Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 30 kwietnia 2022, 01:32

Jeszcze taka ciekawostka...

Nasz kolega Cyryl śmiał się (albo zażenował), że Grzegorz Braun w obecnej sytuacji zajmuje się walką z flagami Ukraińskimi w sejmie. No dobrze, faktycznie mógłby sobie darować teraz takie rzeczy.

Ale co w tym czasie robi rząd Kanady? Przygotował i wprowadza prawo pozwalające na ściganie przestępstw popełnionych na... powierzchni księżyca.

W końcu za X lat księżyc zostanie w końcu zamieszkany i musi tam też działać prawo. Jak widać rząd Kanady podchodzi poważnie i uznaje za stosowne aby ustanowić tam prawo karne dla swoich obywateli już teraz.
Czy Polska wykona podobny ruch?

https://spidersweb.pl/2022/04/kanadyjsk ... ezycu.html
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 30 kwietnia 2022, 06:36

Blacksmith napisał(a):...Tylko czy policjant łatwo sprawdzi, że faktycznie robisz te 800.000 km bez mandatu? Raczej nie...


raczej tak, bo każdy może zainstalować sobie w telefonie aplikację mobywatel i tam może być:
1. o pojazdach, czyli stan licznika przy przeglądach, więc mam wgląd ile przejeżdżam rocznie swoimi samochodami,
2. punkty karne, czyli ile mam aktualnie punktów karnych.

policjant podczas kontroli ma dostęp do CEPiK i ma jeszcze dokładniejsze dane.

w przypadku kierowców zawodowych i instruktorów trochę to trudne, bo nie wiadomo którymi samochodami kontrolowany jeździ, chociaż ja w pracy mam taką pestkę, którą w dowolnym samochodzie służbowym muszę przytknąć do gniazda po uruchomieniu silnika, inaczej będzie piszczeć, a to w systemie daje informację, kto w tym czasie użytkuje ten pojazd.

Blacksmith napisał(a):Jeszcze taka ciekawostka...

Nasz kolega Cyryl śmiał się (albo zażenował), że Grzegorz Braun...
Ale co w tym czasie robi rząd Kanady?...


a co mnie obchodzi rząd Kanady?
poseł Braun jest posłem polskiego parlamentu i utrzymuje się z podatków Polaków (czyli również moich).
kiedy ja będę płacił podatki na kanadyjski czy to parlament. czy to rząd, wtedy będę się martwił jak oni wydają moje pieniądze.

waw napisał(a):...Piotr Ikonowicz jako działacz społeczny stający w obronie osób poszkodowanych przez sądy raczej nie ma dobrej opinii o sądach...

masz rację, ale jeżeli Ty miałbyś tylko do czynienia ze złymi przypadkami, to skąd miałbyś wiedzę o dobrych rozwiązaniach i skąd miałbyś mieć dobre zdanie o sądach.
ja miałem w wolnym kraju jedną sprawę sądową, gdy to wielka firma kormopracyjna chciała ode mnie niesłusznie (moim zdaniem) pieniądze.
sprawa skończyła się w sądzie, który przynał mi rację.
nie miałem innych spraw i nie byłem przez wyroki sądu poszkodowany, więc dlaczego miałbym mieć złe zdanie?

gumik napisał(a):...Bo mało tam konserwatystów, a są to jedynie zwyczajni, marni populiści...


ja nie pisałem o konserwatystach, ale o:
Cyryl8 napisał(a):...najwięcej rozwiedzionych jest w gronie zagorzałych, fundametalistycznych katolików...

to są ludzie obnoszący się ze swoim katolicyzmem łamiący na codzień przykazania boże i pouczający jak mamy żyć w związkach (miedzy innymi projektując przepisy utrudniające rozwody), czego sami nie potrafią.
a lepiej byłoby, gdyby zaczęli od siebie owe morlane życie w małżeństwie.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 30 kwietnia 2022, 08:11

waw napisał(a):...Piotr Ikonowicz jako działacz społeczny stający w obronie osób poszkodowanych przez sądy raczej nie ma dobrej opinii o sądach...


naszło mnie po wczorajszej konferencji prasowej prezydenta Ukrainy.

w pierwszych tygodniach wojny Polacy pomogli 2,5 milinom Ukraińców.

na pewno zdarzyły się kradzieże, czy inne złe czyny ze strony poszczególnych Polaków, ale nie zmienia to obrazu całowści i jeżeli zdarzyłaby się jakaś organizacja zajmująca sie pomocą poszkodowanym Ukraińcom w Polsce, to pewnie nie miałaby ona dobrej opinii o Polakach, co nie ma wpływu na ogólny stosunek Polaków do Ukraińców i na opinię zdecydowanej większości Ukraińców o Polakach.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 02 maja 2022, 14:45

Cyryl8 napisał(a):poseł Braun jest posłem polskiego parlamentu i utrzymuje się z podatków Polaków (czyli również moich).

Coś Ci powiem. Z Twoich podatków niestety idzie m.in. na głupoty i do kieszeni aparatczyków odkąd podjąłeś pierwszą pracę. I do tej pory to się nie zmieniło.

Wiem, że to dla Ciebie mało istotne, ale Braun chyba więcej płaci kar jako poseł niż otrzymuje poselskiej pensji. To tak na marginesie.

Wiesz co? Ja już w ostateczności wolę aby Braun zajmował się Ukraińską flagą niż "pracował" nad wprowadzaniem nowych złodziejskich podatków i podwyższaniu obecnych jak robią to inni. Przynajmniej ta Braunowska flaga nie uderzy w mój portfel!

Co z tego, że teraz chcą zmniejszyć podatek PIT z 17% na 12% skoro w tym czasie wprowadzą zupełnie nowe. Ale głupi wyborcy PiSu będą klaskać uszami.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » poniedziałek 02 maja 2022, 15:41

Blacksmith napisał(a):Wiem, że to dla Ciebie mało istotne, ale Braun chyba więcej płaci kar jako poseł niż otrzymuje poselskiej pensji. To tak na marginesie.
Nie wiem, czy bycie upierdliwym i przeszkadzanie w pracy innym, to powód do dumy.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 02 maja 2022, 16:02

gumik napisał(a):Nie wiem, czy bycie upierdliwym i przeszkadzanie w pracy innym, to powód do dumy.

Twoje zdanie i masz do niego prawo. Dla mnie natomiast Braun miał prawo odmawiać zakładania kagańca.

Nie wiem czy wiesz, ale sądy masowo umarzały kary za brak maseczki nakładane przez Policję. Bo były nakładane bezprawnie. Nie ustawą a rozporządzeniem. Niedawno na jednym z filmików na TY na kanale "Audyt Obywatelski" (może kojarzysz) Policjantka na komendzie powiedziała do człowieka wprost... Musi Pan zrozumieć, my musimy skierować ten wniosek o ukaranie do sądu. Sąd oczywiście to umorzy, ale skierować musimy.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 02 maja 2022, 16:39

Blacksmith napisał(a):
gumik napisał(a):Nie wiem, czy bycie upierdliwym i przeszkadzanie w pracy innym, to powód do dumy.
...Dla mnie natomiast Braun miał prawo odmawiać zakładania kagańca...


Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę co to jest demokracja i co to jest poszanowanie prawa.

W demokracji prawo ustanawia większość przez głosowanie, więc naturalnym jest, że nie wszystkim to odpowiada.
Poszanowanie prawa, to podporządkowanie się, a w razie gdy nam ono nie odpowiada próbujemy je zmienić w sposób parlamentarny.

Poseł Braun, nie podporządkowuje się prawu ustanowionemu przez izbę w której zasiada.

Nasuwa się pytanie: po co jest w sejmie?

Zwykle posłowie są po to aby zmieniać prawo, ale zmienia się po to aby inni szanowali i przestrzegali je.
Ale jeżeli on sam tego nie potrafi, dlaczego wymaga tego od innych.

Merytoryczna strona nie ma tu znaczenia, takie jest prawo i chyba poseł Braun nie chciałby, aby inni traktowali ustanowine przez niego prawa, tak jak on w tej chwili obowiązujące.

Obecność tego człowieka w sejmie jest całkowicie pozbawiona sensu.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 02 maja 2022, 17:07

O ile wiem obowiązek ograniczania wolności osobistej w postaci np. obowiązku noszenia maseczki można wprowadzić tylko ustawą, która nie została wprowadzona. Takie zdanie przynajmniej miała znaczna wiekszość sędziów, która umarzała postępowania w sprawach mandatów za brak maseczki.

O ile wiem sejm nie jest prywatnym domem czy folwarkiem Pani Witek i aby ograniczać tam wolność potrzebna jest ustawa.

Widzisz. Obecna Polska to bardzo dziwny kraj. Dwóch Profesorów prawa będzie mówić zupełnie inne rzeczy jeśli jeden z nich jest sympatykiem PO a ten drugi PiSu. Zobacz jakim pośmiewiskiem stał się T. Konstytucyjny. Jeśli PiS złoży tam wniosek czy zgodne z Polską Konstytucją byłoby zawłaszczenie przez Polskę Księżyca, to zapewne uznano by to za zgodne z Konstytucją.

Nie podoba mi się system gdzie dwóch żuli spod budki z piwem decyduje o życiu doktora nauk medycznych. Moim zdaniem prawa wyborcze jednak powinny być pod pewnymi warunkami. Np. posiadanie matury. W końcu zwą to świadectwem dojrzałości.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 02 maja 2022, 18:58

To są jakieś wymysły.
Czy blokowanie komisji zdrowia ma coś wspólnego z wolnością?
Komisje działają zgodnie z regulaminami ustanowionymi przez sejm, blokowanie ich pracy jest zwykłym sabotażem.
Poseł Braun działa na zasadzie dyktatury, czyli usiłuje narzucić poglądy swojej mniejszości, większości społeczeństwa i specjalnie prawem się nie przejmuje.

Według niego prawo to coś co mu daje, natomiast, to co musi przestrzegać, to już bezprawie, więc nie dziwię się specjalnie Twojej sympatii.

Co do wykształcenia: pani profesor Pawłowicz ma wykształcenie wyższe, ale jakże brakuje jej podstawowego.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » wtorek 03 maja 2022, 14:09

Blacksmith napisał(a):Nie podoba mi się system gdzie dwóch żuli spod budki z piwem decyduje o życiu doktora nauk medycznych.
A jednak podoba Ci się jak Braun neguje wnioski tych doktorów.
Blacksmith napisał(a):O ile wiem obowiązek ograniczania wolności osobistej w postaci np. obowiązku noszenia maseczki można wprowadzić tylko ustawą, która nie została wprowadzona.
Formalności nie zostały spełnione, ale jednak postępowanie wbrew słowom tych doktorów, to czysty bezsens i upierdliwość. Człowiek z klasą dostosuje się do sensownych zasad choćby te nie były prawnie wymagane.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez waw » wtorek 03 maja 2022, 16:04

gumik napisał(a):Formalności nie zostały spełnione, ale jednak postępowanie wbrew słowom tych doktorów, to czysty bezsens i upierdliwość. Człowiek z klasą dostosuje się do sensownych zasad choćby te nie były prawnie wymagane.

O jakich doktorach mówisz? Zazwyczaj nastawienie profesorów i doktorów nauk medycznych na temat zwalczania Covid19 poprzez noszenie maseczek bylo conajmniej sceptyczne.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » wtorek 03 maja 2022, 17:20

Nigdy nie badałem statystyk ilu lekarzy mówi tak, a ilu siak, więc ciężko mi się do tego stwierdzenia ustosunkować. W Polsce były wydane rekomendacje, więc ci doktorzy i profesorowie do jakiegoś konsensusu musieli dojść.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 03 maja 2022, 19:28

gumik napisał(a):...ale jednak postępowanie wbrew słowom tych doktorów...

O ile wiem głównym albo przynajmniej zaliczanym do głównych z nich był znany już nam Dr. Simon. Czy to nie ten co na początku tego szaleństwa krzyczał do mikrofonów, że nie ma się czego bać, że ludzie oszaleli i że to jest jak zwykła sezonowa grypa i skończy się szybciej niż się zaczęło? Wcześniej już wklejałem filmik. A potem nagle obrót o 360 stopni i ratujcie się kto może.

Przepraszam ale tacy ludzie nie są dla mnie żadnymi autorytetami. I dla Brauna raczej też nie.

P.S- Nie chce broń Boże wydawać wyroków czy coś w tym stylu, ale są opinie, że z opiniami tych doktorów to było też tak, że maczały tam palce spore ilości gotówki.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 03 maja 2022, 19:55

waw napisał(a):...Zazwyczaj nastawienie profesorów i doktorów nauk medycznych na temat zwalczania Covid19 poprzez noszenie maseczek bylo conajmniej sceptyczne.


to pokaż mi doktora lub profesora, który będzie operował bez maski lub odnosi się sceptycznie to używania maseczek w takiej sytuacji.

wracając jeszcze do podłoża ruchu antyszczepionkowców.
moim zdaniem to są osoby, które świadomie lub nieświadomie uległy manipulacji Putina.
przypadek Brauna jest charakterystyczny. antyszczepionkowiec, który dąży do rozbicia UE i próbuje w jakiś sposób zaatakowć Ukrainę.

a drugi głośnieszy Djokovica, tenisista serbski chciał wjechać do Australi na Australian Open bez szczepienia, co się nie udało.
teraz potępia organizatorów Wimbledonu i ATP za wykluczenie zawodników z Rosji i Białorusi, a co więcej znalazł się wśród sportowców z Chin, Białorusi czy Kazachstanu, których zaproszono na turniej o mistrzostwo Rosji.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » wtorek 03 maja 2022, 23:26

Blacksmith napisał(a):O ile wiem głównym albo przynajmniej zaliczanym do głównych z nich był znany już nam Dr. Simon. Czy to nie ten co na początku tego szaleństwa krzyczał do mikrofonów, że nie ma się czego bać, że ludzie oszaleli i że to jest jak zwykła sezonowa grypa i skończy się szybciej niż się zaczęło? Wcześniej już wklejałem filmik. A potem nagle obrót o 360 stopni i ratujcie się kto może.

Bo jakbyś dokładniej prześledził wydarzenia i przeanalizował, to zauważył byś, że na początku zasadniczo lekarze uspokajali, żeby nie wzbudzać paniki. Od początku było też jasne, że temat jest nowy, może się pojawić sporo niespodzianek i zwrotów akcji.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości