia mój 50 letni sąsiad któremu zaraz po szczepieniu padło bardzo mocno na wzrok (kiedy wcześniej wzrok miał świetny), że powyżej 1 metra widzi wszystko rozmazane. Lusterka nawet XVIII klasy w ciężarówce by mu zapewne nie pomogły.
Ale zapewne kolejny "przypadek".
Ciężko ocenic tak naprawdę. Można to potraktowac jako "dowód anegdotyczny".
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez Cyryl8 » środa 14 lipca 2021, 14:19

Mój znajomy dzień po szczepiniu zmarł, co prawda wpadł pod samochód, ale niesmak pozostał.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez waw » środa 14 lipca 2021, 15:54

gumik napisał(a):AFAIK szczepionki na covid przeszły dokładnie taką samą procedurę jak inne współczesne szczepionki.

G**o prawda. Wszystkie dostępne szczepionki na Covid19 są dopuszczone warunkowo a jej testy trwają. Polecam artykuł na stronie np PZH:
https://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/na-c ... -pacjentow
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez Cyryl8 » środa 14 lipca 2021, 16:08

Nie ma obowiązku szczepienia, jeżeli ktoś chce - może, jeżeli nie chce - nie musi.

A z jakiej przyczyny, to już wyłącznie jego sprawa.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Następna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości