16 maja 2022

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

16 maja 2022

Postprzez Cyryl8 » piątek 06 maja 2022, 12:28

wtedy minister zdrowia ogłosi koniec stanu epidemii, chociaż utrzyma stan zagrożenia epidemicznego.

co to znaczy dla naszej branży?

każdy instruktor musi przechodzić badania okresowe, co pięć lub mniej lat w zależności od wieku.
ze względu na pandemię można było wykonywać zawód bez następnych badań, mi skończyły się w 2020 i zrobić dopiero 60 dni po zakończeniu pandemii.

jednak akt prawny mówi o obu tych przypadkach, więc w dalszym ciągu można obywać się bez badań, aż do odwołania stanu zagrożenia epidemiologicznego.

informacja z wrocławskiego działu nadzoru OSK (71 777 71 52).
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: 16 maja 2022

Postprzez waw » piątek 06 maja 2022, 12:44

Dotyczy to tak samo każdego pracownika zatrudnionego na umowę o pracę. Też musi wykonywać cykliczne badania profilaktyczne, a ich wykonanie zostało wstrzymane na czas epidemii.
Podobnie posiadacze okresowych praw jazdy i innych pozwoleń.

Generalnie niedługo zacznie się spore zatrzęsienie u lekarzy orzeczników
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: 16 maja 2022

Postprzez Cyryl8 » piątek 06 maja 2022, 20:12

no nie tak do końca, bo zwykły pracownik ma badania tradycyjne (150zł), a u instruktorów i innych dochodzą badania psychotechniczne.

dodatkowo badania psychologiczne i badania na różne uprawnienia są identyczne, ale muszę przedstawić oddzielne dokumety i faktycznie przeprowadzić takie same badania:
instruktor nauki jazdy - 250zł,
instruktor techniki jazdy - 250zł,
uprawnienia kierowcy zawodowego - 250zł,
uprawnienia na maszyny UDT - 250zł, , tutaj jest fajnie, bo na dokumencie potwierdzającym badania moga być rózne uprawnienia (wózek, żórw, podest ruchomy itp),
uprawnienia na opróżnianie napełnianie zbiorników NO (TDT) - 250zł.

trochę się tego uzbiera.

w zasadzie wystarczyłoby zrobić jedne badania i kwita, ale nie zawsze pokrywają się terminowo.
dzięki tej pandemii będę na wszystkie robić w tym samym terminie, więc robi się raz, a zapłacę za dodaktowe dokumenty (zawsze to trochę mniej).


ps. ceny z Wrocławia.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: 16 maja 2022

Postprzez waw » sobota 07 maja 2022, 14:00

Cyryl8 napisał(a):no nie tak do końca, bo zwykły pracownik ma badania tradycyjne (150zł), a u instruktorów i innych dochodzą badania psychotechniczne.
Ja jestem zwykłym pracownikiem a też muszę przechodzić badania psychotechniczne jak każdy pracownik mogący używać służbowych pojazdów.
Jak rozumiem Twój problem polega na tym że jesteś samozatrudniony i o wszystko musisz zadbać sam.
Na umowie o pracę to pracodawca musi wystawic skierowanie, zapłacić za wymagane badania (przychodnię zazwyczaj wybiera w przetargu) i jeszcze "zapłacić" pracownikowi za zrobienie badań bo czas spędzony na badaniach wlicza się do płatnego czasu pracy.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: 16 maja 2022

Postprzez Cyryl8 » sobota 07 maja 2022, 18:37

gdy pracowałem w budownictwie drogowym korzystałem z aut służbowych, byłem pracownikiem etatowym w dużych firmach (Mostostal Warszawa I Strabag), ale nikt nie wymagał ode mnie z tej okazji badań psychotechnicznych.

dzisiaj pracuję na umowę zlecenie, do tego pracuję dla paru podmiotów.

oprócz normalnej nauki jazdy, prowadzę inne szkolenia, a szczególnie takie nietypowe, których nikt nie chce się podjąć. a czasami robię to bezpośrednio dla klientów.
dodatkowo ustawa o UDT nie wymaga udziału w kursie, ale tylko zdanie egzaminu, więc czasami zdarza się, że grupy kilku zainteresowanych zwraca się bezpośrednio do mnie, a wtedy mój zarobek jest zupełnie inny.

do tego dochodzi jeszcze coś takiego, że za te same szkolenia płacą różnie i to bardzo różnie.
dodatkowo jestem panem swojego czasu, nie muszę pracować w pełnym wymiarze.
od paru lat zacząlem pracować tylko dla przyjemności.
w ostatnim miesiącu pracowałem 60h, a w tym jak będzie ze 20h to wszystko.
w zasadzie na początku maja zaczynam wyjazdy, turnieje siatkówki i wracam z końcem października.

pracując na etacie nie mógłbym sobie na to pozwolić, także godzę się z płaceniem za badania.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: 16 maja 2022

Postprzez waw » sobota 07 maja 2022, 21:40

Nie mówię że to coś złego taka forma zatrudnienia.
Z resztą niektóre zawody muszą być wykonywane na podstawie umowy o pracę a niektóre nie mogą.

Co do tematu. Jeśli ktoś miał PJ z terminem który skończył się w czasie epidemii to również od 16.05 będzie miał 60 dni na zrobienie badań. Inaczej dokument do szuflady.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: 16 maja 2022

Postprzez Cyryl8 » sobota 07 maja 2022, 22:46

waw napisał(a):...Co do tematu. Jeśli ktoś miał PJ z terminem który skończył się w czasie epidemii to również od 16.05 będzie miał 60 dni na zrobienie badań. Inaczej dokument do szuflady.


nie zrozumialeś mnie.

16.05 stan epidemii przechodzi w stan zagrożenia epidemiologicznego, a w czasie tego drugiego też badania są zawieszone.

tak poinformowała mnie pani z wrocławskiego działu nadzoru OSK.

dopiero po oficjanym ogłoszeniu zakończenia stanu zagrożenia mamy 60 dni na badania.

czyli to jeszcze potrwa.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości