Jeżeli chodzi o światła pozycyjne i postojowe to jednak chyba się myliłem. Trochę poszperałem i okazało się, iż w warunkach technicznych pojazdów światła pozycyjne są koniecznością natomiast postojowe tylko mogą występować opcjonalnie. Zatem może wychodzić na to, że to nie te same światła, choć nie koniecznie. W kodeksie drogowym dodatkowo tam gdzie są opisane przypadki włączania świateł podczas postoju jest mowa tylko o światłach pozycyjnych. Choć jest jeden artykuł, który może wskazywać na to, iż pozycyjne i postojowe światła mogą być tymi samymi żarówkami:
Art. 52. 1. Kierujący pojazdem silnikowym lub szynowym jest obowiązany, podczas zatrzymania lub postoju w warunkach niedostatecznej widoczności, używać świateł pozycyjnych przednich i tylnych lub świateł postojowych. Dopuszcza się włączenie świateł postojowych jedynie od strony środka jezdni w pojeździe nie złączonym z przyczepą oraz w zespole pojazdów o długości nie przekraczającej 6 m.
Chciałbym zwrócić uwagę na światła postojowe jednostronne. Wyrażnie jest napisane, iz takie światła to postojówki. Są takie samochody, w których można włączyć te światła po jednej stronie. I nie są one wyposażone w jakieś dodatkowe światła, wykorzystują one żarówki świateł pozycyjnych, które są obowiązkowe. Ale tylko ten jeden przypadek może sugerować, iż pozycje i postojowe to te same światła.
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.
Cyceron.