Problem ze światłami stopu...

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Problem ze światłami stopu...

Postprzez Grauko » niedziela 04 lutego 2007, 09:57

Witam. Nie wiem w jakim dziale umieścić posta, więc wstawiłem go tutaj.

Od 2-dni mam mały problem ze światłami stopu w samochodzie. Po przekreceniu kluczyka się zapalają, bez uprzedniego włączenia świateł (tzn. tylne [czy tam stopu] świecą jednym ciągłym światłem przy wyłączonych przednich)!

A co gorsza, przy naciśnięciu hamulca, światła tylne [stopu] nie zmieniają swojej intensywności, no i nie świeci się wtedy dodatkowe 3-cie światło.

Czy wiecie czym to jest spowodowane ?? Bezpieczniki sprawdzałem, wyglądają dobrze. No ale jak nic nie poradzim :D to jutro pojedzim do elekrtyka.
Grauko
 
Posty: 85
Dołączył(a): piątek 30 grudnia 2005, 17:15
Lokalizacja: Polska

Postprzez invx » niedziela 04 lutego 2007, 11:40

zwarty jakis kabelek - moze masa od stopu sie gdzies przetarla i karoserii dotyka ?
invx
 
Posty: 495
Dołączył(a): poniedziałek 17 lipca 2006, 20:40

Postprzez scorpio44 » niedziela 04 lutego 2007, 12:15

Heh, po Elblągu od kilku lat jeździ autobus, w którym na stałe świecą się światła stopu. Nie radzę za nim jechać. ;) :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Re: Problem ze światłami stopu...

Postprzez marcij » niedziela 04 lutego 2007, 13:49

Grauko napisał(a):przekreceniu kluczyka się zapalają, bez uprzedniego włączenia świateł (tzn. tylne [czy tam stopu] świecą jednym ciągłym światłem przy wyłączonych przednich)!


Najpierw to okresli czy te swiatla co swieca sie z tylu to sa swiatla stopu czy swiatla pozycyjne (bo z Twojej wypowiedzi nie mozna tego jednoznacznie wywnioskowac)?

Potem powiedz nam jaki masz samochod i czy trzeci stop jest fabryczny czy sam go montowales.Na poczatku sprawdz bezpiecznik.Nastepnie rozbierz tylne lampy (wyciagnij od srodka panel za zarowkami , tak jakbys chcial zmienic zarowke) i zobacz czy tam nie ma jakiegos zwarcia. Pozniej ewentualnie mozesz zobaczyc, czy wylacznik masz za pedalem , czy gdzies indziej , jesli za pedalem , to zobaczyc czy tam nie ma czegoc pourywanego/namieszanego i sprawdzic sam wylacznik czy dziala poprawnie. Jesli z wylacznika prad wychodzi poprawnie , a do lapm dochodzi zle to szukaj zwarcia na przewodach, lub w skrzynce bezpiecznikow (nie wiem czy bezpieczniek jest za wylacznikiem , czy przed , powienien byc przed , ale mozna to sprawdzic)
Obrazek
marcij
 
Posty: 1120
Dołączył(a): środa 02 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Tarnów


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości