Problem przy wyłączaniu samochodu

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Problem przy wyłączaniu samochodu

Postprzez zelek00 » wtorek 04 czerwca 2013, 18:21

Otóż jestem posiadaczem prawa jazdy od niecałego miesiąca i zacząłem mieć dziwny problem po przesiadce na samochód ojca. Kiedy po parkowaniu wyłączam silnik i chcę wysiąśc, auto czasami jedzie samoczynnie do przodu po puszczeniu pedałów sprzęgła i hamulca, pomimo zaciągniętego mocno hamulca ręcznego. Przyznam się, że wszystkie te czynności wykonuję automatycznie i nie wiem, gdzie popełniam błąd, proszę o poradę.
zelek00
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 04 czerwca 2013, 18:14

Re: Problem przy wyłączaniu samochodu

Postprzez among » wtorek 04 czerwca 2013, 21:00

To że podniesiesz do góry dźwignię hamulca ręcznego nie oznacza, że został on załączony. Obstawiam jego zużycie. Nie wiem jaki masz samochód, ale proponowałbym żebyś podjechał na pierwszą lepszą stację diagnostyczną i się dowiedział co jest nie tak.
Zbieraj punkty karne - 24 punkty możesz wymienić na rower.
"Gdy alkoholu pełne nieba - pękają mózgi oraz drzewa"
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
among
 
Posty: 293
Dołączył(a): środa 11 kwietnia 2012, 03:00
Lokalizacja: Szukam Satelity...

Re: Problem przy wyłączaniu samochodu

Postprzez jasper1 » wtorek 04 czerwca 2013, 21:10

zelek00 napisał(a): zacząłem mieć dziwny problem po przesiadce na samochód ojca. Kiedy po parkowaniu wyłączam silnik i chcę wysiąśc, auto czasami jedzie samoczynnie do przodu po puszczeniu pedałów sprzęgła i hamulca, pomimo zaciągniętego mocno hamulca ręcznego.

A ojcu też samoczynnie jedzie, czy tylko Tobie?
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Problem przy wyłączaniu samochodu

Postprzez zelek00 » wtorek 04 czerwca 2013, 21:33

Właśnie chodzi o to, że tylko ja mam czasem problem, dlatego chyba z hamulcem wszystko w porządku.
zelek00
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 04 czerwca 2013, 18:14

Re: Problem przy wyłączaniu samochodu

Postprzez jasper1 » wtorek 04 czerwca 2013, 21:38

zelek00 napisał(a):Właśnie chodzi o to, że tylko ja mam czasem problem, dlatego chyba z hamulcem wszystko w porządku.

No to chyba musisz wiecej jeść i regularnie odwiedzać siłownię, żeby ten ręczny dostatecznie mocno zaciagnąć :lol:
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Problem przy wyłączaniu samochodu

Postprzez Nata » wtorek 04 czerwca 2013, 23:01

zelek00 napisał(a):Właśnie chodzi o to, że tylko ja mam czasem problem, dlatego chyba z hamulcem wszystko w porządku.

A może tata zostawia auto na biegu (+ ewentualnie dodatkowo ręczny, który nie działa)?
Kurs kat. B - OSK Ekspert (instruktor Filip): 28.07.2012 - 12.10.2012
Egzamin - WORD Poznań: 14.11.2012 - zdany za pierwszym razem
Nata
 
Posty: 107
Dołączył(a): poniedziałek 29 października 2012, 21:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem przy wyłączaniu samochodu

Postprzez among » środa 05 czerwca 2013, 09:01

Nata napisał(a):A może tata zostawia auto na biegu (+ ewentualnie dodatkowo ręczny, który nie działa)?


O tym samym pomyślałem. W poprzednim samochodzie miałem uszkodzony ręczny i musiałem zostawiać go na biegu. Mimo wszystko mogłem podnieść rączkę do góry tyle, że nic to nie dawało :)
Zbieraj punkty karne - 24 punkty możesz wymienić na rower.
"Gdy alkoholu pełne nieba - pękają mózgi oraz drzewa"
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
among
 
Posty: 293
Dołączył(a): środa 11 kwietnia 2012, 03:00
Lokalizacja: Szukam Satelity...

Re: Problem przy wyłączaniu samochodu

Postprzez Razor1990 » środa 05 czerwca 2013, 09:15

zelek00 napisał(a):Otóż jestem posiadaczem prawa jazdy od niecałego miesiąca i zacząłem mieć dziwny problem po przesiadce na samochód ojca. Kiedy po parkowaniu wyłączam silnik i chcę wysiąśc, auto czasami jedzie samoczynnie do przodu po puszczeniu pedałów sprzęgła i hamulca, pomimo zaciągniętego mocno hamulca ręcznego. Przyznam się, że wszystkie te czynności wykonuję automatycznie i nie wiem, gdzie popełniam błąd, proszę o poradę.



Wrzuć bieg (1 albo R), następnie puść pedały w takiej kolejności - sprzęgło, hamulec. Dopiero jak całkowicie zdejmiesz nogę z pedału sprzęgła, możesz (powoli) puścić hamulec.
Razor1990
 


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości